Skocz do zawartości

Ciężejsza Sandaczówka 15-45g <2.2m


aro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już o tym nie było, ale nie natknąłem się przeglądając w dół ten dział.

Mianowicie szukam kijka na sandacza głównie do ciężkich kogutów jak i gum 25-40g na głębokości 20m+.

Preferowałbym kijki do 2,2m (łódka) i o gramaturze rzędu 15-45g, przedział cenowy ok 300zł (no może w porywach 400-500;)

Póki co zaciekawiły mnie takie kijki

1.okuma black rock 2,18m 14-42g cena ok 250zl

2.dragon millennium zander 2,25m 18-42g cena ok 230zł

3.robinson diaflex zander 2,4m 15-45g niestety ok 500zł no i dość długawy jak na łódź

4.ewentualnie cortez zander, też 2,4m 15-45g, i 100wke mniej, niestety nie podają wagi, ale myśle że <200g

A może ktoś z kolegów poleci coś jeszcze, czekam na propozycje. Pozdrawiam;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w grę wchodziła by górna granica cenowa to zdecydowanie warto poszukać używanego Batsona IMB784, do podanych przynęt będzie pasował, to naprawdę zacny blank, kilku kolegów z forum (w tym ja ;) łowi takim kijkiem. Mi służy jako jerkówka i innego kija do takich zastosowań nie szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tak na szybciaka, aby do lodu głębiny obłowić, stąd nie chcę inwestować zbyt wiele, do pracowni jeszcze nie dorosłem, muszę nauczyć się wybrzydzać i dokładnie wiedzieć czego chcę :confused: stąd pytam o seryjne marketowe patyki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja -dzięki:beer:, te tylko 130g robi wrażenie, troszkę gorzej z dostępnością tych kijków w PL,

ale znalazłem i chyba mają je na stanie

http://bass-sklep.pl/wedka-savage-gear-bushwhacker-xlnt-213-30g-duplikat-1.html

jak mgły opadną będę dzwonił;)

Edytowane przez aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja -dzięki:beer:, te tylko 130g robi wrażenie, troszkę gorzej z dostępnością tych kijków w PL,

ale znalazłem i chyba mają je na stanie

Wędka Savage Gear Bushwhacker XLNT 213/42g - Sklep Wędkarski BASS oferujemy wędki, kołowrotki, echosondy, sprzęt wędkarski

jak mgły opadną będę dzwonił;)

Mam i od 2lat używam tego Bushwhackera. W tych pieniążkach spoko kijaszek, mój uniwersał szczupakowy. Nie jest to może jakiś super sandaczowy kij z pracowni ale daje radę! Dobre czucie przynęty, lekka konstrukcja nie męcząca ręki. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nakręciliście tymi batsonami, jeszcze jednoczęściówki nie mam w kolekcji;) no i jak sprawdzałem cena samego blanku rzędu 280zł nie zniechęca (IMB784),

także się wstrzymam z kupnem seryjniaka bo patrząc za okno to chyba jeszcze 2-3 wypady w tym roku zaliczę i to będzie na tyle.

Mam inazume cw30g, którą też da się rzucić główką 35g, jednak nie łowi się już tak komfortowo jak przy 20-25g.

i chciałem uzupełnić mój arsenał czymś mocniejszym i teraz zastanawiam się czy te batsonowe (IMB784) "tylko" 28g - choć jak koledzy wspominają jest duży zapas - będzie właśnie dobrym uzupełnieniem - czy rzeczywiście dobrze się podbija nim główki rzędu 35g.

Czy lepiej sie zatanowić nad IMB785 1,98 10-42.

Edytowane przez aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batsonem IMB784 ogarniam bezproblemowo 40 gram z głębokiej wody ,imb785 będzie to już mega sztywny patyk do ekstremalnym zadań slidery, koguty pewnie 50 gram ogarnie na lajcie .Pamiętaj ,że w takim kiju nie ma za dużo finezji a prawie w ogóle.Zastanów się jeszcze nad MHX będzie różnica w cenie blanku . Koszt ubranego batsona to wydatek ok 750-800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem od kolegi MB844-2-MHX, 2,13m, 9-28g, kijek jest dokładnie taki jakiego szukałem, lekki, 2-częściowy., sztywny ale i jednocześnie dość czuły, nawet udało się przetestować na kilku sztukach w dość ekstremalnych warunkach - 2 dni na Czorsztynie - rano temp wynosiła -10st. ;)

Dzięki wielkie wszystkim za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam

aro

Edytowane przez aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.