Skocz do zawartości

Kołowrotek karpiowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz panowie. No dużo pozytywnych opinii na temat tego kołowrotka i dość tani jest na allegro ceny w granicach 270/300pln.

A co mysliscie o tych kręciołkach? Mysle ze mógłbym dołożyć kilka złotych i zastanowić sie nad tymi

Daiwa Crosscast-X 5000

PENN SURFBLASTER 8000 czy moze macie inne oferty?xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Panowie planuje zakup kołowrotków Shimano BBLC. Mam pytanie do użytkowników. Czy nie skręca się wam żyłka? Kolega kupił 2 sztuki nowe i z dwóch różnych źródeł i w obu skręca mu się żyłka. Nie jest to spowodowane złym jej nawinięciem ze szpuli czy kiepską żyłką. Używa żyłki JET Fish czerwona. Kiedyś miał inną i też mu skręcała. Chciałem kupić te młynki ale jeśli tak to wygląda to się mocno waham. Ja mam Shimano baitrunner 8000 GTE i nawiniętą żyłkę JET Fish i po 2 latach żyłka się nie skręciła. Prosił bym o szczere odpowiedzi i ogólnie jakieś informacje na temat tego kręcioła. Nie chciał bym się zawieść tak jak na Videotroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie planuje zakup kołowrotków Shimano BBLC. Mam pytanie ........

Mam już kilka lat taki młynek i żadnych problemów z żyłką, w tym roku kupiłem wersję Medium i po pół roku użytkowania również nie zauważyłem problemu z skręconą żyłką, może kolega źle nawinął żyłkę na kołowrotek już za pierwszym razem i w tym może jest problem a tyko mu się wydaje że nawinął dobrze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie planuje zakup kołowrotków Shimano BBLC. Mam pytanie do użytkowników. Czy nie skręca się wam żyłka? Kolega kupił 2 sztuki nowe i z dwóch różnych źródeł i w obu skręca mu się żyłka. Nie jest to spowodowane złym jej nawinięciem ze szpuli czy kiepską żyłką. Używa żyłki JET Fish czerwona. Kiedyś miał inną i też mu skręcała. Chciałem kupić te młynki ale jeśli tak to wygląda to się mocno waham. Ja mam Shimano baitrunner 8000 GTE i nawiniętą żyłkę JET Fish i po 2 latach żyłka się nie skręciła. Prosił bym o szczere odpowiedzi i ogólnie jakieś informacje na temat tego kręcioła. Nie chciał bym się zawieść tak jak na Videotroniku.

Skoro żyłka się skręca to wina żyłki widocznie starą musieli nawinąć. Wiele moich znajomych ma te kołowrotki i chwalą ze do końca ich żywota nie zmienia ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.Mam trzy BBLC i żaden żyłki (czerwony jet fish) nie skręca.Moim zdaniem ,zaznaczam ,moim zdaniem, powodem skręcania się żyłki może być zastosowanie płaskich o małej gramaturze ,ciężarków na bezpiecznym klipsie.Podczas ściągania zestawów ,szczególnie z dużych odległości ,powstaje efekt "obrotówki" znanej z wędkarstwa spiningowego.Niech kolega ,spróbuje zmienić ciężarki na centryczne i wtedy sprawdzi czy ten problem nadal występuje.Jeżeli sytuacja się zmieni niech zastosuje ciężarki o innym kształcie z bezpiecznym klipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ w temacie wędkarstwa karpiowego jestem "zielony" to mam takie pytanko! Czy kołowrotek bez wolnego biegu nadaje się do tej metody połowu? jeżeli tak to w jaki sposób pozostawiacie zestaw żeby ryba mogła wybierać zyłke podczas brania? chciałbym skompletowac zestaw karpiowy i spodobał mi się kolowrotek daiwy crosscast s 5000, tylko ze on chyba bez wolnego biegu jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale mam zapytanie. Panowie jest jakiś kręciołek godny polecenia do powiedzmy 200 zł który ma spory nawój żyłki? Szukam jakiegoś kręcioła do SPODa. Nie musi być super wypasiony i drogi bo nie chcę wydawać kupę kasy, nie musi także typowy kręcioł do SPODa może być np morski, gruntowy... Byle by właśnie nawój żyłki był spory. Możecie coś polecić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale mam zapytanie. Panowie jest jakiś kręciołek godny polecenia do powiedzmy 200 zł który ma spory nawój żyłki? Szukam jakiegoś kręcioła do SPODa. Nie musi być super wypasiony i drogi bo nie chcę wydawać kupę kasy, nie musi także typowy kręcioł do SPODa może być np morski, gruntowy... Byle by właśnie nawój żyłki był spory. Możecie coś polecić??

Proponuję Tica Scepter. Koszt to ok 250pln, ale warto dołożyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego łowiłem na niego 2 sezony i dalej mi służy, osobiście jestem zadowolony z niego bardzo. Tylko że model większy bo 865.

A teraz koledzy z innej beczki, dajcie swoje opinie na temat Fox stratos 12000 FS lub Shimano ultegra 14000 XTC, zastanawiam się nad zmianą i waham się między tymi dwoma młyneczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.