Skocz do zawartości

Zbiornik w Męciszowie koło Pustkowa.


adamus78

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Zebranie się odbyło, a Kolega nic nie pisze.

Cóż mogę powiedzieć była mowa o zarybieniach i o planach związanymi z tymi zbiornikami.Umowa jest podpisana na 5 lat choć prezes Z O mówił że możemy je kupić ale jak wiadomo kasa .Jeden z kolegów zaproponował że postawi jakąś barkę krytą ale trzeba się dogadać z zarządem koła i okręgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam kolegów byłem w środę 26.03 jakieś 2 godz. przegonił mnie wiatr i zimno. A wiaterek tak wiał że robiło grzywacze przy brzegu.

Niestety obyło się bez ryby i brania.

Popytałem innych wędkarzy ponoć karp bierze ale kiedy ja byłem niestety nie brał.

Ponoć przez pogodę.

W przyszłym tygodniu też myślę się wybrać tylko przy lepszej pogodzie.

Łowiłem na czerwonego robaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Został wprowadzony zakaz wjazdu na półwyspy na zbiorniku nr 2 Męciszów ,strona PZW Z O Rzeszów .Jeszcze znaki zakazu nie zostały ustawione ale rozmawiałem z prezesem koła i takowe znaki będą ustawione w najbliższych dniach i wyznaczone miejsca do parkowania samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jon987;Z tego co się słyszy ile ryb jest zabieranych z tego łowiska to jeszcze chwila i nikt tam nie będzie wjeżdżał bo po co po karasie na żywca.

Byłem już kilka razy tam na rybach za każdym razem pomagałem w podbieraniu, ważeniu i wypuszczaniu ryb do wody tak nie wrzucał bym wszystkich do jednego wora na każdym zbiorniku tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na zbiorniku od 7 do okolo 15 zero brań i z tego co widziałem inni też nie mieli. Spory ruch tam się kolo 10 robi a o 15 jak się zwijałem to już tłok. Ogólnie byłem tam 2 razy za 1 razem gadałem z jakimś dziadkiem to się dowiedziałem że takie dziadki chodzą tam na ryby dzień w dzień i co dziennie karpia biorą takiego 40+ przeważnie to nie dziwne ze ryb ubywa a łowisko nowe po zarybieniu powinno być ze 2 miesiące no-kill. Sam za 1 razem miałem tam pełno łuskiego 45cm(pierwsze wypad w 2014roku pierwszy rzut i karp :D ) ale po za tym tez było bez brań.

Jaki rybami został zarybiony staw prócz karpia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam według mnie powinien być zakaz łowienia ryb tam przynajmniej 6 miesięcy takie jest moje zdanie może się i myle. Tylko gdzie by te Dziadki mieli łowic zanudzili by się całkowicie słyszałem że sa dośc fajnie już tam nazywani ,,Kormorany ,, bo jak dopadną czegoś to do końca już aż zostaną pustki , ja licze że do konca maja i bedzie tam po rybach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rybami został zarybiony staw prócz karpia ?

dołączam się do pytania

Co poza karpiem można tam złowić?

Nad tymi dołkami byłem kilka razy ale tylko w celu rozglądnięcia się, mimo, że byłem przy niesprzyjającej pogodzie to i tak wędkujących było sporo. Puki co, łowisko mnie przeraża; brzegi stawu nr 1 w 99,9% to goła ziemia bez źdźbła trawy, poza kilkoma miejscami brzeg to po prostu stroma skarpa, na 2 jest już lepiej, ale i tak wokół nie ma ani jednego krzaczka - jednym słowem pustynia.

Mimo że mam blisko to jeszcze przez długi czas będę omijał to miejsce z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze tak w nocy powinno być dozwolone łowienie na weekendzie , po zarybieniu minimum 3 m miesiące nie powinno się zabierać ryb , kontrole 2-3 razy dziennie wiem że sporo by to kosztowało ale ryby też kosztują , przydała by się jakaś roślinność tam i jakieś krzaczki na tarło do tego fajnie jeśli by się ten staw zabezpieczyło przed wodą z powodzi np jakimś wałem i mielibyśmy za 5 lat łowisko marzeń jak postąpi związek nie wiadomo a to tylko moje pobożne życzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest planowane utworzenia tarliska tu od strony kurnika p. Madeja zapewne będzie tam zakaz wędkowania. Co do kontroli to są, zarybienie było w tamtym roku i w styczniu karpiem no ale jak jest to wiadomo jeden będzie łapał i wypuszczał a kilku już kombinuje ale to nie jest problem tylko w Męciszowie .Umowę na te zbiorniki mamy podpisaną własnie na 5 lat jak będzie kasa to Rzeszów kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kolega ukleja uczestniczył we wczorajszych zawodach?:confused:

Tak byłem na otwarciu sezonu rybki dopisały głównie pan karp któryś z kolegów złapał niemiarowego szczupaczka wygrał karpik na 51 cm. Nie wiem co z inną rybą karasie nie brały ani ukleja a w tamtym roku było masa karasia no przecież drapieżniki całej populacji nie zeżarły a i na patelni nie wylądowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.