Skocz do zawartości

przypony do federa


Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch sezonów używam żyłek fluocarbonowych,mają większą wytrzymałość i są mniej podatne na przetarcie od zwykłych żyłek co jest ważne gdy stosujemy długie przypony 40-50cm.Zawsze przypony dobieram do gatunku ryb jakie mam zamiar łowić a także do łowiska na którym się znajduję.Inna średnica przyponu będzie gdy łowię na stawie lub zbiorniku a inna gdy wybieram się na rzekę.Trzeba jeszcze jedną rzecz uwzględnić w doborze przyponu a mianowicie jak ma się zamiar łowić "lekko" czy "ciężko" i jakiej wielkości przynętę zastosujemy.Często,kiedy łowię na rzece stosuję przypony strzałowe z żyłki mono o dwa "oczka"grubszej od żyłki głównej ale tylko wtedy gdy dno jest pokryte kamieniami i nastawiam się na brzany albo jest możliwość że w naszej przynęcie zasmakuje sum.Myślę że dobrze będzie jak w Twojej torbie znajdzie się kilka szpulek żyłek o różnej średnicy tak od 0,14 do 0,22,będziesz miał wtedy możliwość dobrać przypon do łowiska na którym będziesz a przede wszystkim do gatunku ryb,które będziesz łowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy wyłącznie spinninguję więc nie bardzo pomogę wybiłem się trochę z feederowego rytmu niestety :P ale myślę, że np. kolega kamaz coś podpowie :) pozdrawiam

Nie ma co,post tak wartościowy jak ten który teraz ja piszę by skomentować Twoją wypowiedź :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki no właśnie ja łowie więcej na rzece i nie bardzo wiedziałem co założyć używałem trabucco 014 ale strasznie się rwała nawet na takim małym leszczyku nie wiem może była jakaś stara bo jak kolega pisał jak poluje na brzane to też zakładam 22 a tak na 10 wypadów na rybki to trzy jest feder a reszta spin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew opinii wędkarzy o firmie JAXON do przyponów używam tych najtańszych z serii crocodile czy jakoś tak.Grubość przyponu jak dla mnie uniwersalna 0.16 przy osiemnastce czy dwudziestce jako głównej.Nie mam z żyłką problemu :) wiadomo przy połowie na Wisłoku czy rzece płynie dużo "syfu" co osłabia żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega rapala wyjasnil wszystko. ja rowniez dobieram przypon w zaleznosci od lowiska jak i oczekiwanej ryby. powiem tak nigdy nie zakladalem zylki ponizej 0,12 tak to w gore az do 0,20

zylki jakie stosuje to glownie fluocarbon(glowna) natomiast na przypon cos miekkiego od dragona lub robinsona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam takie pytańko bo szukałem na forum coś o przyponach do federa jakiej żyłki używacie do robienia przyponów ja mam główną 22 wytrzymałość 6kg z groszami co radzicie

Osobiscie od kilku sezonow uzywam tylko plecionki jako przypon. Nie plącze sie a gdyby nawet to nie straszne jej supełki, zylka strzela natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam zbliża się powoli nowy sezon i czas pomyśleć o zakupie nowej żyłki,chciałbym poznać jakich żyłek używacie do połowów gruntowych typu feder ja do tej pory używałem żyłek z firmy Trabucco ale jakoś ciężko było ja zatopić mimo ze była przeznaczona do tej metody, a to bardzo ważne żeby szybko tonęła proszę o wasze opinie na ten temat.Ps nie zakładałem nowego wątku myślę ze to nikomu w niczym nie przeszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zbliża się powoli nowy sezon i czas pomyśleć o zakupie nowej żyłki,chciałbym poznać jakich żyłek używacie do połowów gruntowych typu feder ja do tej pory używałem żyłek z firmy Trabucco ale jakoś ciężko było ja zatopić mimo ze była przeznaczona do tej metody, a to bardzo ważne żeby szybko tonęła proszę o wasze opinie na ten temat.Ps nie zakładałem nowego wątku myślę ze to nikomu w niczym nie przeszkodzi.

Ja od 2 lat używam takiej : http://allegro.pl/mistrall-zylka-amundson-feeder-150-m-0-25mm-i1404342031.html . Tania ale uważam że dobra...szybko tonie jest bordowa i nigdy jej nie zerwałem nawet przy rzutach 150 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.