Skocz do zawartości

Poręby Wojsławskie


Gość irol666

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ze oleja zarybiania i kontrole latami z naszych składek zarybiali a teras interes prywatny wazniejszy.Jabym wszystkie wymiary poznosil na tym zbiorniku no chyba ze sie jakoś PZW dogada ,tylko sie boje ze moze to i z innymi wyrobiskami taksamo sie stac.Napewno jakby zalew w Rzeszowie mial kupca to okreg by nie popuscił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego nie byłem tam od MO (i raczej nigdy już tam nie pojadę) ale znajomy był w niedziele (typowo rekreacyjnie) i podobno to prawda,przynajmniej tak mu ktoś mówił i faktycznie jakąś wykopaną dziurę widział by auta nie przejechały-nie wiem tylko,z której strony zbiornika był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja tam już nie łowię ale inni wędkarze łowią i teraz jak G. L. to zamknie to gdzieś ci ludzie będą chcieli połapać. A presja jest i tak dużo za duża. Ciężkie czasy nastały dla wędkarzy. Rzemień 5 i chyba 4 sprzedane. Rzeki ciągle wylewają . Nie ma gdzie łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ten temat chyba można już zamknąć, od przyszłego roku nie będziemy mogli już wędkować na porębach. Teraz zostaje tylko kwestia odłowu ryb ze zbiornika co chyba będzie trudne, nie tylko ze względu na trudności techniczne, ale także przez utrudnianie sprawy przez osoby trzecie, które ostatnio wzywając policję uniemożliwiły odłów, szczegółów nie znam, ale zaczyna się dziać niezły cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Panowie właśnie doszły mnie słuchy że jednak Poręby to będzie woda PSW. Czy ktoś z was może to potwierdzić. Podobno goście którzy to kupili przeliczyli się . W korso Tylutki coś tam na ten temat pisał o zagospodarowaniu Rzemienia i Rzochowa. Wiadomość jest niepewna ale pytam bo może ktoś z was coś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mówcie że nic na ten temat nie wiecie :(

Mam znajomego który ma działkę nad tym zbiornikiem i z jego informacji to nie będzie to woda PZW,już nie długo to nawet tam nie staniesz nad brzegiem bo będzie każdy miał swój teren za który będzie darł kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który ma działkę nad tym zbiornikiem i z jego informacji to nie będzie to woda PZW,już nie długo to nawet tam nie staniesz nad brzegiem bo będzie każdy miał swój teren za który będzie darł kasę.

To że ktoś ma działke przylegającą do wody nieznaczy że będzie darł kase właśćicielem zbiornika jest podobno taki jeden łysawy gość z Mielca mi sie obiło o uszy że licęcja na tą wode 500zł ktos by niekupował wody bez nieograniczonego dostępu do niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś ma działke przylegającą do wody nieznaczy że będzie darł kase właśćicielem zbiornika jest podobno taki jeden łysawy gość z Mielca mi sie obiło o uszy że licęcja na tą wode 500zł ktos by niekupował wody bez nieograniczonego dostępu do niej

Kolego ukleja,akurat właściciel sprzedaje te działki więc jak ktoś kupuje to na pewno z dostępem do wody.Chciałbyś mieć działkę za duża kasę z szlakiem turystycznym przez środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ukleja,akurat właściciel sprzedaje te działki więc jak ktoś kupuje to na pewno z dostępem do wody.Chciałbyś mieć działkę za duża kasę z szlakiem turystycznym przez środek?

Na taką działeczke mnie niestac interesuje mnie kto jest włascicielem wody i ukogo bym wykupił licencje bo jak wokół wody wykupią teren to sobie wyobraż gdzie kija zamoczysz do tej pry wędkowałem od strony Mielca tam były bodajze dwie działki i jakos mnie nikt nieprzegonil. I pytanko koto bedzie zarybiał no chyba nie poszczegulni własciciele działek Ztego co wiem z ubiegłego sezonu to tam ma być jakiś ośrodek czy coś podobnego I jeszcze jedno tam jusz jakies działki sa wykupione i jakos niebyło problemów z wędkowaniem Pożyjemy zobaczymy może nowy własciciel będzie dbał o wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką działeczke mnie niestac interesuje mnie kto jest włascicielem wody i ukogo bym wykupił licencje bo jak wokół wody wykupią teren to sobie wyobraż gdzie kija zamoczysz do tej pry wędkowałem od strony Mielca tam były bodajze dwie działki i jakos mnie nikt nieprzegonil. I pytanko koto bedzie zarybiał no chyba nie poszczegulni własciciele działek Ztego co wiem z ubiegłego sezonu to tam ma być jakiś ośrodek czy coś podobnego I jeszcze jedno tam jusz jakies działki sa wykupione i jakos niebyło problemów z wędkowaniem Pożyjemy zobaczymy może nowy własciciel będzie dbał o wode

Jak mi wiadomo to raczej PZW nie dołoży rybek.W tym sezonie mieli je odłowić,właściciel był na tyle sprytny że poinformował nasze koło pod koniec roku co oznaczało że rybki raczej nie są aktywne a tym samym nie odłowienia:eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielami Porąb Rzochowskich są trzy osoby z Mielca nazwiska nie chcę publicznie podawać,zostały kupione za bardzo dużą kasę:D,na dzień dzisiejszy trwaja negocjacje między nowymi właścicielami a PZW Rzeszów na ewentualną dzierżawę zbiornika.Co do działek to prawdopodobnie nie będą na sprzedaż tylko pod wynajem i nie do samej wody,wyobrażmy sobie że ktoś kupi taką działkę z bezpośrednim dostępem do wody i będzie sobie łowił na dziesięć wędek i nikt mu nie zabroni bo to jego własność:eek:,jest w planach również powstanie kąpieliska w miejscu gdzie stała barka,miałem okazje rozmawiać z jednym z właścicieli i powiedział mi że nie wyobraża sobie tego zbiornika bez wędkarzy:) więc bądzmy dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielami Porąb Rzochowskich są trzy osoby z Mielca nazwiska nie chcę publicznie podawać,zostały kupione za bardzo dużą kasę:D,na dzień dzisiejszy trwaja negocjacje między nowymi właścicielami a PZW Rzeszów na ewentualną dzierżawę zbiornika.Co do działek to prawdopodobnie nie będą na sprzedaż tylko pod wynajem i nie do samej wody,wyobrażmy sobie że ktoś kupi taką działkę z bezpośrednim dostępem do wody i będzie sobie łowił na dziesięć wędek i nikt mu nie zabroni bo to jego własność:eek:,jest w planach również powstanie kąpieliska w miejscu gdzie stała barka,miałem okazje rozmawiać z jednym z właścicieli i powiedział mi że nie wyobraża sobie tego zbiornika bez wędkarzy:) więc bądzmy dobrej myśli :)

To coś jest nie tak Pebar bo akurat działka na porębach przy której stoi przyczepa kempingowa zaraz przy zbiorniku to z jej właściciel już toczy bój o ty by przejścia nie było.Poza tym regulamin PZW mówi że nie wolno stawiać kładek,pomostów itp celem łowienia ryb,jakoś tego nie widzę na porębach na każdej prywatnej działce jest pomost z którego łowione są ryby.Nie mam się tu czym chwalić ale znam

PANA który ma to wszystko o czym napisałem i wcale nie należy do PZW:eek:.

A jeśli chodzi o panów ze związku ul.akacjowa to byłbym daleki od wierzenie że oni cokolwiek zrobią z tą sprawą.:confused:No cóż bądźmy dobrej myśli tak jak powiedziałeś bo fajny zbiornik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja ma miejsce w Wetlinie.Posiadacze niektórych działek przylegających bezpośrednio do wody,poogradzali je i co z tego że wodę dzierżawi PZW.Ludzie Ci już długo są ich właścicielami,jeszcze kiedy Kruszgeo ciągnęło tam żwir.Okazało się że firma "wkopała" się w ich własność niekiedy kilkadziesiąt metrów.Wzięli geodetę,zrobili dokładne pomiary i teraz mają działki plus ileś tam wody.Pomościki stoją na każdym po kilka wędek i PZW ani nikt inny nic nie może zrobić,łowią na swoim.A to że rybki związkowe to ich nie interesuje,przecież nikt rybkom nie każe pływać w ich wodzie.Ot i cały paradoks:D.Wcale bym się nie zdziwił gdyby podobna sytuacja miała miejsce na Porębach czy na żwirce przy Kwiatkowskiego w Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.