Skocz do zawartości

Brzana królowa rzek


jon987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie moje pytanie które mnie nurtuje dotyczy brzany,a mianowicie jak ją złowić ale na spina.Ostatnim razem jak wędrowałem w poszukiwaniu klonka w miejscowości Przeczyca w kierunku Brzostek natrafiłem na piękne brzany które stały w prądzie,pytanie jaki wobler i jak prowadzić czytałem ze stick dorado sie sprawdza mała szczebelka i kiełbik,wiem ze łatwiej nam złowić rybę której nie widzimy ale te były piękne proszę o radę starych wyjadaczy bo takich jest tu sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stick może i jest dobry ale jest lekki i dość płytko schodzi. Dlatego zostawiłbym go na łowiska płytsze niż 70cm. Ostatnim czasem przeszedłem na wobki tonące. Lepiej trzymają się nurtu, dalej polecą, prowadząc je wachlarzem nurt wolniej będzie spychał wobka a to bardzo ważne. Z przynęt polecałbym Dorado Invader 4 i 5cm, Dorado Alaska 3,5cm, Bonito Kleń i Okoń oraz Gloog Parys 4cm, na te woblery miałem wyniki. Jeżeli miejsce gdzie spodziewasz się brzan jest małe bądź ograniczone przeszkodami to prowadź woba wolno z przerwami po prąd. Jeżeli łowisko jest rozległe to można łowić wachlarzem czyli rzut lekko pod prąd, kilka szybkich obrotów korbką aby wobek jak najszybciej doszedł do dna i wędką prowadzisz przynętę jak spławik w czasie przepływanki a kołowrotkiem wybierasz tylko luz. Tutaj Invader się nie nada bo jest za wysoki i gna jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
@Leszku, bylibyśmy zaszczyceni gdybyś wyraził zgodę na publikację Twych artów na naszej stronie. Mail admina, na który można wysłać tekst i fotografie, jest na stronie głównej. Dzięki:)

Łukasz, problem jest w tym że ja ten artykuł i podobny o pstrągach pisałem dawno temu i

nie wiem czy go odnajdę.Może jest jakiś inny sposób. I nie wiem co na to Dorado powie.

Autorem jestem ja i myślę że publikować go mogę gdzie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

w związku z tym, że coraz więcej czasu poświęcam spinningowi, postanowiłem sobie, że w sezonie 2011 złowię swoją pierwszą brzanę na spinning :rolleyes:

Mam pytanie odnośnie uzbrajania "Invaderów" Dorado 4 cm - jak rozumiem, należy usunąć (zaczepy) dolną kotwiczkę - czy używacie koledzy "oryginalnych" (tylnych) kotwic, czy też zmieniacie ja na większe/mocniejsze ? - jeżeli tak, to bardzo prosiłbym o podanie producenta, typu oraz rozmiaru (ta kryptoreklama może być na PW).

Pytam o ten szczegół, ponieważ tak na łoko to kotwiczki przy tych woblerach wydają mi się raczej mało solidne jak na warunki brzanowego holu - chociaż oczywiście mogę się mylić.

Kupiłem również kilka "Blagierów" Dorado - kotwiczki nieco większe niż przy "Invaderach", ale nadal trochę mi pachną słabizną...

PS.

Brzany oczywiście będę starał się złowić dopiero od lipca, a wszystkie ryby wypuszczam - także brzan przeze mnie nie ubędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wątpliwości co do jakości kotwiczek to bezwzględnie je wymień. Załóż ten sam rozmiar lub mniejszy, większych nie polecam będzie więcej pustych brań. Ważne żeby kotwice były ostre. Częsty kontakt z kamieniami powoduje stępienie kotwic. Polecam Ownery. Można zdjąć dolną kotwiczkę, ale trzeba najpierw sprawdzić czy nie pogorszy to pracy woblera. Ja osobiście nie ściągam, czasem brzana weżmie z boku, i po frytkach.Brania są tylko dla cierpliwych i każde trzeba wykorzystać, bo następne może być za rok.Życzę cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.