Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, krs napisał:

Cytując fragment Zasad połowu ryb w O. Rzeszów w 2018r:

 

 

Rozumiem że na pozostałych zbiornikach jest zakaz połowu ze środków pływających ? Jest gdzieś taki zapis o zakazie?  może ktoś przytoczy bo nie zagłębiałem się szczególnie w ten dokument. 

Też nie jest to napisane, na zalewie w Rzeszowie  można pływać na silnikach spalinowych, to samo dotyczy rzek ( co prawda tylko San się nadaje do tego ), nie jest to doprecyzowane, a jeśli chodzi o pozostałe zbiorniki, które nie są dopuszczone to jest zakaz połowu z środków pływających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs promuje ten temat
Dnia 13.12.2017 o 19:24, PinPong napisał:

Też nie jest to napisane, na zalewie w Rzeszowie  można pływać na silnikach spalinowych, to samo dotyczy rzek ( co prawda tylko San się nadaje do tego ), nie jest to doprecyzowane, a jeśli chodzi o pozostałe zbiorniki, które nie są dopuszczone to jest zakaz połowu z środków pływających.

Niestety tu miało być inaczej, jest gorzej. Nie wolno łowić nawet pływając na elektryku jeśli na łodzi zainstalowany jest silnik spalinowy Wędkowanie może odbywać się tylko z brzegu i jednostek pływających,  przy czym jednostki nie mogą być wyposażone w silnik spalinowy.  DOTYCZY WSZYSTKICH WÓD OKRĘGU PZW W RZESZOWIE!!!

Jeśli chodzi o limit karpia to jest

Cytuj

Wprowadza się ogólny limit zabieranych ryb dla następujących gatunków:

- karp i amur – po jednej sztuce z tych gatunków na dobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki smaczek w sprawie składek i opłat PZW Przemyśl na 2018 rok:

 

Cytuj

Kobiety (wszystkie) uprawnione są do 50% ulgi w składce rocznej na ochronę i zagospodarowanie wód.

 

Doceniam to, że promuje się wędkarstwo jako sport, hobby nie tylko dla mężczyzn, ale z jakiej paki mam płacić o 50% więcej, tylko dlatego, że jestem facetem?

 

Cytuj

Nowo wstępujący do PZW członkowie uczestnicy, którzy po raz pierwszy opłacają składki członkowskie są zwolnieni z konieczności wniesienia składki na ochronę  i zagospodarowanie wód.

Zwolnienie nie dotyczy członków uczestników, którzy opłacali w latach ubiegłych składkę członkowską.

 

Tego punktu nie neguję, mimo, że ja nie miałem takiego przywileju. Rozumiem, że jest to jednorazowa bonifikata dla nowych członków, mająca na celu promocję wędkarstwa dla osób, które nie miały wcześniej z nim styczności.

Może ktoś orientuje się, czy ten zapis odnośnie kobiet jest legalny? Jak to się ma do "równouprawnienia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 21:49, ORINOKO napisał:

Porozumienie trzech Okręgów PZW ; Rzeszów, Tarnobrzeg, Zamość. Wędkarze w/w Okręgów w roku 2018 będą mogli łowić ryby bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat na wodach granicznych tj.: rzeka San obwód Nr 9 (od Ulanowa do Krzeszowa w górę rzeki), rzeka San obwód Nr 10 (od Ulanowa do ujścia do rzeki Wisłą), rzeka Tanew obwód Nr 2 od Ulanowa domostu drogowego w miejscowości Króle. Szczegóły już niedługo na stronie okręgu PZW w Zamościu.

 

W linkach załączonych powyzej nie ma informacji co do Sanu ponizej ujscia tanwi, czyli jednak zostaje ten odcinek tylko dla tarnobrzega?

Edytowane przez Maju
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Mogli napisać to trochę jaśniej, żeby nie było nieporozumień. W sumie fajny gest w stosunku do młodzieży.

A co do kobiet, to nie mam nic przeciwko, żeby było ich więcej w PZW, ale niech to będzie na sprawiedliwych i jednakowych dla wszystkich zasadach.

Przykładowo osobiście nigdy nie wziąłem i nie biorę ryb z wód PZW, bo wędkuję dla przyjemności.

Mam przywilej wzięcia ryby, z którego nie korzystam, a płacę tyle samo co mięsiarz, który "eksploatuje" hurtowo nasze wody.

Teraz wprowadzili tę ulgę dla kobiet, która w mojej ocenie jest niesprawiedliwa, bo stawia jedną grupę wyżej od innych. 

Edytowane przez Roooocky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 10:09, ORINOKO napisał:

San jest dostępny od ujścia do Wisły aż do Krzeszowa. Czy czegoś nie możesz zrozumieć? 

Porozumienie Reszów- Tarnobrzeg - Zamość w porozumieniu ewidentnie jest napisane, że dla Rzeszowa Tarnobrzeg udostępnia Wisłę a dla Zamościa San.

Edytowane przez Maju
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.