Jump to content

Brzana królowa rzek


jon987

Recommended Posts

Witam panowie moje pytanie które mnie nurtuje dotyczy brzany,a mianowicie jak ją złowić ale na spina.Ostatnim razem jak wędrowałem w poszukiwaniu klonka w miejscowości Przeczyca w kierunku Brzostek natrafiłem na piękne brzany które stały w prądzie,pytanie jaki wobler i jak prowadzić czytałem ze stick dorado sie sprawdza mała szczebelka i kiełbik,wiem ze łatwiej nam złowić rybę której nie widzimy ale te były piękne proszę o radę starych wyjadaczy bo takich jest tu sporo.

Link to comment
Share on other sites

Stick może i jest dobry ale jest lekki i dość płytko schodzi. Dlatego zostawiłbym go na łowiska płytsze niż 70cm. Ostatnim czasem przeszedłem na wobki tonące. Lepiej trzymają się nurtu, dalej polecą, prowadząc je wachlarzem nurt wolniej będzie spychał wobka a to bardzo ważne. Z przynęt polecałbym Dorado Invader 4 i 5cm, Dorado Alaska 3,5cm, Bonito Kleń i Okoń oraz Gloog Parys 4cm, na te woblery miałem wyniki. Jeżeli miejsce gdzie spodziewasz się brzan jest małe bądź ograniczone przeszkodami to prowadź woba wolno z przerwami po prąd. Jeżeli łowisko jest rozległe to można łowić wachlarzem czyli rzut lekko pod prąd, kilka szybkich obrotów korbką aby wobek jak najszybciej doszedł do dna i wędką prowadzisz przynętę jak spławik w czasie przepływanki a kołowrotkiem wybierasz tylko luz. Tutaj Invader się nie nada bo jest za wysoki i gna jak szalony.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

@Leszku, bylibyśmy zaszczyceni gdybyś wyraził zgodę na publikację Twych artów na naszej stronie. Mail admina, na który można wysłać tekst i fotografie, jest na stronie głównej. Dzięki:)

Link to comment
Share on other sites

@Leszku, bylibyśmy zaszczyceni gdybyś wyraził zgodę na publikację Twych artów na naszej stronie. Mail admina, na który można wysłać tekst i fotografie, jest na stronie głównej. Dzięki:)

Łukasz, problem jest w tym że ja ten artykuł i podobny o pstrągach pisałem dawno temu i

nie wiem czy go odnajdę.Może jest jakiś inny sposób. I nie wiem co na to Dorado powie.

Autorem jestem ja i myślę że publikować go mogę gdzie chcę.

Link to comment
Share on other sites

Może jest jakiś inny sposób. I nie wiem co na to Dorado powie.

Dostałem odpowiedź od P. Darka Małysza z Dorado, nie maja nic przeciwko publikacji tych artykułów na PSW. Czekam zatem na materiały i publikujemy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

w związku z tym, że coraz więcej czasu poświęcam spinningowi, postanowiłem sobie, że w sezonie 2011 złowię swoją pierwszą brzanę na spinning :rolleyes:

Mam pytanie odnośnie uzbrajania "Invaderów" Dorado 4 cm - jak rozumiem, należy usunąć (zaczepy) dolną kotwiczkę - czy używacie koledzy "oryginalnych" (tylnych) kotwic, czy też zmieniacie ja na większe/mocniejsze ? - jeżeli tak, to bardzo prosiłbym o podanie producenta, typu oraz rozmiaru (ta kryptoreklama może być na PW).

Pytam o ten szczegół, ponieważ tak na łoko to kotwiczki przy tych woblerach wydają mi się raczej mało solidne jak na warunki brzanowego holu - chociaż oczywiście mogę się mylić.

Kupiłem również kilka "Blagierów" Dorado - kotwiczki nieco większe niż przy "Invaderach", ale nadal trochę mi pachną słabizną...

PS.

Brzany oczywiście będę starał się złowić dopiero od lipca, a wszystkie ryby wypuszczam - także brzan przeze mnie nie ubędzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz wątpliwości co do jakości kotwiczek to bezwzględnie je wymień. Załóż ten sam rozmiar lub mniejszy, większych nie polecam będzie więcej pustych brań. Ważne żeby kotwice były ostre. Częsty kontakt z kamieniami powoduje stępienie kotwic. Polecam Ownery. Można zdjąć dolną kotwiczkę, ale trzeba najpierw sprawdzić czy nie pogorszy to pracy woblera. Ja osobiście nie ściągam, czasem brzana weżmie z boku, i po frytkach.Brania są tylko dla cierpliwych i każde trzeba wykorzystać, bo następne może być za rok.Życzę cierpliwości

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy