Skocz do zawartości

Akwarium,akwarystyka.


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taka drobna rada - lejcie wodę do krawędzi zbiornika - lepiej to wygląda. Jeżeli obawiacie się, że woda się przeleje to oklejcie górę zbiornika paskiem czarnej matowej taśmy izolacyjnej lub folią mleczną i wtedy można nalać wody poniżej krawędzi. Moim zdaniem poprawi to estetykę waszych ładnych zbiorniczków.

ps. może tak lśniącooczki do tego albo mcrorazbory galaxy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Mam do was pytanie ,ponieważ różne opinie krążą po internecie .

Czy miał ktoś z was styczność z Raczkami CPO ?

Aktualnie Moje krewetkarium przeszło kilka zmian i doszło do niego 5 helenek :)

Jajek helenek już widzę ok 15 sztuk ,no ale do rzeczy bo nie o tym mowa .

Co sądzicie o trzymaniu raczków CPO z Krewetkami RC oraz Helenkami ?

Jedni mówią że spoko można trzymać inny że mogą raczki krewetki zabijać jak i również mogą to zrobić helenki (brat dzisiaj się pytał gościa w zoologicznym i powiedział że jak wpuszczę raczki do krewetek to raczki będą miały bardzo dobry pokarm ,no ale wiadomo jak to jest ze słuchaniem sprzedawców w zoologicznym ) :)

Do akwa 31,5L 30x30 postawy myślałem żeby dać 1+2 raczków CPO ale czy to dobre rozwiązanie ?

Może dać 1+1 albo tylko 1 raczka ?

Czy może wgl nie dawać raczków ?

Helenki zostawić czy może usunąć z zbiornika ? Helenki jak wiadomo gównie żywią się innymi ślimakami których nie mam w akwarium ,mam zamiar im wpuścić co kilka dni parę świderków :)

Czekam na wasze opinie :)

post-1397-14545034246186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pomyślałem że wstawię aktualne fotki :) Może akurat kogoś to interesuje :)

post-1397-14545036676668_thumb.jpg

Z braku ostatnio pieniędzy pragnę napisać ,jeżeli ktoś ma jakieś małe rybki z małymi pyszczkami które fajnie wyglądają w stadzie ~10 sztuk i chce sie ich pozbyć to z chęcią przyjmę :) Przyjmę również małego Heńka na pierwszy plan :)

post-1397-14545036675771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę pomyślę :) Dzięki za uwagę :)

Powiem ci że ciężko manewrować jakimiś roślinami w tak małym akwarium :) Zwłaszcza że mam Podłoże aktywne i czasami roślinki lubią sobie wychodzić z podłoża ,zwłaszcza rogatek :)

Ale w przyszłym roku tego problemu nie będzie ,pewnie zrobię restart i podłoże zamienię na piasek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,na podłożu aktywnym ciężko się sadzi rośliny ,zaraz wyłażą itp ,jak chodzi o bazalt to po jakimś czasie się wyjaławia i po prostu traci kolor :)

A piasek już miałem ten tutaj 0.1-0.3mm

http://www.kwarcsystem.pl/dzial/kwarcsystem/pol/oferta/kat/6

I powiem że ten był super :) Wszystko fajnie w nim rosło itp ,a jak nie to można kupić biały piasek na allegro ,ale lepiej wtedy kupić w kilka osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Co2 u mnie trochę na bakier ,mam bimbrownie ale to czasami nie działa tak jak powinno :)

Czasami szukam jakiejś okazji na butle Co2 w atrakcyjnej cenie :)

Racja jak masz duży baniak to można sobie pozwolić na 10 cm podłoża ,ja mam małe akwa i czasami ciężko jest mi je utrzymać ,ale daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A wiecie może, na czym najlepiej trzymać takie akwaria? Ja mam 4 akwaria średniej wielkości (niestety nie mam możliwości zrobić zdjęcia, żeby pokazać jak mniej więcej wyglądają :/) i zastanawiam się na czym je postawić, bo póki co zajmują mi wszystkie stoły i biurka w domu. Myślicie, że regał metalowy, np. jeden z takich: Regały półkowe l Regały magazynowe PROMAG S.A. byłby w stanie utrzymać takie akwaria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Geo - byłeś pierwszy. Poczekaj jeszcze, bo wymieniłem wodę w akwarium, a te "pierony" ciężko wyłapać. Była by demolka. Tak za 2 tgodnie zrobię generalne porządki i rybki powędrują do Ciebie. Vejek jesteś następny w kolejce jak coś będę miał jeszcze, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.