Skocz do zawartości

Jakie polecacie kije.


Miko

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna pierwszego karpiowego kija i nie bardzo wiem co wybrać.Jaka długość 3,60 czy 390, dwuczęściowy, a może trzyczęsciowy, 3lbs czy może więcej.Kwota jaką chciałbym wydać na wędkę to max 350 zł.Głównie łowił będę na łowiskach podkarpackich.Przeglądając różne oferty wpadł mi w oko ten kijek jak sądzicie czy wart zachodu? http://allegro.pl/item1166186719_team_dragon_silver_edition_carp_3_60_3_25_lbs.html

Edytowane przez Miko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna pierwszego karpiowego kija i nie bardzo wiem co wybrać.Jaka długość 3,60 czy 390, dwuczęściowy, a może trzyczęsciowy, 3lbs czy może więcej.Kwota jaką chciałbym wydać na wędkę to max 350 zł.Głównie łowił będę na łowiskach podkarpackich.Przeglądając różne oferty wpadł mi w oko ten kijek jak sądzicie czy wart zachodu? http://allegro.pl/item1166186719_team_dragon_silver_edition_carp_3_60_3_25_lbs.html

Wg. mnie troche za sztywny, 3,25 lbs to chyba lepiej 390. /jest juz taki temat - "karpiowki"/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miko,jeżeli względy transportu nie wchodzą w grę,to kup kij (kije) dwuskładowe.Jeżeli chodzi o długość w zależności od preferencji dla osób niższych raczej 360 dla tych wyższych 390 (niższej osobie lepiej będzie się rzucało kijem krótszym co ma znaczenie gdy trzeba posłać zestaw na 80-90m).Zdecydowanie polecam 3,5 lbs,lepiej mieć zapas "mocy" niż jej brak co jest istotne przy dużych karpiach czy amurach,przecież nigdy nie wiadomo jak duża ryba zainteresuje się naszą przynętą a w grę wchodzą jeszcze sumy:)Z Twoich postów wynika że jeździsz na ZEK w Ostrowie,wież mi że tam są karpie i amury gruuubo ponad 20kg.Odnośnie kija podanego w linku,nie będę się wypowiadał ,po prostu nie miałem z nim do czynienia.Niżej masz link do wędzisk,które kilka lat temu miałem,świetne kije,dobra cena (przyznam ,ja kupowałem ich troszkę taniej:)) i raczej nie znajdziesz złej opinii na ich temat.Moja rada,dołóż parę złotych i ich weź (o ile jest jeszcze możliwość ich kupna?)albo tylko jeden jeżeli na chwilę obecną są takie Twoje potrzeby.

Wg. mnie troche za sztywny, 3,25 lbs to chyba lepiej 390.

@robin,co znaczy za sztywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam jeden kijek Mistrall Delux Carp 2,75-3lbs oraz Konger Impact 3lbs, oba kije 390 osobiście wolę hol na Mistrallu gdyż jest bardziej miękki, odczuwam większa przyjemność ciągnięcia ryby niż na sztywniejszym kongerze. Moim zdaniem kije od 3 lb w górę to już przesada. Co do tych karpii 20kg to na pewno 'mocy' mu nie braknie i jestem wsanie założyć się o skrzynke wódy że wyciągne każdego forumowicza na niego ;). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.