Skocz do zawartości

Kołowrotek karpiowy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz chęci to zrób z niego wersję exclusive. On ma chyba na osi podparcia korbki dwie tulejki więc wymień je na dobrej jakości łożyska. I jeśli się nie mylę to mała tulejka jest też na osi zębatki przekładni napędzanej. Chociaż wiem że tulejki w kołowrotkach shimano są o niebo lepsze niż łożyska w innych młynkach i potrafią wytrzymać naprawdę dużo. Wymiana trzech łożysk to w sumie około 90 zł więc się można zastanawiać.

Przepraszam, pomyliłem się. Tu masz schemat:

http://www.pergetes.hu/letoltheto_anyagok/baitrunneraero_re6000.pdf

W grę wchodzi wymiana tylko dwóch tulejek oznaczonych na schemacie numerem 2293.

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał coś używanego to polecam:

http://cgi.ebay.pl/Cormoran-Freerunner-CR-30X-mit-Schnur-4-Kugellager-/250777159023?pt=DE_Sport_Angelsport_Angelrollen&hash=item3a637bc56f#payId

Nigdy nie kupowałem na ebayu ale obserwując ceny to tam używki są zawsze jakieś 2 razy tańsze niż na naszym allegro.

Zaleta tego młynka to prawdziwa przekładnia ślimakowa - nie do zajechania - czyli nawet jak jest ekstremalnie zużyta to i tak chodzi jak "masełko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To tak jak wcześniej napisałem, będzie ciężko wybrać.

Lepiej dozbieraj jeszcze 50-100zł, będziesz miał większe pole manewru ;)

Ja w tym roku zakupiłem Dragona Mega Baits

http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-mega-baits-fr1060i-kurier-0zl-i2010521121.html

Na sucho jest OK, zobaczymy na wiosnę co to będzie.

I może taki zobacz

http://allegro.pl/kolowrotek-spro-freeliner-555-i1992496038.html

Porozglądaj się po sklepach wędkarskich i poczytaj na różnych forach o poszczególnych młynkach.

W Dragonie masz ten + że gwarancja jest na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak wcześniej napisałem, będzie ciężko wybrać.

Lepiej dozbieraj jeszcze 50-100zł, będziesz miał większe pole manewru ;)

Ja w tym roku zakupiłem Dragona Mega Baits

http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-mega-baits-fr1060i-kurier-0zl-i2010521121.html

Na sucho jest OK, zobaczymy na wiosnę co to będzie.

I może taki zobacz

http://allegro.pl/kolowrotek-spro-freeliner-555-i1992496038.html

Porozglądaj się po sklepach wędkarskich i poczytaj na różnych forach o poszczególnych młynkach.

W Dragonie masz ten + że gwarancja jest na 5 lat.

Ok dzięki. A możesz doradzić mi coś tańszego. Jak pisałem wcześniej, łowić karpie zaczynam tak naprawdę w tym sezonie i na początek nie chcę kupować dość drogiego sprzętu. Ten z firmy SPRO jest całkiem fajny, ale chciałbym kupić coś tak za 200zł max. Już mogę sobie darować tą szpulę LONG CAST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem zamiar kupić kołowrotki Shimano, lecz budżet mój uległ zmianie, zakupiłem Okume.

Używa ktoś z was koledzy Okuma Power Liner, zakupiłem taki jeden 860 PL i myśle o zakupieniu drugiego, wygląda naprawde solidnie , a cena nie jest wygurowana.

OKUMA POWER LINER PL-860 wolny bieg !!! 5 lat gwar (2222839735) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jeszcze takie pytanko, czym się różnią te kołowrotki oprócz wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Jaxon Marlon . Łowie na te kołowrotki już dwa lata i jeszcze mnie nie zawiodły.

Również mam 2 kołowrotki Jaxon Marlon, już 5 lat, ale niestety zawiodła mnie ich waga..

Teraz używam Tica Global Abyss, oraz Daiwa Emblem Pro 5500.

Obra kołowrotki gorąco polecam! Kręcioły życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze swojej strony polecam ci coś takiego „ Shimano Baitrunner 6000 „ RE, XTE, DL w zależności od portfela. Ja mam RE i jestem z niego bardzo zadowolony. 3 lata i wygląda i pracuje idealnie. Dodam że kupiłem go od gościa który stosował go na karpie i sumy. Cena max do 300 zł. Bardzo dobra maszyna.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa wygląda tak:D.Od pewnego czasu przymierzałem się do zakupu kołowrotków gruntowych a że trafiła się okazja to jestem skłonny wydać parę groszy na ten model SHIMANO BAITRUNNER AERO 5000 GTE ( Rolle ist neuwertig ) | eBay.Tak jak napisałem ,kręciołki posłużą do połowów gruntowych,martwa rybka czy ciężki feeder.Wiem że cieszą się dobrą opinia (sam kiedyś miałem nowsze modele XTE 10000) i należą do solidnych i niezawodnych.Mam pytanie do tych,którzy mieli do czynienia z tym modelem,czy wersja GTE posiada łożysko oporowe?Nigdzie nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W cenie 150zł ciężko znaleźć coś naprawdę fajnego. Dziś doszły do mnie 2x SPRO Long Cast 460. Są to młynki bez wolnego biegu, można w internecie dobre opinie o tym młynku poczytać. Sam rzucałem z tego młynka, widziałem równo nawija żyłeczkę. Bardzo czuły hamulec, płytka szpula long cast, fajnie się z tego macha. Bardzo polecić nie mogę, tyle co je rozpakowałem i pokręciłem na sucho. Jak na cenę 159zł + przesyłka myślę że warto. Z tym że musisz się spieszyć bo już mało młynków w tej cenie zostało, nowa cena SPRO to 185zł :)

Ale co tam, fajek i wódki sobie odmówisz to zakupisz młynki :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.