Skocz do zawartości

Plecionki Spiderwire


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Po moich ostatnich doświadczeniach z allegrową wersją PP, planuję zakup innej linki. Nie miałem nigdy do czynienia z plecionkami Spiderwire EZ Braid, Stealth, Ultracast. Jakie są wasze opinie na temat tych linek ? Z własnego doświadczenia wiem że STRENa Sonic Braid sprowadzanego z usa ciężko będzie zastąpić ale kto wie, może akurat Spiderwire okaże się tą jedyną niezastąpioną ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja używam SPIDERWIRE RED BRAID - 0,14 mm i spisuje się bardzo dobrze, nie pląta się i ładnie schodzi ze szpuli mogę ją porównać do plecionki STREN Microfuse 0,17mm, której używam do jerków. Spiderwire jest od tej drugiej dużo lepsza, STREN tak jakby się strzępił i gorzej schodzi ze szpuli. Innych modeli Spiderwire nie używałem, ale tą mogę polecić z czystym sumieniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Pewnie skuszę się na szpulkę Spiderwire Red :) Używałem STRENa Microfuse (0,12) faktycznie strzępi się bardzo, słabo schodzi ze szpuli, ale ma jedną ważna zaletę - praktycznie się nie plącze, nigdy nie złapałem brody łowiąc tą plecionką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem szpulkę Spiderwire Ultracast 0,17. Wygląda dobrze, nie jest gładka tak jak gdzieś w sieci czytałem i zbytnio miękka. Na pierwszy rzut oka podoba się :) Nie jest też gruba, porównywalna ze Strenem 0,13... Kupując Spiderwire śmiało zaczynajcie od 0,17... Zobaczę jak będzie wyglądała za kilka miesięcy i skrobnę parę zdań.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po półtora miesięcznym okresie używania tej plecionki mogę napisać kilka zdań na jej temat. Generalnie jestem z niej zadowolony, choć pierwszą szpulkę straciłem już w drugim wyjeździe, trochę przez własną głupotę - zapomniałem o drobnej brodzie po zakończeniu wędkowania, w następnym dniu przy drugim rzucie masakra, broda nie do rozplątania. Plecionka poszła do kosza.

Z drugą szpulką było już lepiej ;) Do castingu pletka bardzo fajna, zero problemów. Przy normalnym spinningowaniu od czasu do czasu potrafi się plątać ale w granicach rozsądku. Wytrzymałość dobra bez zastrzeżeń, nie było odstrzeliwania przynęt itp. Generalnie plecionka na plus moim zdaniem lepsza do sprzedawanej u nas Power PRO. Spiderwire Ultacast 0,17 można polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Używam 3ci sezon 0,20 do jerków, b. mocna linka, można ją z czystym sumieniem polecić. Używałem też 0,14m i nie bylem do końca zadowolony, strzelała na węźle, żałuję że nie kupiłem w zamian 0,17, miałem w tej grubości Spiderwire Ultracast i bylem zadowolony.

Spiderwire Stealth blisko do STRENa Sonic Braid, robi je chyba ten sam właściciel, niektórzy twierdzą że to to samo, moim zdaniem linki się różnią ale jakościowo są podobne.

[Wysłano z Tapatalk HD]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem do ciężkiej orki Stealth Moss Green 0,20 mm lub PowerPro Super 8 Slick - 135m 0,23 mm.

Jeśli chodzi o drugą,to przeznaczenie jej widziałem do ciężkich i większych woblerów Stealth Moss Green 0,14 mm w zamian myślałem o PowerPro 0,13 mm Moss green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stealth Moss Green miałem 0,10 i była super, teraz mam 0,14 i jest ok, ale nie super(wzrost mocy nie jest proporcjonalny do zwiększenia się średnicy), teraz jeszcze używam UltraCast 0,17 z allegro i nie wiem czy jakiejś podróbki nie trafiłem, ogólnie moooocna na pierwszym zaczepie, ale na drugim z rzędu potrafi puścić jak nitka :P Na plus dla niej to w ogóle się nie plącze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem do ciężkiej orki Stealth Moss Green 0,20 mm lub PowerPro Super 8 Slick - 135m 0,23 mm.

Jeśli chodzi o drugą,to przeznaczenie jej widziałem do ciężkich i większych woblerów Stealth Moss Green 0,14 mm w zamian myślałem o PowerPro 0,13 mm Moss green.

Spiderwire Moss Gren 0,20 mam nawiniętą na multik. Kawał sznura, jak na moje potrzeby górna granica, ciężej nie łowię, bardzo mocna, nie miałem przyjemności zerwać jej na zaczepie.

PP 0,13 nie polecam, ma tendencje do tasiemkowania, szukaj Strena Sonic Braid 10lb (0,13mm), rewelacyjna linka. Tutaj przykładowe fotki:

http://www.fishing.org.pl/f18/power-pro-vs-stren-sonic-braid-579/

teraz jeszcze używam UltraCast 0,17 z allegro i nie wiem czy jakiejś podróbki nie trafiłem, ogólnie moooocna na pierwszym zaczepie, ale na drugim z rzędu potrafi puścić jak nitka :P

Moja Ultracast była niesamowicie mocna, ja z zaczepami się nie bawię, drę aż wyprostuję haka, nie mam czasu na odstrzeliwanie i inne zabawy :D Ten sznurek wytrzymał moje testy, widocznie kupiłeś jakiś produkt Ulracasto`podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Ultracast była niesamowicie mocna, ja z zaczepami się nie bawię, drę aż wyprostuję haka, nie mam czasu na odstrzeliwanie i inne zabawy :D Ten sznurek wytrzymał moje testy, widocznie kupiłeś jakiś produkt Ulracasto`podobny.

No tak jak kiedyś pisaliśmy, muszę mieć podróbę ;) Przeważnie 1 zaczep kończy się rozprostowanym hakiem, drugi wiązaniem zestawu :D

- - - Updated - - -

UltraCast z allegro mówię stanowcze NIE !!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
UltraCast z allegro mówię stanowcze NIE !!! :P

Pojawiła się nowa Spiderwire Ultracast - 8 Carrier Invisi i Ultimate Braid.

Spider - Lines - Superlines / Braided Line - Spiderwire Ultracast 8 Carrier Invisi Braid

Od dłuższego czasu Ultracast nie był dostępny w większych sklepach, nie wiem @apiio co za plecionkę kupiłeś ale może warto zamówić tą nowość w "normalnym" sklepie ;) Ja pewnie w przyszłym sezonie skuszę się na 0,17 HiVis, poprzedniczka sprawdziła się doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa odmiana Spiderwire Ultracast - 8 Carrier Invisi i Ultimate Braid.

Spider - Lines - Superlines / Braided Line - Spiderwire Ultracast 8 Carrier Invisi Braid

Chyba się w końcu spróbuje czegoś innego. Może właśnie tego Spidera.

Z tego co widzę najmniejszy rozmiar to 15lb. Jeśli porównać z odpowiednikiem PP to byłoby to na nasze 0,19

Ma ktoś wiedzę jak faktycznie jest ze średnicą Spidera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko Ultracast 0,17mm jest porównywalna z 10lb PP 0,15mm, jak dla mnie ta średnica w Spiderwire jest najbardziej uniwersalna i godna polecenia. 0,20 Stealth to już kawałek sznurka, używam jej do jerków, używałem też 0,14mm i nie byłem z niej zadowolony, zbyt szybko traciła moc. Opisy na szpulach są moim zdaniem wysoce dyskusyjne 0,17mm i 18,10kg :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pierwszy raz z plecionka Spiderwire spotkałem się,kiedy szukałem mocnej linki na rzeke Bug,było to napewno tuż przed rokiem 2000-nym,dokladnie nie pamiętam.Plecionka miala deklarowaną grubość 0,22mm(bardzo mocny sznurek).Wędkowałem nią z różną czestotliwością ,na początku dość często potem trochę leżała,a od czterech lat znów wruciła do łask.Wciąż jest niesamowicie mocna,jedynie zmieniła kolor na mleczno biały.Mimo tych lat wciąż nadaje się do użytku.Ciekawe czy dzisiejsze Spaiderwiry wytrzymają taką prubę czasu w tak dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Naszła nie ochota na wypróbowanie w tym sezonie czerwonej linki. Do wyboru miałem Momoi Takumi 0,14 oraz Spiderwire również w rozmiarze 0,14. Różnica w cenie powala dlatego kupiłem Spiderka, 47zł z przesyłką w porównaniu z 200zł robi różnicę ;) Linka będzie współpracować z castingowym Shimano Chronarch, używałem już wcześniej 0,14 zielonej, z której nie byłem specjalnie zadowolony, ta czerwona w dotyku prezentuje się jakby ciekawiej, jest dokładnie taka jak lubię, sztywna i chropowata :D Podobieństwo do mojego ulubionego Strena Sonic Braid bardzo duże, wydaje się że plecionki są produkowane przez tą samą fabrykę, pudełko, szpula czy nawet plaster blokujący linkę są dokładnie takie same ;) Właścicielem obu marek jest ta sama firma co chyba tłumaczy podobieństwo. Mam nadzieję że plecionka sprawdzi się w maju a jeżeli będą z nią problemy to kupimy na próbę Momoi :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ultracast Fluoro.Braid Green (Nowość 2013).Plecionka, która tonie jak fluorocarbon.

Nowość więc szansa wypróbunku;).Nie wiem czemu ale nowe plecionki działają na mnie jak przysłowiowa płachta na byka.Zamówiłem Ultracast Fluoro.Braid Green 0,20mm,Ultracast 8 Carrier Invisi.Braid 0,12mm zobaczymy co przygotowała firma dla ''mnie'' na ten rok.Szczerze mówiąc zauważyłem że firmy produkujące plecionki zaczynają wyrównywać poziom swojego produktu.

Co wy na to jeśli chodzi o jakośc tej firmy.Giganci typu PP lub Barkley chyba muszą coś znów wymyślić.Gdyż jestem troszeczkę rozczarowany chociażby ostatnim produktem typy nanofil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to jeśli chodzi o jakośc tej firmy.Giganci typu PP lub Barkley chyba muszą coś znów wymyślić.

Uważam że Spiderwire to jedne z najlepszych plecionek dostępnych na polskim rynku przy tym są w miarę tanie, piszę o linkach Ultracast oraz Stealth, tej FluoroBraid nie miałem przyjemności używać. Szkoda że w ofercie nie ma cieńszych, przydało by się coś w granicach 3-5lb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dwóch lat na szpuli kołowrotka mam plecionkę Spiderwire red braid 0,40.

Muszę przyznać ze jestem bardzo zadowolony, ogromna moc, nie skręca się, przez 2 lata nie zauważyłem żeby straciła na mocy, nie miałem z tą plecionką żadnych problemów... No może były tylko ogromne problemy z urwaniem zestawu :D

Prawdopodobnie plecionkę przewinę na lewą stronę i będę na nią łowił kolejny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Od dwóch lat na szpuli kołowrotka mam plecionkę Spiderwire red braid 0,40.

Kilka razy użyta Spiderwire Red 0,14 szybko straciła swój podstawowy kolor i splot z końcówki zaczyna się mocno rozwarstwiać. Grubsze są inne, moim zdaniem znacznie lepsze, miałem 0,17 i 0,20 i złego słowa nie powiem, myślałem że ta 0,14 będzie podobna do Strena ale podobieństwo skończyło się chyba tylko do opakowaniu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i to koniec mojej przygody z plecionką Spiderwire 0,14 Red ;) Strata ryby przy zacięciu (linka strzela kilka metrów od szczytówki) i kilka odstrzałów gumek na 7g główkach to dla mnie zbyt wiele :D Poprzednia Spiderwire 0,14 zielona którą używałem też nie była rewelacyjna ale biła tą czerwoną na głowę. Linka trafia do działu giełda z prefixem [Oddam], mam nadzieję ze komuś z Was posłuży dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.