Skocz do zawartości

Ponton wędkarski


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Z napełnianiem pontonu wiem o co chodzi :) . Wykonałem test na sucho w bardzo upalny dzień. Teraz wiem ile pompować. Ale dzięki za poradę i przypomnienie, bo takie rady są bardzo cenne. Taki ponton nie doradzam komuś co płynie ze sprzętem np. : na drugi brzeg przenieść sprzęt to odradzam od razu. Jeśli pęknie jakaś komora to zawsze się uratujesz bo dopłyniesz na pozostałych czy nawet w pław. A jak płyniesz ze sprzętem to raczej nie uratujesz sprzętu i siebie. Ponton nadaje się jak dla mnie tylko na rekreacją i wywóz zestawów. Spinningować też bym się bał chodź nie oznacza że nie można spinningować czy wieść sprzętu. Wszystko zależy od świadomości ryzyka:D a jak mówi przysłowie ( jest ryzyko jest zabawa):D oczywiście to żart. Nie ma się co czarować. To że koszt jest tak mały niesie za sobą gorszą jakość. Coś zawsze jest kosztem czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie przenieść posty do tego wątku.

Przerabiałem ponton Seahawk, miał mi posłużyć jeden sezon i tyle wytrzymał, rozszczelnił się po tym jak przeleżał pół roku na szafie, niewykluczone że do jego rozszczelnienia przyczynił się mój kot, który często lubił na nim sypiać i wyżywał się na nim niemiłosiernie :D

Całkiem wytrzymała konstrukcja, do pływania po bajorkach max do 2m może być, przepływałem nim kilkadziesiąt razy różne bajora i nie było większego problemu, nie udało mi się go przedziurawić podczas składania czy wodowania..Sprzętu specjalnie nie szanuje dlatego nie była to konstrukcja dla mnie i dość szybko się go pozbyłem, wyrzucając do przysłowiowego "kosza" :D

Zdecydowanie nie polecam tego sprzętu na głębokie wody czy rzeki. Wędkowanie na tym pontonie do komfortowych również nie należy, o wędkowaniu na stojąco nie ma co myśleć, warto zaopatrzyć się w solidne siedzisko, ja miałem spory kawałek styropianowego klocka na którym siedziałem i od biedy było ok. Polecam też dobrej jakości kamizelkę ratunkową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo spotkało moją pompkę :( Pozostała mi po niej rura, którą "podłączam" do mojej poprzedniej pompki samochodowej (kupiona za 50zł) i wstępnie pompuje, na końcu dobijam powietrze ręczną pompką za 11 zł marki Intek. Nie jest to idealne rozwiązanie ale zawsze coś ;)

Szukam porządnej, niekoniecznie kosmicznie drogiej pompki elektrycznej, którą napompuje szybko ponton bez konieczności dobijania pompką ręczną...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszZ wybierz którąś z tych http://www.pontony.net.pl/preczne.php

@krs ,ja polecam BRAVO SUPERTURBO BST 12 http://www.pontony.net.pl/pel.php,śmigam nią już piąty rok.Może nie jest tania ale porządna.Teraz odkąd mam przyczepę mniej jej używam tylko żeby ewentualnie "dobić" balony ale kiedyś to kilka razy na tydzień co w sezonie dawało blisko setkę pompowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs ,ja polecam BRAVO SUPERTURBO BST 12

Dzięki @rapala, trochę droga ale jak ma służyć długie lata to chyba warto ja kupić :rolleyes: Poprzednią pompkę użyłem może z 5 razy i nadaje się tylko do kosza :D Dlatego warto zainwestować w coś naprawdę solidnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ŁukaszZ widziałem w Tesco tydzień temu za 21 zł elektryczną pompkę pod zapalniczkę do auta. Wygląda nieźle. Wczoraj widziałem w Biedronce za 18 zł ale z wtyczką do kontaktu więc jak dla mnie lipa niegodna polecenia. Jeśli szukasz manualnej w sportowym w DOMARZE na osiedlu między Fanaberią a Rock&Rollem mają fajne pompki.Ja dostałem do swojego Seahawka tą pompke Intex co pokazał kolega krs. Nie jest zła ( ale) trzeba się trochę namachać. I jakościowo ( made in China) narazie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten model kolibri tylko 280.

powiem szczerze że właśnie brakuje mi tych centymetrów dodatkowych jak założę silniczek.Jeśli chodzi o ścisłość to myślisz chyba nad tym K – 300 CTL

3-miejscowy wiosłowy, składana podłoga, listwa odbojowa, mocowanie silnika.Jak dla mnie ok,jeśli chodzi o standard i wykonanie .Zastanów się tylko czy jest sens kupować używkę..Polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to myślałem o tym zaznaczonym na stronie TOKAREX KM300, dlatego, że posiadam silnik i chcę go wykorzystać. W modelu który podałeś nie mam możliwości zainstalowania silnika bezpośrednio na pontonie,

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał coś nieśmiało doradzić to kupił bym KM300D albo 330;).Sztywna podłoga to sztywna podłoga:).Kiedyś kupisz albo zrobisz przyczepkę i będziesz zadowolony.Po za tym KM w wersji D ma pompowany kil co znacznie podnosi jego walory użytkowe a także wpływa w pewnym stopniu na stabilność.A tak na marginesie to coś ostatnio chodzi mi po głowie RIB:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo zastanawiałem się nad zakupem tego pontonu (KM300), ostatecznie wybrałem mniejszy Pro Marine 273cm ze sztywna podłogą, dla mnie półsztywna podłogo by się nie sprawdziła z tego względu że często lubię jerkować a na siedząco nie za bardzo się da :) Kilka godzin jerkowania nawet przy silniejszym wietrze na mojej jednostce nie stanowi najmniejszego problemu - dodatkowo mam pompowany kil. Jeżeli zbyt często nie będziesz łowił na stojąco to ponton Kolibri KM300 myślę będzie dobrym wyborem. Zgodzę sie z @rapalą, KM300D lub 330D to b. dobry wybór, tylko waga znacznie wyższa, no i co ważne cena również :D

Ciekawy art. nt wyboru i użytkowania pontonu na przykładzie jednostki Pro Marine:

http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie posiadam, ponton złożony, leży w piwnicy:) Postaram się przy najbliższej okazji pstryknąć fotkę.

Już znalazłem na stronie dystrybutora tych pontonów. Coraz bardziej mi wchodzi w głowę ten temat... A mi jak już coś się ubzdura to tylko kwestia czasu w zrealizowaniu planów. No i ten artykuł z linka podanego przez kolegę krs też mi rozjaśnił myślenie. Jeszcze mam pytanie, czy opłaca się brać na raty? 2300pln to trochę sporo jak na jednorazowy wydatek...

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja posiadam ponton 330 i też nie mam zbyt wiele miejsca w domu i pozostaje jedynie strych.Po sezonie spuszczam powietrze,podłoga,ławeczki i wiosła do torby a "skorupa" na plecy i strych.Pompuję powietrze na full i tak sobie leżakuje do wiosny.

@rapala jakie temperatury panują na Twoim strychu :D ? Pytam bo zamierzam wynieść swój ponton ale mam problem bo u mnie temperatura w zimie może spaść poniżej zera. Nie wiem już co jest lepsze, złożenie pontonu i trzymanie go w ciepłym pomieszczeniu czy napompowanie i wyniesienie na "mroźny" strych :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.