Skocz do zawartości

Wybór wędziska


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zastanawiam się nad zakupem wędziska MIKADO TRYTHON MATCH, DŁ. 3,90m, C. W. 10-40g, ma dość moce blanki, trzymałem ją w rękach jest dość lekka, odpowiednia ilość przelotek bo jest ich 13, nada się na spławik 5-7g pod karpia, amura jak i na lekki grunt, miał ktoś z nią styczność? jakieś opinie?

pozdrawiam i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele mi to nie pomogło, bo nic tam nie pisze co bym chciał przeczytać... tak jak pisałem głownie w tym sezonie skupie się na Starzawie, są tam kapie, karasie, liny, szczupaki sumy, pytanie czy taką wędka sprosta rybom ok. 3-5 kg.. głównie będzie wykorzystywana do spławika... wędziska które w opisach mają "idealny zestaw do połowów spławikowych" mające c.w. 5-15g to za słabe moim zdaniem...

poradźcie coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tylko opisem umieszczonym na blanku wędki.Najlepiej iść pomacać machnąć i już wiesz czy ci pasuje czy ci nie leży.Opisy często nie odpowiadają prawdziwemu zastosowaniu wędki i pamiętaj że nawet niewielka ryba wyholowana na delikatnym sprzęcie daje dużo więcej satysfakcji.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Starzawa jest dość mocno oblegana i z uwagi na sąsiadów w odległości 10m pasuje troche mocniejszy sprzet chyba ze bedziesz łowił w srodku tygodnia to mozna sie pobawić. Ja prawie zawsze łowie tam z gruntu i to mi sie najlepiej sprawdza.

Co do wedki to mikado robi raczej dobre kije ale szczerze mowiąc nie miałem w łapie kopozytowych wyrobów a tylko węglowe. Bierz w ciemno, jednak za tą cene nie spodziewaj sie rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy wykorzystaniu koszyka 15-25g nie powinno być problemu, sam już nie wiem, może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni, co już jakiś czas na feeder łowią... a jak w ogóle oceniacie wędzisko? krótko mówiąc czy to mocna rzecz? bo cena jest kusząca :beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszym rozwiązaniem jak na Starzawe jest feeder z koszyczkiem i wpatrywanie się w szczytówkę? czy kupować typową karpiową wędkę?

jakieś opinie na temat tego feedera: http://allegro.pl/charisma-feeder-3-9m-70g-weglowa-wyprzedaz-40-i3873031680.html

Jak tylko moge to siadam na grobli jak najbliżej tego przelewu i ładuje karpiówkami tak aby koszyk wpadł w pogłębienie biegnące przez środek stawu nr1 (ten pierwszy). Wędki na sygnalizatory a moje zwłoki na kocyk.Zakładam koszyk bez dociążenia ale rozmial xxl. Łowie tam raczej zawsze na białego i na wątrobe, nie raz było tak ze prawie tylko ja łowiłem regularnie ryby. Kto wie, może miałem szczęscie. Najzabawniejsze jest to, ze niejednokrotnie nastawiając sie na suma( którego ostatecznie nie udało mi sie złowić) na wielki hak z dużym kawałkiem wątroby łowiłem karpie takie 3-4kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli zamierzasz skupić się na Starzawie to bym kupił sobie dwie karpiówki ale o krzywej ugięcia 2,5 - 2,75lbs i tyle, tam nie trzeba miotać po 100 metrów bo łowi się max 20 metrów od brzegu, a radość z holu ryby na takiej wędce na pewno będzie większa niż na takiej 3,5lbs ...Poza tym zawsze masz zapas mocy na takiej karpiówce jakby coś większego uderzyło...Ja na Starzawie zawsze łowię regularnie ryby i to różnie na słodkie jak i na śmierdziuchy, łowię na metodę ...

Jedynie co tam przeszkadza to tłumy ludzi na weekendach no i tony karpi wynoszonych w siatach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem feedera tego co wysyłałem link, trafił się taki w Przemyślu w sklepie, pomacałem, zobaczyłem i bez zastanowienia wziąłem :) teraz dobiorę do tego jakiś fajny kręcioł i będzie jak na razie, a w trakcie sezonu to zobaczymy jak się losy potoczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli zamierzasz skupić się na Starzawie to bym kupił sobie dwie karpiówki ale o krzywej ugięcia 2,5 - 2,75lbs i tyle, tam nie trzeba miotać po 100 metrów bo łowi się max 20 metrów od brzegu, a radość z holu ryby na takiej wędce na pewno będzie większa niż na takiej 3,5lbs ...Poza tym zawsze masz zapas mocy na takiej karpiówce jakby coś większego uderzyło...Ja na Starzawie zawsze łowię regularnie ryby i to różnie na słodkie jak i na śmierdziuchy, łowię na metodę ...

Jedynie co tam przeszkadza to tłumy ludzi na weekendach no i tony karpi wynoszonych w siatach ...

A ja właśnie rzucam po 100m na środek zbiornika. 20 metrów od brzegu to bym waglerami łowił. Każdy ma swoje metody;).

Co do ryb wynoszonych w siatkach to są regularnie uzupełnianie. Ostatni raz jak tam byłem końcem sierpnia to do tego czasu sprzedano ponad 1500kg karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale chyba piszemy o dwóch różnych łowiskach w Starzawie. Pierwszy staw jest tak mały że chcąc rzucić te 100 metrów zestaw musiałby leżeć na brzegu. Na drugim stawie musiałbyś siedziec na tej grobli między stawami by rzucić te 100 metrów i to tylko na środku by nikogo nie przerzucić.

Ale odbiegłem od tematu, kolega kupił feederka i pewnie będzie zadowolony. Do tej handlówki na Starzawie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie będzie zadowolony. Do tej handlówki na Starzawie będzie ok.

Z zakupu zadowolony jestem i to bardzo, zobaczymy jak się sprawdzi nad wodą :) kupiłem kręcioł, wybór padł na Cormoran Black Master 8Pi 4000, myślę, że to dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że bedziesz z kręcioła zadowolony ja niestety się zraziłem co do kołowrotków firmy Cormoran.Niestety mają jakąś ferelną wade że lubią wciągac żyłkę pod szpule,jest to uciążlile podczas nocnych połowów,i niejest to tylko moja opinia,bo znajomi co użytkują kołowrotki Cormoran,też to zauważyli(rózne modelei ta sama wada).I niesą to kołowrotki za 100 zł tylko droższe.Moje zdanie,kołowrotki niestety tej firmy na nie,wędziska na tak.Mam nadzieje ze u Ciebie będzie wszystko w porzątku,i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak się będzie sprawował, wygląda na solidne wykonanie, więc mam nadzieję, że nie będzie tak błahych niedogodności o jakich piszesz... Czas pokaże, zrobi się pogoda taka jak trzeba zostanie wypróbowany, a wtedy zobaczymy czy się potwierdzić to co piszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
On 11/24/2023 at 7:32 PM, www2020 said:

SHIMANO BeastMaster FX Spinning 3,00m 7-28g .

Czy go ktoś użytkuje? 

Jakieś opinie o nim?

Myślicie że na nocne Wiślane sandacze na woblery będzie  OK?

Na Wiślane bolenie też by był spoko? 

Proszę o opinie. Pozdro.

Nie ta grupa, są spinningisci w innej grupie to doradzą zapewne, tu grunciarze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.