Skocz do zawartości

Kołowrotek karpiowy


Rekomendowane odpowiedzi

W cenie 150zł ciężko znaleźć coś naprawdę fajnego. Dziś doszły do mnie 2x SPRO Long Cast 460...

Śmigam tym kołkiem trzeci sezon i chyba nadal nie ma dość, poradził sobie z kilkoma grubaskami bez problemu, duża szpula równy nawój żyłki i solidność - tyle mogę napisać, w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego.

POLECAM

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co myślicie o tych młynkach ':

wedkarski.com Konger Kołowrotek MEDALIST TEAM CARP & FEEDER LONG CAST

wedkarski.com Konger Kołowrotek Team Pro Carp & Feeder Long Cast

wedkarski.com Mikado KOŁOWROTEK BLUE CARP XS

Ogólnie będzie słuzył do połowu karpi , na kulki proteinowe 16,18mm i ciężarkiem 60-90g :rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, za tą cenę mogę polecić Jaxona Top Carp FRXL 600, jak na razie daje spokojnie radę drugi sezon, a i cena nie wygórowana. O żadnym z tych nic powiedzieć nie mogę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie :)

Powoli przymierzam się do zakupu kręciołków i wpadły mi w oko Cormorany Black Master 8PiF 4500 i AKX 6PiF4500.

Czy ktoś z forumowiczów posiada takie kręciołki ? Co są warte ? Może polecacie inne w cenie ok.200 zł ? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, posiadam od 2 tygodni te AKX'y 550. Za wiele nie powiem, bo dopiero dzisiaj będę nawijał żyłeczkę (w zasadzie to z mieniał, bo zabrakło mi jej na 2 młynki). Kręcioły wyglądają fajnie, kręcą nieźle, dobrze nawijają żyłkę, płynny hamulec, ,Fast drag'' osobiście mi się podoba. Karpiarzom niekoniecznie musi przypaść do gustu jego zastosowanie (pewnie kwestia przyzwyczajenia), gdyż wolnego biegu nie blokujemy obrotem korbki, a pokrętłem szpuli, co może być nieco kłopotliwe aby przy zacięciu nie ustawić hamulca na max, co może się skończyć uszkodzeniem zestawu (np. zerwaniem zestawu przy zacięciu). Przy polowaniach na drapieżnika nie powinno mieć to wpływu na komfort użytkowy, kiedy sekunda czy dwie zwłoki moim zdaniem nie maja wpływu na skuteczność zacięcia. Na rybach jeszcze nie byłem więc nic nie powiem więcej, czas pokaże czy dokonałem właściwego wyboru. Mogę jedynie dodać, że będą współpracowały z kijami daiwy black widow carp 3,60 m i 3,00 lbs. Stopka kołowrotka mogłaby być delikatnie niższa, bo ma się rażenie, że do uchwytu wchodzi na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:beer: Dzięki

Czekam na wieści z próby terenowej :) Jak coś napisz jak na rybkach śmigają :))

A może ktoś z forum ma te największe big pity Cormorana ? Jeszcze się zastanawiam nad Antera 6Pif 5000 z wolnym biegiem, też są na promocji za małą kaskę :/ Pozostaje dylemat co kupić żeby nie wtopić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiś fajny sklep koło siebie zobacz sobie ten młynek jak mają, w prawdzie o 100 zł droższy ale za tą kase to warto, dodatkowo 5 lat masz gwarancji.

OKUMA POWER LINER PL-860 wolny bieg !!! 5 lat gwar (2438125680) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ja kupiłem używke za 100 zł i jestem mile zaskoczony, tej klasy młynka jeszcze nie posiadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: Może i racja... tylko za dwa Cormorany zapłacę 1/3 tego co za jedną Daiwę :/ Nie stać mnie na takie cacko :(( Żonka by mi żyć nie dała :(( zaraz byłby płacz ,że butów na zimę nie ma, a ja kasę rozrzucam ;) Długą przerwę miałem w łowieniu i powoli wracam do hobby. Połowy gruntowe mi pasują... chyba kwestia lenistwa, lubię posiedzieć z piwkiem przy grillku delektując się widokiem wędeczek na podpórkach ;) ewentyualnie innymi widokami ;)) Mam okazję zgarnąć dwa AKXsy za 300zł z likwidowanego sklepu, tylko nie miałem okazji pomacać takiego kołowrotka :(( i tu dylenat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Was pomęczę chwilkę ;):D Poszukałem na necie i w sklepikach i znalazłem takie cacko jak TICA Septer 6000. Cena 220zł + przesyłka, sporo pochlebnych opinii. Czy ktoś z szanownych forumowiczy posiada lub posiadał ten kołowrotek ? Proszę o opinie jak się sprawuje :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takowy :-P Ode mnie innej opinii nie dostaniesz ;-) Solidny, porządny kołowrotek. Jedyna wada to brak wolnego biegu. Aczkolwiek idzie się przyzwyczaić. Mam model 8000, ale to tylko wielkość. Mam ochote na drugą sztukę, bo moje stare młynki już pewnie przejdą na emeryturę, ale jeszcze poczekam, pooglądam i się zastanowie... Jedno jest pewne: w tym przedziale cenowym trudno o lepszy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! Muszę na nowy sezon zaopatrzyć się w jakieś kołowrotki.

