Skocz do zawartości

Odrestaurowanie karpiówek


Szpilka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

krótko zwięźle i na temat :

mam 2 karpiówki które z racji tego że troszkę mają już przebiegu potrzebują odmłodzenia.

Chodzi o to że mają parę rysek tzn. jedne mniejsze drugie większe ale ogólnie jest wszystko ok.

Przelotki są całe, uchwyt kołowrotka też i ogólnie patyk jest zdatny do wędkowania.

Po prostu serce mnie boli jak patrze na te ryski.

Dlatego pomyślałem o tym żeby może położyć nowy lakier może zmienić przelotki na Fuji-sic ale najpierw chcę się poradzić specjalistów.

I jedna najważniejsze rzecz chcę zachować wygląd wędki taki jak oryginał tj. te same kolory omotek, lakier itp.

Jest ktoś w Rzeszowie kto się podejmie tego ?

Pozdrawiam

Szpila Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, średnia cena za wymianę przelotki w karpiówce to 30 zł.

Przelicz sobie czy to ci sie opłaca. Czyli średnio same nowe omotki i lakier na nich to koszt rzędu 200zł od kija.

Wymiana lakieru na kiju karpiowym to kolejny koszt 100-200zł od wędki.

Przelotk Fuji SiC, to koszty rzędu 300-500zł za przelotki.

Jaki jest cel wymiany takich przelotek? Co maja ci dać? Lepszy poślizg linki ?

Najtańszym zabiegiem jest przepolerowanie wędki. Rysy znikną (jeżeli nie jest zdarty lakier do blanku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Robbox no właśnie chodzi o to że nie które ryski są dość głębokie i boje się że polerowanie nic nie da.

Z tymi przelotkami to był tylko taki pomysł który nie koniecznie miałby być wprowadzony w życie.

W każdym razie teraz to najbardziej zależy mi na tylko pozbyciu się rys.

Wszystko inne zostaje takie jakie jest.

Jest szansa na zrobienie tego ?

Liczę się z tym że nie będzie to kosztowało 100 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerować możesz sam.

Pasta TEMPO i do roboty.

Lakierowania ja się nie podejmę za 100zł. Trzeba usuwać stary lakier. To dodatkowe koszty. Może jakiś lakiernik samochodowy znajomy ci to polakieruje.

Można próbować lakierować, po polerowaniu, lakierem akrylowym w sprayu. Często to daje dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robbox nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

Chodzi o to że liczę się z kosztami i wiem że to nie będzie kosztowało 100 zł !!!

Jakbym miał możliwość zrobienia tego samemu to bym nie pisał o tym na forum i prosił kogoś o pomoc.

Tak więc ponawiam i czekam na poważne propozycje kogoś kto zna temat i się podejmie tego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ty mnie też nie zrozumiałeś. Profesjonalne pomalowanie blanków wiąże się z demontażem przelotek.

Więc koszty odrestaurowania liczą się w setkach złotych (200zł demontaż i montaż przelotek, 100 do 200 zł za lakierowanie profesjonalne z gwarancją).

Robiłem takie odrestaurowanie dla kolegów z naszego forum i kilku osób z polski.

Jeżeli się zdecydujesz to zapraszam.

Edytowane przez robbox4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.