Jump to content

Mikado Fishunter


krs

Recommended Posts

Wydzielone z wątku: http://www.fishing.org.pl/f18/polow-okoni-metodami-light-i-ultra-light-4412/

Łowił ktoś może na 5cm Fishuntery Mikado ? Jak wypadają w porównaniu do podobnej wielkości Relaxów i Mannsów, chodzi mi o pracę, czy przy wolnym prowadzeniu pracują równi dobrze jak ww. ? Łowiłem tylko na 10,5cm Fishuntery i te są całkiem w porządku, chętnie bym dokupił mniejsze bo cenowo i kolorystycznie jest ciekawie.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie 5-tki i złego słowa o nich nie powiem. Dobra cena, mix kolorów, ładnie pracują w opadzie. Kupiłem ich sporo i tylko w jednej paczce (seledynowe) były jakieś takie twardsze od pozostałych, ale też pracowały. W innych paczuszkach ten kolor był oki.

Link to comment
Share on other sites

A jak z trwałością tych gum i ich odkształcaniem się?

Mi zostało kilka sztuk 7cm w opakowaniu w bocznej kieszeni torby. Odnalazłem je ostatnio po mniej więcej 9 m-cach leżenia w formie spłaszczonej .. i nadają się do wyrzucenia. W żaden sposób nie mogę przywrócić im ogonków do stanu pierwotnego.

Ani ciepła woda, ani podgrzewanie nad palnikiem ani nic. Są krzywe i cała guma dziwnie pracuje. I nie wiem czy torbę na maska przygrzało i materiał zachował sie jak w wtrysku, czy silikon jest słaby czy trafiłem na jakaś trefna partie.

A z Relaxami czy MM nie maiłem nigdy takich problemów –żeby nie wiem gdzie, ile i jak leżały.

Link to comment
Share on other sites

Ja również jestem zadowolony z Fishunterów.Łowie głównie na 7cm ,wylicytowałem ze 3 lata temu na alleg.całe pudło chyba z 80 szt,leżą w pudełku z innymi przynętami kilka lat i nic złego się z nimi nie dzieje.Praca przynęty nie odbiega niczym od relaxa czy mansa które również posiadam,łowiłem na zmianę tymi i tymi przynętami dla sprawdzenia i wyniki takie same jak nie lepsze na gumy mikado.Podoba mi się w nich konstrukcja przyssawki która dobrze klei się do główki jig.i guma się nie zssuwa.Duża kolorystyka gumy jak najbardziej polecam

Link to comment
Share on other sites

Swego czasu zamówiłem sporo fish hunterów jak i relaxów właśnie 5 cm. Mnie osobiście do gustu lepiej przypadły gumy mikado. Po pierwsze wydaje mi się że pracują bardziej naturalnie niż relaxy, silikon wydaje mi się bardziej "mięsisty" - hak nie luzuje się w środku przedzierając silikon. No i wybór kolorystyczny. Mikado fish hunter możemy nabyć w naprawdę wielu ciekawych kolorach.

Jak dla mnie fish hunter zdecydowanym faworytem, zresztą złowiłem na nie znacznie więcej ryb niż na relaxy o tej samej długości.

Btw w haki o jakiej długości zbroicie fish huntery 5 cm?

Link to comment
Share on other sites

Fishuntery są już u mnie, dokupiłem jeszcze trochę okoniowych twisterków, całość wygląda dobrze, gumki są miękkie, powiny dobrze prezentować się w wodzie ale jeszcze nie były użyte tak więc to tylko przypuszczenia ;)

[Tapatalk]

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

A ja w ostatni weekend miałem okazje łowić starymi fishunterami.

Do testów udostępnił je kolega posiadający pełny arsenał i asortyment Mikado.

I powiem tak – stara guma pracuje lepiej. Jest miększa, guma wykonuje bardziej naturalne ruchy. Niestety jest tez mniej odporna na zęby szczupaków i sandaczy.

No i stare guma są już praktycznie niedostępne w sprzedaży –chyba że w jakimś sklepie zalegają.

Nowa guma ma zdecydowanie większą odporność na ataki drapieżników i odkształcenia przy długim leżeniu. I neistey kilka ciekawych kolorów starych gum wypadło w ofecie nowych.

Tak więc okazuje się, że produkt jest dość ''stary” i z informacji które dostałem – wynika że stosunkowo niedawno zrobił się bum na niego i został odkryty na nowo dla wędkarstwa –nie rzadko jako równowartościowa alternatywa dla Mansa czy Relaxa

Ps. Gdyby było więcej chętnych to istnieje możliwość zamówienia hurtowego tych gum –ale ilości zaczynają się od 1 tyś sztuk. I sprzedaż tylko pełnymi opakowaniami czyli po 5 sztuk w paczce.

Link to comment
Share on other sites

Fajne gumki za naprawdę niewielkie pieniądze, od teraz zagoszczą na stałe w moim pudełku. Bardzo dobra praca w wodzie, już przy wolnym prowadzeniu ładnie zamiatają ogonkiem niewiele ustępując Predatorowi Mannsa. Kilkanaście okoni udało się na nie skusić, może nie jakieś okazy ale żaden nie miał mniej jak 20 parę cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy