Skocz do zawartości

Lustrzanka


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Chętni niech się zdecydują na konkretne aparaty i jedna osoba niech podjedzie na Borową do Accorda. Zawsze jeden kupujący więcej dostanie większą zniżkę niż kilka osób. Ze sprzedawcą można spokojnie pogadać - tylko sobie trochę czasu zarezerwujcie :), bo to trochę schodzi, szczególnie jak kogoś na piętro weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas używałem statywu Velbon Sherpa 600R, koszt ok. 300-350zł, bardzo dobrze wykonany, stabilny. Za te pieniądze myślę że warto. Ja swojego sprzedałem, nie za bardzo widziałem dla niego zastosowanie, większość zdjęć robię z ręki, statyw to jednak dodatkowy bagaż a że nie jestem fotografem to zrezygnowałem z tego instrumentu.

Statyw Velbon Sherpa 600 R/F - Ceneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból głowy minął ,lustrzanka zakupiona :D .Pierwsze zdjęcia mam już za sobą.Może tak krótko bo i czas użytkowania jest krótki.Miałem pewne obawy czy człowiek ,który nie miał za wiele do czynienia z fotografią amatorską ,poradzi sobie z takim aparatem.Teraz już mogę śmiało stwierdzić ,że opanowanie podstawowych pojęć odnośnie fotografii ,przyszło dość sprawnie.Oczywiście zasób wiedzy na ten temat jest jak na razie bardzo ubogi ale dzięki internetowi ,przynajmniej dostęp do niej prosty.Wiele spraw technicznych oraz samych zasad fotografowania jest dla mnie jeszcze nie jasne ale powoli pcham to do przodu:D.

Będę wdzięczny kolegom ,którzy w sprawach fotografii mają więcej do powiedzenie o adresy stron internetowych z poradami dla raczkujących.Wiem ,że nic nie zastąpi praktyki i wielu godzin spędzonych z aparatem w ręce ale trochę teorii na pewno będzie pomocna.Postaram się wstawiać w wątku zdjęcia do oceny a wszystkim tym,którzy podejmą się oceny oraz udzielą porad stawiam duuuuże :beer: na kolejnym naszym Zlocie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest na przykładzie sony ale zasady te same, tak na marginesie bardzo fajna stronka

Wykorzystanie trybów tematycznych w lustrzance - Fotoszkoła Sony: Lekcja 1 - Optyczne.pl

i jeszcze jedna

Tryby PSAM, kiedy i jak używać - Szeroki Kadr

I tu jeszcze baza maników z nikonami i w zasadzie każdy temat, podobnie jak tu:Dczasami jak tam coś czytam to czuję się jakbym tam nie pasował albo co najmniej kulał z wiedzą w tych tematach.

Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne - Powered by vBulletin

Fajne narzędzie do szybkiego sprawdzenia obrazu z poszczególnych słoiczków pod nikona

Nikon | Imaging Products | NIKKOR Lenses Simulator

Na pewno coś ciekawego z tych artykułów wyłapiesz no i pierwsze tysiące zdj. jako testy zostaną strzelone w mega krótkim czasie:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nakierowanie na strony internetowe poświęcone fotografii.Powiem szczerze ,że niektóre zdjęcia są zaje....Wklejam kilka zdjęć aby poddać je Waszej ocenie:D.Zdjęcia "surowe" ,nieobrabiane ponieważ zależy mi na ocenie doboru ustawień .Foty zrobione w trybie A z różną wartością przesłony.

post-57-14545032351222_thumb.jpg

post-57-14545032352332_thumb.jpg

post-57-14545032352974_thumb.jpg

post-57-14545032353691_thumb.jpg

post-57-14545032354243_thumb.jpg

post-57-14545032354923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia "surowe" ,nieobrabiane ponieważ zależy mi na ocenie doboru ustawień.Foty zrobione w trybie A z różną wartością przesłony.

Zdjęcia nie będą "surowe" bo silnik forum je przetworzył, przez co jakość będzie stratna, widać to po ostrości. Dobrze by było obrobić takie foty np Adobe Lightroomem, przy eksporcie dać max rozmiar pliku 200kb, wtedy vBulletin nie przetworzy takiego zdjęcia przy zaczytywaniu.

Edit:

Moja drobna uwaga do zdjęć, niektóre fotki są przekrzywione, linka horyzontu nie jest prosta :) Można to poprawić w Lightroomie, ale lepiej wyeliminować na etapie fotografowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa darmowych programów do edycji zdjęć. Lightroom to tylko moja propozycja, program prosty i bardzo skuteczny, nie jest wymagana znajomość Photoshopa. Prawie wszystko korygujesz za pomocą suwaków. Wersja 30dniowa jest za darmo, spokojnie możesz ją pobrać i potestować :)

https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?product=photoshop_lightroom&promoid&promoid=DTEML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu rozróżniłbym dwa rodzaje programów do obróbki zdjęć z aparatu cyfrowego:

- "wywoływarki", np. (płatny) Lightroom, (darmowy) RAW Therapee - służą do "wywoływania" plików RAW oraz podstawowej obróbki zdjęcia z aparatu cyfrowego - ustawienie kontrastu, balansu bieli, kadrowanie (przycięcie), redukcja szumu, wyostrzanie, podstawowa korekta geometrii...

- "edytory graficzne", np. (płatny) Photoshop, (darmowy) Gimp - służą do zaawansowanej "obróbki" zdjęcia z wykorzystaniem warstw i masek - selektywna korekta koloru i mikrokontrastu, fotomontaż, selektywne rozmywanie i wyostrzanie, filtry efektów graficznych, ...

Na początek poleciłbym programy z tej pierwszej grupy, tzn. wywoływarki z możliwością korekty koloru, kontrastu, wyostrzania i kadrowania. Z płatnych poleciłbym Adobe Photoshop Elements, z darmowych RAW Therapee (wywoływarka), FastStone Image Viewer (przeglądarka + edycja) oraz Gimp (edytor graficzny) - na początek w zupełności wystarczy.

Alex

PS: Faktycznie - zaprezentowane zdjęcia wymagają obróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.