Jump to content

Czy ktoś zamawia sprzęt z USA?


LukaszZ

Recommended Posts

Interesuje mnie ściągnięcie jednego kijaszka, bardzo tani bo 22dolce. Ale dla mnie klasyk którym łowiłem długi okres czasu dopóki znajomy mi go nie złamał :P Ktoś ma opcje pomóc? Trzeba mieć kredytówkę której nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites

Jak by była opcja płatności przez PayPal to było by to względnie łatwe. Ale widzę, że nie przewidują. Jest jeszcze możliwość zakupu z opcją C.O.D. (cash on delivery) czyli płatność przy odbiorze za dodatkowe $7.95 o ile cię to urządza. Choć najpierw trzeba by zapytać sklep czy dostępne jest to przy wysyłce międzynarodowej;)

Link to comment
Share on other sites

Najlepsza opcją jest jak masz kogoś w USA i ci go kupi i wysle do PL.jak idzie prosto ze sklepu (jesli w ogóle wysylaja do Polski) to u nas nalicza ci wszelkiej masci podatki cło i Bog wie co jeszcze i z kijka za 22$ robi sie kwota. Ja jak kupowałem cokolwiek ze sklepow internetowych z USA to przez znajomego (wygladało to tak cena sprzetu+tax+wysylka ze sklepu do znajomka+wysylka od znajomka do mnie) podana cena na stronie nie zawsze ma wliczony podatek (tax) trzeba zapytac, czasami to groszowe sprawy wysylka ze sklepu to max 10$ i pewnie ze 10$ do Polski

Link to comment
Share on other sites

Do kwoty $150 cła nie płaci się. Jedynie VAT mogą ci w kraju doliczyć. Jak zamawiałem coś wartościowego do Irlandii (gdzie teraz mieszkam) to płaciłem VAT na poczcie przy odbiorze paczki o ile wartość przesyłki nie przekraczała kwoty wolnej od cła lub towar był zwolniony z cła, np. elektronika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy