Skocz do zawartości

Poręby Wojsławskie


Gość irol666

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow czy ma ktos informacje na temat tego łowiska czy ktos z was tam jezdzi a jak tak to z jakim skutkiem na co najlepiej tam sie zasadzic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tam czasami, szczerze to jak już nie mam gdzie bo ze spinem tam ciężko. Woda ciężka do łowienia ze względu na dużą głębokość bo to wyrobisko piachu i już na 3cim metrze od brzegu dno leci masakrycznie w dół do 10-15metrów. Woda jest kryształ czysta. Obfituje w ryby wielu rodzajów. Gdyby ktoś chciał pośmigać ze spinem i dysponował pontonem to ja chętnie się pisze. Trzciny dookoła brzegu aż proszą się o porządnego szczupaczka. Z większych rybek tam złowionych w zeszłym roku złowiono jakiegoś sumika ponad 10kg. Trochę ładnych sandaczy. Ja sukcesów nie miałem - szczupak 65cm, węgorz 70cm i kilka karpi takich max 3kg. Widziałem też śniętego szczupaka takiego ponad 80cm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się tam kiedyś wybrał gdyż jak do tej pory nigdy nie miałem okazji wędkować na tej wodzie.Jak rozumiem, @LukaszZ ,na tym zbiorniku można wędkować z pontonu?Jak daleko jest z Rzeszowa na ten zbiornik i jak przedstawia się sytuacja z dojazdem do wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego rapala Dojazd jest praktycznie do każdej dziurki. Z Rzeszowa jest około 60km. Ja i mój ojciec łowimy tam od 13 lat jak jeszcze woda była mętna i kopali piach. Jeśli chodzi o spinning to tak jak kolega Łukasz powiedział z pontonu można połapać. Łowisko piękne woda kryształ. widać wszystko. Spad chyba 45 stopni. Szczerze jak chcesz z gruntu połowić to musiał byś z sondą popłynąć i posprawdzać. jest tylko kilka miejsc gdzie można rzucać. Na grunt w tym roku nic specjalnego. Karpie do 37 cm ale za to czasem nawet 9 za 5 godzin. Czyli zabawa jest. Tylko jeśli chcesz łowić z brzegu to musisz przyjechać z samego rana bo bardzo dużo wędkarzy tam jeździ .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,no cóż zbiornik nieduży a wędkujących sporo,tak że z pontonu pozostaje praktycznie chyba tylko środek zbiornika.@Dominik18king,z tego co piszesz wędkujesz na tym zbiorniku już parę lat a sam zbiornik istnieje od kilkunastu,przecież powinny tam być duże karpie,"zasadza" się tam na nie ktoś?A może słyszałeś o złowionych ale takich od 5 w górę?Co do sondowania to przy spiningu z pontonu to podstawa tym bardziej na takich zbiornikach jakimi są żwirownie.Mógłbyś jeszcze zaznaczyć na mapce w którym rejonie to jest bo za szlaka nie mogę znaleźć?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,no cóż zbiornik nieduży a wędkujących sporo,tak że z pontonu pozostaje praktycznie chyba tylko środek zbiornika.@Dominik18king,z tego co piszesz wędkujesz na tym zbiorniku już parę lat a sam zbiornik istnieje od kilkunastu,przecież powinny tam być duże karpie,"zasadza" się tam na nie ktoś?A może słyszałeś o złowionych ale takich od 5 w górę?Co do sondowania to przy spiningu z pontonu to podstawa tym bardziej na takich zbiornikach jakimi są żwirownie.Mógłbyś jeszcze zaznaczyć na mapce w którym rejonie to jest bo za szlaka nie mogę znaleźć?

Czarnym 'markerem' zaznaczyłem zbiornik. W sumie jest to dosyć dziwne że nie widać go na mapach typu zumi / google bo tak jak pisał kolega jest starawy. Pamiętam jak za szczyla(-20lat) nie było tam żadnych drzew tylko same wydmy z piachu i już wtedy ludzie tam moczyli kije. Ale z drugiej strony to dobrze bo mniejsza presja która i tak na chwilę obecną jest dosyć duża.

Jak będziesz jechał z Rzeszowa to jedź przez Kolbuszową, i po minięciu znaku Mielec odbijasz na ul.Witosa (obadaj na google). Z Witosa w w lewo na Dębice i lecisz prosto aż do kościoła który będziesz miał po prawej stronie. Kawałek za kościołem jest skrzyżowanie z wysepką. Na nim lecisz w lewo i już praktycznie do końca prosto. Jak będziesz miał na wprost siebie domy mieszkalne to odbijesz na lewo na taką dupną drogę i już jesteś na plaży gdzie łatwo zwodować ponton. Jak coś mam wolny piątek i niedzielę więc zapraszam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszZ,dzięki za odpowiedź i nakierowanie na ten zbiornik.W tym tygodniu raczej odpada w piątek jestem ustawiony z kumplami na Wilczą trochę pospiningować ( a przy okazji kumpla imieniny:D,zresztą zaległe) a w niedzielę niestety pracuję:mad:.Pomimo tego dzięki za zaproszenie, na pewno będzie jeszcze okazja w innym terminie żeby popływać po tym zbiorniku.Jak znajdę trochę wolnego czasu to odezwę się na priv,wtedy coś konkretnie ustalimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą Niedziele tzn 01-08-2010 są tam zawody Mistrzostwa Okręgu na tym zbiorniku :mad: w metodzie spinningowej oraz w na Rzemieniu 2 tury więcej info na WKS Rzeszów :) chyba że ten zbiornik jest inaczej nazywany ;)

http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/34069/60/spinningowe_mistrzostwa_klubu_i_okregu

Edytowane przez dred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem trzeba zadzwonić i zapytać maja być zamknięte jakieś mogą startować tylko zawodnicy ale to trzeba się dopytać i zadzwonić będzie pewnie, dobrze że zobaczyłem ten temat :P bo znów była by sytuacja że ktoś sobie zawody robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kumpla imieniny to radze na grunt  . A jeśli chodzi o dojazd to ja radze z Rzeszowa na Dębice jechać i w Dębicy odbić na Mielec . Chyba bliżej będzie. Poza tym od Mielca do Rzemienia drogę robią. pozdrawiam:)

Dlatego wybiorę się wcześniej aby popływać a pora wieczorno-nocna to już część oficjalna-kociołek,kanapki i takie tam inne rzeczy;):D:D:D:

Remont drogi,ludzie jak ja lubię tą żółtą tabliczkę z takim napisem:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont drogi,ludzie jak ja lubię tą żółtą tabliczkę z takim napisem:mad:

Ten remont to robią i robią 2 m-c temu byłem w Przecławiu, biedaki :mad: ale to realia polskie, autostradę A4 robia już 10 lat może i skończą Ja za 20 lat :) a to jest chyba najlepsza trasa z Rzeszowa pod tym linkiem http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,25,21.83936,50.15040?l=565c3a786db5e610

przez Sędziszów MŁp się nie opłaca bo tam jest ciasno i zakrętasy

Edytowane przez dred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa którą pokazał wyżej Dred jest najlepsza dla jadących z Rzeszowa.Kto jeszcze nie potwierdził swojej obecnosci na zawodach to macie tu link jak to zrobić bo to ostatni gwizdek;http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/34843/60/zgłoszenia_na_spinningowe_mistrzostwa_klubu_i_okregu.Jeszcze jedno na tych Porębach jest tragedia z rybami jak ktoś złowi okonia to już jest sukces:D dlatego proponuje uzbroić się w granaty w razie czego:p.Mam nadzieje że druga tura na tym Rzemieniu będzie lepsza.Do zobaczenia na zawodach Panowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rybami to nie jest tak źle. Sęk w tym że ciężko się do nich dobrać. Polecam o ile to zgodne z regulaminem wejście do pasa w wodę i obławianie trzcin wzdłuż brzegu (od strony drogi Mielec/Dębica). Łatwym kąskiem są też bolenie które wpuszczono tam kawał czasu temu i teraz pływa kilkanascię torped długości 60-80cm.

Wziął bym udział w tych zawodach ale z tego co widzę trzeba być jakimś mistrzem koła czy coś a ja w życiu na zawodach nie byłem więc to pewnikiem nie dla mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz za propozycje wiemy bo mieliśmy już tam zawody i tak własnie obławialiśmy wzdłuż trzcin :) co do rapek masz racje sa ładne ale mają w nosie wszytko, podrzucałem im pod pysk wszytko co miałem w pudełkach :mad: tak jak Marcin pisze granaty zakupione :D:P do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby te bolenie były łatwym kąskiem to by ich już dawno nie było. Powiedzcie mi jeszcze czy te bolenie pływają pod powierzchnią tak, że zostawiają delikatną pojedynczą falkę i czy często widać ich ataki.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miały świetną miejscówkę przy plaży i tam często je ciągnąłem na różnego rodzaju woblery. Niestety teraz Poręby stały się plażą publiczną i pół mielca tam przyjeżdża toteż bolenie i okonie popłynęły gdzie indziej ( mała zatoczka z pomostem zaznaczona na niebiesko ). Poza tym zaznaczyłem kilka moim zdaniem lepszych miejsc na szczupaka. Good luck :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety rybki były małe około 40cm, sandacz wzął po zmroku na wobler

Nie ma co płakać, bardzo fajnie że udało Ci się złowić sandałka na Porębach. Tak myślę że to łowisko ma naprawdę jeszcze sporo kart do odkrycia w tym wiele okazów. Jak na wobka to w takim razie podszedł na żer pod brzeg co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać, bardzo fajnie że udało Ci się złowić sandałka na Porębach. Tak myślę że to łowisko ma naprawdę jeszcze sporo kart do odkrycia w tym wiele okazów. Jak na wobka to w takim razie podszedł na żer pod brzeg co?

Witam kolegów wieść nad wodą niesie że podobno Poręby wystawiono na sprzedaz szkoda by bylo takiej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Kupującym jest niejaki Grzegorz Lato. Przedstawiać nie trzeba. Z tego co słyszałem planuje tam zrobić ośrodek szkoleniowy dla szkółki mistrzostwa sportowego. Na chwilę obecną trwają jeszcze skomplikowane procedury prawne więc przez najbliższy rok / dwa nie ma się czym martwić. Szkoda tylko że PZW czując zbliżający się koniec zapewne oleje zbiornik i na kontrole/zarybienia nie ma co liczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.