Skocz do zawartości

Kołowrotki do feedera


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze kołowrotków do feedera. Posiadam wędziska o długości 3,90, będę wędkował głównie na Sanie (okolice Leżajska) Preferuję kołowrotki z tylnym hamulcem.

Z uwagi na to ze wybór jest bardzo bogaty proszę o wasze sugestie, który z modeli Wam się sprawdził:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Od pewnego czasu poszukuję w miarę dobrego kołowrotka, którego chcę wykorzystać do połowów na Sanie federem o długości 3,90 i 150g wyrzutu. Przeglądając różne oferty, znalazłem kilka modeli, które według mnie by się nadawały, ale ciężko mi się zdecydować, który model wybrać.

Okuma Salina 40 FD http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/okuma-salina-g3-a17-p314-k7130.html

Spro Red Arc 10400 http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spro-red-arc-tuff-body-g3-a17-p250-k1149.html

Shimano Super 4000GT-RC http://bass-sklep.pl/kolowrotek-shimano-super-4000gt-rc.html

Mam pytanie, co sądzicie o tych kołowrotkach, może ktoś używa takich modeli a może macie swoje lepsze, sprawdzone modele, które polecilibyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikomu zarzucać nieuczciwości, ale... kto przy zdrowych zmysłach sprzedaje taki kołowrotek, jeżeli znajduje się on w dobrym stanie technicznym ?...:confused:

Bez możliwości obejrzenia tego kołowrotka, na pewno bym go nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikomu zarzucać nieuczciwości, ale... kto przy zdrowych zmysłach sprzedaje taki kołowrotek, jeżeli znajduje się on w dobrym stanie technicznym ?...

Nie wiem kolego @Damian Ł. jakimi przesłankami kieruje się ten sprzedający,powodów może być wiele np.brak kasy.Zauważ że jest to licytacja i jak kołowrotek jest dobry i wart uwagi to na pewno pójdzie za ponad 3-y stówy albo wyżej!Nikt kto ma dobry towar ,nie puści go taniej.Zawsze warto wyczekać do końca i zalicytować w ostatniej minucie.Są to modele bardzo dobre i obecnie,trudne do zdobycia i na pewno lepsze używane z metką made in japan niż obecnie produkowane made in malezja.Popatrz na zainteresowania aukcją jakie jest duże.Zerknij na kołowrotki jakie sprzedaje mefistofishing i choć używane to cieszą się dużym wzięciem.Osobiście kupowałem kilka kołowrotków używanych w wyższej cenie,które służą mi do dnia dzisiejszego!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwa różne młynki. Ale rzeczywiście warto łapać! Jednak GTM oznacza kołowrotek matchowy o przełożeniu co najmniej 1:6 i poszukałbym wersję GT . Chociaż niektórzy z powodzeniem używają GTM do spinningu i nie narzekają. Zależy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHIMANO SUPER AERO 4000 GTM to pierwsza flagowa i świetna wersja tych kołowrotków;),później zastąpiona wersją SUPER X GTM .Jeżeli chodzi o oznaczenia to fakt, GTM to wersja matchowa o większym przełożeniu a w wersji GT,zmniejszono przełożenie zyskując tym samym na mocy;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a wcześniej było coś jeszcze. Łowiła nim cała Polska kadra: chodzi oczywiście o Aero 1010 i większe, wersje GT i GTM zwane czarnuchami. Jakoś kojarzą mi się z niemieckimi karabinami MP-38/40 ;). Ech... Trzeba wrócić na ziemię :rolleyes:

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a wcześniej było coś jeszcze. Łowiła nim cała Polska kadra: chodzi oczywiście o Aero 1010 i większe, wersje GT i GTM zwane czarnuchami. Jakoś kojarzą mi się z niemieckimi karabinami MP-38/40 ;). Ech... Trzeba wrócić na ziemię :rolleyes:
SHIMANO SUPER AERO 4000 GTM to pierwsza flagowa i świetna wersja tych kołowrotków;),później zastąpiona wersją SUPER X GTM .Jeżeli chodzi o oznaczenia to fakt, GTM to wersja matchowa o większym przełożeniu a w wersji GT,zmniejszono przełożenie zyskując tym samym na mocy;).

Super, tak i owszem, jestem "za", a nawet i "przeciw" - ale wszystko podlega zużyciu...

Mam taką maszynkę (tyle, że rozmiar "3000") i skłamał bym, gdybym napisał, że nie nosi ona śladów zużycia - działa poprawnie, ale "rzęzi" już pod większym obciążeniem (np. ciężkim waggler'em) przy kręceniu korbką lekko czuć "tryby" itp. - 13 lat intensywnego łowienia na odległościówkę, bolonkę i lekki spinning zrobiło swoje...

Jeszcze raz powtarzam - nie zakupił bym takiego kołowrotka bez możliwości "pokręcenia" przed zakupem - bo kupić ładnie opakowany "złom", to żaden problem.

A co do braku kasy, to musiałbym chyba głodować, aby zdecydować się na sprzedaż takiego cacka :cool:

PS.

Do feedera polecam modele Shimano: "Nexave" bądź "Exage" - w rozmiarze "4000" - wytrzymują 2 sezony intensywnego łowienia feederem, a później się "sypią" - ale dopóki coś w nich nie "strzeli", to działają bez zarzutu (hamulec, nawijanie linki itp.).

Edytowane przez Damian Ł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś chce (podobno) nowego na wiele lat:

http://allegro.pl/unikat-super-x-2500-gt-shimano-made-in-japan-i1478604055.html

Ten sprzedający posiada jeszcze większy model 3000. Cacuszko ma aż... dwa łożyska

- jedno na rolce i drugie na koszu + oporowe; reszta to tulejki. Myślę, że z ceną to troszkę przesadził bo jakiś czas temu widziałem nowego za 450 czy 500. Ale gdyby to był xtr to sam bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.