Skocz do zawartości

Fotel karpiowy


Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się moim nowym "karpiowym" nabytkiem, fotelik Elektrostatyk F5R z podnóżkiem, pierwsze próby bardzo optymistyczne, fotel jest wykonany z dobrej jakości materiałów i najważniejsze jest wygodny, doczepiany podnóżek fajna sprawa, fetelik w kilka sekund zamienia się w łóżko polowe :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model, z podnóżkiem, zakupiony w tamtym sezonie. Osobiście gorąco polecam, ale jedna uwaga - sprawdzajcie dokręcenia śrubek od rączek, bo mnie osobiście parę razy już się obluzowały, raz nawet jedna z nich się oberwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega.Ja posiadam F7R i w miejscu łączenia się podłokietnika z oparciem ,były użyte za krótkie śruby a w efekcie nakrętki samozaciskające nie spełniały swojej roli co przekładało się na ich wykręcanie się .Wymiana śrub na dłuższe ,rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie zakupiłem Elektrostatyk F5R i byłem i jestem bardzo zadowolony, uważam że bardzo fajny stosunek cena/jakość. W tym roku dokupiłem podnóżek by móc ewentualnie przymknąć oko na krótkich wypadach. zobaczymy jak się to sprawdzi. Ale mogę polecić właśnie ten fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się dzisiaj po nocy w robocie na rybki jak narazie fotel jest bardzo przyjazny dla pupy i pleców zapowiada się ciekawie :) Długo na nim nie siedziałem bo rybki współpracowały i byłem w większym ruchu ale zrobił na mnie wrażenie bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie zastanawiam się nad zakupem leżanki karpiowej i tak myślę czy nie lepiej by było kupić fotel elektrostatyka plus podnóżek? Nie jestem jakimś bykiem :D mam 170 cm wzrostu i ważę 70 kg i jeżdżę na zasiadki do 4 dni. Wygodnie się śpi w takim fotelu:confused:? Nie chce kupować łóżka za 400 zł i do tego fotelu za 200 zł bo nie dość że koszta to jeszcze dźwigać to wszystko:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpi się wygodnie, jeśli chodzi o fk2 plus podnóżek. Jedna nocka, ok. Ale jeśli chodzi o dłuższe spanie, to męczarnia. Strasznie wgryza się w tyłek poprzeczna belka na łączeniu, więc jeśli chodzi o krótkią drzemkę to ok, ale na dłuższe spanko to żadne rozwiązanie. A poza tym, jest lekko za wąski i żeby w miarę komfortowo wyskakiwać do brania, to trzeba wykręcić oparcia na ramiona. No i czasem lubi się taki zestaw rozjechać podczas snu, rozłącza się podnóżek i lecisz na glebę :D Ja to rozwiązałem poprzez wywiercenie otworów i zawleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie się zgadzam z opinią @Mateusz91. Sam mam F5R + podnóżek i śpi się całkiem wygodnie, może fakt - mógłby być szerszy, bo śpiąc nie poprzekręcamy się, ale jeśli chodzi o spanie na plecach - jest całkiem ok.

Sam również należę do "kurduplów" - mam 165 cm wzrostu, więc mówię to na bazie własnego doświadczenia.

Fakt - miałem problem z wżynaniem się belki łączącej w cztery litery - rozwiązałem go bardzo łatwo - po prostu śpię wyżej(chodzi o ułożenie ciała, a nie ułożenie wysokości oparcia), przez co łączenie mam na wysokości ud, gdzie po prostu tego nie odczuwam. Najdłużej w tym roku siedziałem 4 dni i bez problemu wytrzymałem. Nigdy nic mi się nie wypinało, nie rozjeżdżało itp.

Wystarczy dobrze połączyć, mocno przykręcić i ustawić wysokości nóżek, aby nie było pochyło i nic nie latało i możemy spać bez najmniejszych problemów(przynajmniej ja).

Ps. wyższy znajomy zawsze kładzie sobie karimatę na "łóżku" i mówi, że wysypia się bardzo dobrze i nic nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam F5R Elektrostatyka+ podnóżek i jeśli miałbym jeździć na dłużej niż dwie doby to bym stawiał na łóżko. Na jedną dobę jak najbardziej ok.Z minusów to poprzeczna belka wbija się w ciało i człowiek rano zmięty. Do brania jak pisał kolega wyżej słabo się wstaje poprzez podparcia fotela. Nie można na boki się przewracać bo wąsko. Na plecach śpi się spokojnie. Ogólnie nie jest źle ale mogło by być lepiej :)

Waże 100kg i mam 195cm wzrostu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpiąc nie poprzekręcamy się, ale jeśli chodzi o spanie na plecach - jest całkiem ok.

No i właśnie dlatego stwierdzam, że fotel jest niewygodny do spania :) Bo co to za wygoda, jak muszę się martwić żeby spać pośladkami wyżej poprzeczki, albo że muszę spać na plecach, bo na boku ciężko :)

PS. W fk2 o którym pisałem, nic się nie skręca jak się łączy podnóżek z fotelem :)

pozdr

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dziś zakupiłem sobie namiot Trakker Armo Bivvy V3 2 man i teraz szukam do niego łóżka. Co byście polecili. Mam 171 cm wzrostu i ważę 70 kg. Nie chce kupić jakiegoś szajsu, chce coś na lata. Chciałbym też żeby się dało na tym siedzieć po złożeniu. Jakich używacie i na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. Nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale nic lepszego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Ja posiadam elektrostatyka L8 i rzeczywiście jest on węższy od innych łóżek. Co do komfortu, to raczej Ci nie pomogę bo jestem i mały i chudy:D więc ciężko znaleźć dla mnie za wąskie łóżeczko. Ale mój ojciec jest nieco obszerniejszy tak o jakieś 50 kilogramów i nie słyszałem żeby narzekał. Aha, łóżeczko jest fajne po napięciu - sztywne. Także jak ktoś ma problemy ze spaniem na hamaku, to można sobie całkiem twarde łoże zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.