Skocz do zawartości

Ponton wędkarski


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zimą,temperatura panująca na moim stryszku oscyluje w granicach kilku stopni powyżej zera ale bez rewelacji:).Gdyby nawet była poniżej zera to uważam że napompowany ponton o wiele lepiej zniesie te kilka miesięcy w temperaturze ujemnej niż poskładany i przetrzymywany w pomieszczeniu z temperaturą dodatnią.PCV to nie guma, tak że bez obaw;).Prawdopodobnie w ogóle bym go nie zdejmował z przyczepki (zakres temp. -30 +60) ale z powodu dość ograniczonej przestrzeni na podwórku moich rodziców,niestety muszę targać go na strych.Zimą w miejscu gdzie stoi przyczepka z pontonem,pojawia się dość pokaźna ...kopa śniegu;).Gdzieś trzeba składować tą białą zarazę.

Na razie nie odpuszczam,zapowiadają 8-10°C na plusie a prawdopodobnie może to być to ostatni sezon na Wilczej:rolleyes:.Trzeba korzystać ile się da...

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lekko czy na full to nie ma znaczenia;).Ja nabijam ile zdołam wycisnąć pompką nożną ponieważ nie chce mi się targać akumulatora i pompki, praktycznie na trzecie piętro.Oczywiście nie zakładam podłogi a kil pompuję z umiarem.I tu mała uwaga dla tych,którzy swoje pontony przechowują w szopkach,garażach itp. aby pamiętali o dokładnym wymyciu z resztek zanęt czy ziaren.Kiedy my będziemy raczyć się spokojnym,zimowym odpoczynkiem ,wszelkiej maści gryzonie, mogą siać spustoszenie w powłoce naszego pontonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Pytanko do rapala ewentualnie innych użytkowników pontonów, zostawiłem pontonik w domku gdzie spędzałem lato i w sumie tak mi on z głowy wypadł, czytając wasze rady chciałbym zapytać czy przy tych temperaturach nic mu się nie stanie.Ponton taki

http://www.odplyniesz.pl/BrowseProducts.aspx?DepID=2

trzymam go w normalnym jednorodzinnym ocieplonym domku z tym ze teraz stoi pusty i z racji tego pewnie niska tam temperatura.Ponton wymyty i złożony po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moje słowa mogą jeszcze coś wnieść do tematu to...Tak,możesz spać spokojnie:).Najważniejszą rzeczą przy niskich temperaturach jest to aby ponton był poskładany po uprzednim wysuszeniu.Jakie skutki może powodować zamarzająca woda ,tego chyba nie trzeba tłumaczyć-podstawowe prawa fizyki.O ile jej działanie na sam materiał z jakiego ponton jest wykonany ,moim zdaniem będzie neutralne tak jej zamarzanie ,kiedy znajduje się w zaworach może mieć opłakane skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aby nie rozpoczynać nowego tematu zapytam tutaj jest już silnik Minkota 55 do tego jest potrzebny ponton (wielkość od do, sprawdzona marka) który pojedzie duParyża na Sekwanę. Ponton wyposażony oczywiście w sztywną podłogę, mocowanie silnika. Proszę o polecenie czegoś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego osobiście mogę ci polecić pontony firmy Zodiac jest to naprawdę bardzo dobra firma z resztą Francuska tak wiec ja osobiście zastanowiłbym się nad kupnem takiego używanego pontonu tam na miejscu a na bank można wy haczyć coś tam za dobra kasę co do modeli ja miałem kiedyś Cadet 310s i byłem bardzo zadowolony służył mi 6 lat aż go sprzedałem i na pewno posłuży jeszcze sporo nowemu właścicielowi , ale podobał mi się bardziej Zoom . Co do wielkości to ja do takiego silnika oscylowałbym miedzy 310 a 330 max bo jak by nie było to jest silnik elektryczny i planujesz pływanie po rzece i raczej nie będziesz miał zapasu mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 13,5 hp 4storke i jak go miałem przy pontonie to w 3 osoby pod prąd wchodził w ślizg i było przyjemnie ale frajda zaczęła się jak założyłem go do łodzi , nie ma żadnych problemów z pokonywaniem większych odległości tak dla przykładu z wpływu Wisłoki do Wisły pod prąd 2 osoby na pokładzie do promu to jakieś 10 min . W tym roku zdoiłem mu blokadę z 13,5 na 15 hp więc myślę że będzie dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem do bezpiecznego łowienia i poruszania się po wodzie niezbędny jest ponton z twardą podłogą. Dołóż parę stów i będziesz miał ponton, którym popływasz bezpiecznie i na rzece i jeziorze. Nie musi to być jakiś firmowy bush czy quicksilver. Ja posiadam Wildlake i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam Pro Marine 270 i jestem z niego bardzo zadowolony,ma dwie ławki,sztywna podłogę i pawęż pod silnik,materiał ma grubość 0,9 mm używam go od dwóch lat.Niestety swoje warzy,mój ma długość 270 cm i wagę 33 kg zajmuje troche miejsca,w internecie jest film jak najeżdza po nim wielki samochód bez szkody dla niego, polecam ten ponton:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam pontonu PRO MARINE 270 (Forsage) ze sztywną podłogą. Nie wiem dlaczego Twój waży tylko 33g - waga pontonu wraz z podłogą to ~45kg :) Uważam że lepiej dołożyć kilka stówek do sztywnej podłogi. Komfort łowienia na stojąco i bezpieczeństwo warte jest dodatkowego wydatku. W pojedynkę można go złożyć samemu, mieści się bez problemu w samochodzie osobowym, w mojej Astrze muszę składać tylną kanapę ale to żaden problem. Minusem w tym modelu jest montaż podłogi, w pojedynkę to trochę męczące zajęcie i trzeba się trochę nasiłować bo sklejki podłogi są trochę zbyt "ciasno" spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że przy wielkości 270cmwielkiego problemu z rozkładaniem i transportem nie ma. Proponuję zaopatrzyć się w dodatkową torbę na podłogę to wagą pontonu się rozłoży. A co do rozkładania podłogi trzeba nabrać wprawy. Podpowiem, że wiosła są bardzo pomocne przy montowaniu podłogi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ponton z air-matą czy jak w tym przypadku z air-deck to nie najlepsze rozwiązanie.Turystyka i owszem ale wędkarstwo? Nic nie dorówna podłodze ze sklejki albo aluminium.Poza tym jeszcze mała rada dla tych ,którzy planują zakup pontonu aby dobrze przemyśleli decyzje związaną z jego długością;).Zwródźcie również uwagę na to czy ponton posiada kil (twarda podłoga).Jego zalety szybko docenicie podczas wiatru.Ponton łatwo kupić -sprzedać trudniej nic nie tracąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.