Interesuje mnie coś z WOLNYM BIEGIEM obowiązkowo.

Chciałbym się zmieścić w przedziale tak do 500zł za 2 sztuki.

Jeśli macie coś do polecenia lub jakiś naprawdę ciekawy link to mogą być używki (ale nie coś typu Shimano BBLC w opłakalnym stanie za 200zł).

Chodzi o coś do 250zł, ale może widział ktoś gdzieś jakieś fajne okazje np. 2 sztuki, ale dużo taniej, lub jakaś kusząca oferta używek.

Albo co po prostu polecacie w tych pieniądzach.

Jak narazie myślę nad :

- Tandem Baits Invader CR11000

- Cormoran Antera-BR 5Pif- 8000

I do tego jeszcze się rozglądam, proszę o opinię jak ktoś miał styczność z tymi młynkami lub coś o nich wie.

Piszcie tutaj lub na PW.

Pozdrawiam Kuba :)

Albo może Wy coś macie do sprzedania :D

Kołowrotek będzie przydatny do wywózki jak i do 'rzutów'. W planach mam łowić na dużym wyrobisku, możliwy mały zalew (a więc wszystkiego po trochu).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przepraszam, jeśli zły dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam starsze odpowiedniki http://www.fishing.org.pl/f4/kupilem-dzisiaj-pochwal-sie-wedkarskimi-zakupami-175/index66.html#post38510 i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki.Wykorzystuję je do ciężkiego gruntu,metody na trupka, czasami żywcowej.Podpinam również do feedera, jednak do tej metody są ciut za "siermiężne" dla tego teraz poluje na takiego samego tylko w rozmiarze 4000.Doskonale sprawdzą się do łowienia karpi z marszu lub wtedy kiedy chcemy nieco "odchudzić " nasz ekwipunek karpiowy np.wczesną wiosną ,zyskując tym samym na mobilności.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie jeden na allegro. Jeszcze nie dotarł do mnie ale teraz poluję na drugi. Zastanawiam się tylko czy z żyłki nie będzie robić się taka sprężyna bo szpula w tych kręciołach jest dosyć głęboka. Jak któryś z kolegów miał by do sprzedania w dobrym stanie to chętnie odkupię,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc mam małe pytanie-zagadkę:

Czym różni się kołowrotek spro freeliner LCS 565 od freelinera LCS 555??

565 ma taka samą ilość łożysk, przełożenie, te same mechanizmy i niczym nie różni się od modelu 555. Tylko że 565 jest droższy o jakieś 60-80 zł i Cięższy o 100g, kształt szpuli ten sam, jego pojemność szpuli to 0,35mm/320m a w modelu 555 0,30/450 po przeliczeniu na kalkulatorze pojemności szpuli kołowrotka wychodzi mi że jest różnica tylko 10m.

Więc dlaczego model 565 jest o 100 gram cięższy ??

Kto wie to bardzo proszę o odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam pytanie posiadam kołowrotek od 2-ch sezonów daiwa tournament linear-s 5500 br (spisuje sie idealnie) Chciałam dokupic 2-ga sztuke ale w sklepie zastałam model daiwa tournament linear -x 5500 br

Jaka jest róznica pomiedzy jednym a 2-gim modelem ?

Widzialam ze tylko :

1.Cena (różnica pomiedzy "s" a "x" okolo 200zl)

2.Kolorem jeden jest czarny a 2-gi szary

3.Ilość łożysk jeden ma 4 a 2-gi 9 (Podobno nie widac różnicy)

Prosze o info. osobób które porównywały te dwa modele.Zastanawiam sie nad zmiana chodzi mi o zakup tych nowszych modeli (bo na stary gwarancja juz sie skonczyła):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.