Skocz do zawartości

Chamstwu stanowcze NIE


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do tego co przeczytałem w tym temacie

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=419&page=2

chcę wyrazić swoje zdanie.W całej rozciągłości popieram to co napisał @daimon507 (sorry że zapożyczyłem temat z Twojego postu).W ostatnim czasie,liczba uczestników forum znacznie się powiększyła za sprawą akcji reklamowej zapoczątkowanej przez Admina,lecz niestety nie przekłada się na jakość,o czym można się przekonać czytając niektóre posty.Nie uzasadnione obrażanie innych uczestników,kaleczenie języka polskiego -to tylko przykłady.Dla tego jestem za wprowadzeniem tzw.banów",jeden ban-ostrzeżenie,dwa bany-nagana,trzeci ban-zakaz pisania postów przez określony czas!

Oczywiście prawo do przyznawania "banów" miał by Administrator forum za naruszenia jego regulaminu.Może w jakimś stopniu pozwoliło by to na ostudzenie rozgrzanych głów i zmusiło niektórych do wcześniejszego zastanowienia się nad tym co piszą, zanim nacisną "Odpowiedz na ten temat".

Proszę o wyrażanie swojej opinii na ten temat,w szczególności "starych wyjadaczy" tego forum,którzy praktycznie zaczynali je tworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego co przeczytałem w tym temacie

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=419&page=2

Sorki przegapiłem wątek. Wprowadziłem system ostrzeżeń. Uprawnienia do nadawania ostrzeżeń mają admin oraz wszyscy moderatorzy. Musze tylko ustawić odpowiednią punktację za konkretne przewinienie. Ważne jest aby zgłaszać "złe posty" poprzez opcję "Raportuj zły post" - jest to ikonka trójkąta znajdująca się w lewym dolnym rogu każdego posta, pozwoli to szybciej zareagować na takie sytuacje. Pierwszymi testerami nowego systemu będą koledzy Kłusol i zanęciarz.

Wątek przeniosłem do działu Nasze sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany były od początku forum ale nie było komu ich przyznawać. Myślę, że i tak na naszym forum jest bardzo spokojnie. Jeden fanatyk Peji był ale ośmieszył się w ciągu kilkunastu minut i sam zrezygnował z zaglądania tutaj. Ci teraz też szybko się wykruszą bądź im się pomoże wykluczając ich z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko działa jak należy. Za łamanie regulaminu każdy z moderatorów może nałożyć ostrzeżenie punktowane (od 1 do 20) w zależności od ciężaru wykroczenia ;) Po przekroczeniu 10 pkt użytkownik zostaje automatycznie banowany na okres 1 miesiąca, po przekroczeniu 20 pkt banujemy bezterminowo. W uzasadnionych przypadkach moderator można cofnąć nadane ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyrażanie swojej opinii na ten temat,w szczególności "starych wyjadaczy" tego forum,którzy praktycznie zaczynali je tworzyć.

Nie jestem starym wyjadaczem tego forum jak i nie przyczyniałem się do jego tworzenia ale pozwolicie,że się wypowiem ;).

Niestety z tego typu wypowiedziami jak te z wątku do,którego linka podał kolega

rapala trzeba się liczyć gdy forum się rozrasta i przybywa coraz więcej nowych userów-zawsze znajdzie się tzw. kret/troll którego celem jest sianie zamętu :/ (znam to z autopsji ).Najważniejsze w takich przypadkach jest to,by reakcja zarządu/userów na takie zachowanie była natychmiastowa i bez większych ceregieli, nie ma co patrzeć na ilość użytkowników,a na ogólne dobro forum by utrzymać je na wysokim poziomie.

Ps.Oczywiście zdania na dany temat mogą być podzielone ale można napisać to kulturalnie,a nie jak panowie z pod budki z piwem.

Edytowane przez beret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pozwolę sobie odkopać ten 5 letni już wątek :) Chciałbym wszystkim przypomnieć o możliwości zgłaszania niewłaściwych treści poprzez skorzystanie z przycisku "Raportuj zły post" (trójkąt z wykrzyknikiem), znacznie ułatwi pracę moderatorom tego forum.

Przypomnę również o systemie ostrzeżeń jaki funkcjonuje na forum od dłuższego czasu. Moderatorzy mają do dyspozycji tzw kartki. Użytkownik, który złamie któryś z punktów Regulaminu może zostać upominany kartką żółtą (0pkt), kartka ta nie ma wpływu na ogólną punktację w systemie ostrzeżeń ma jedynie na celu zwrócenie uwagi na działanie niezgodne z Regulaminem. Jeżeli użytkownik nie dostosuje się do tego upomnienia dostanie kolejną kartkę tym razem już czerwoną z przydzieloną punktacją oraz czasem trwania ostrzeżenia. Ostrzeżenia sumują się. I tak przekroczenie 10pkt powoduje to że użytkownik będzie mógł się logować do serwisu jednak bez uprawnień do umieszczania jakiejkolwiek treści, blokada taka trwa zazwyczaj max. do 1 miesiąca. Przekroczenie 20pkt całkowicie blokuje dostęp użytkownikowi do serwisu, w uzasadnionych przypadkach nakładany jest ban na adres IP lub pulę adresów z których użytkownik logował się na PSW.

Proszę zatem wszystkich o przestrzeganie Regulaminu, wszelkie prywatne wycieczki proszę załatwiać na PW, forum to nie miejsce na przepychanki :)

Link do Regulaminu:

http://www.fishing.org.pl/content.php?r=207-REGULAMIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.