Skocz do zawartości

O jakich zapachach robić swoje pierwsze kulki na karpie i amury, przepisy, pory roku?


Rekomendowane odpowiedzi

QUOTE=maciup96;73373]Rób smaki takie jakie Tobie się podobają. Karp to mała świnka, jak żeruję to zje kulkę o każdym zapachu, jak nie nawet jej nie skusisz złotem :)

mapet77 dzięki za linka, fajne przepisy znalazłem :)

aha, czyli muszę zdać się na moje zmysły, bo mam taki problem, że próbowałem, już kilku rodzai kulek i nie chcą karpie brać na kulki, wolą kukurydze w tamtym roku tyle razy miałem zastawioną 1 wędkę z kulką, którą zmieniałem na inne smaki, a obok dawałem zestaw klasyczny na cieńszej żyłce i przyponie z zwykłą kukurydzą, bo liczyłem na jakieś małe karpiki lub inne mniejsze ryby.. a tak naprawdę na kulki miałem lekkie puknięcia, a na kukurydze miałem to tak za 1 razem miałem amura ok 90-100 cm - na początku myślałem, że to mała ryba, a tu wypływa bokiem amur :eek: bokiem - jak nieżywy, a po chwili machnął ogonem, wtedy poznałem też jak walczy amur i było po przyponie 0,28 i miałem takich sytuacji około z 6 z podobnymi rybami, ( o podobnej wielkości ) w tym jedna zepsuła mi kołowrotek aż w końcu udało mi się złapać na kulkę truskawkową amura 68 cm

i dlatego nie wiem co zrobić jak ryby nie chcą nawet tykać się kulek rożnego rodzaju, tylko w moim wypadku kukurydze i to naprawdę spore ryby - dziwi mnie to, bo obok mają zawsze zestaw z kulką ....

pozdrawiam

Edytowane przez sum7754
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób smaki takie jakie Tobie się podobają. Karp to mała świnka, jak żeruję to zje kulke o każdym zapachu, jak nie nawet jej nie skusisz złotem :)

mapet77 dzięki za linka, fajne przepisy znalazłem :)

Aha, czyli muszę zdać się na moje zmysły, bo mam taki problem, że próbowałem, już kilku rodzai kulek i nie chcą karpie brać na kulki, wolą kukurydze w tamtym roku tyle razy miałem zastawioną 1 wędkę z kulką, którą zmieniałem na inne smaki, a obok dawałem zestaw klasyczny na cieńszej żyłce i przyponie z zwykłą kukurydzą, bo liczyłem na jakieś małe karpiki lub inne mniejsze ryby.. a tak naprawdę na kulki miałem lekkie puknięcia, a na kukurydze miałem to tak za 1 razem miałem amura ok 90-100 cm - na początku myślałem, że to mała ryba, a tu wypływa bokiem amur :eek: bokiem - jak nieżywy, a po chwili machnął ogonem, wtedy poznałem też jak walczy amur i było po przyponie 0,28 i miałem takich sytuacji około z 6 z podobnymi rybami, ( o podobnej wielkości ) w tym jedna zepsuła mi kołowrotek aż w końcu udało mi się złapać na kulkę truskawkową amura 68 cm

i dlatego nie wiem co zrobić jak ryby nie chcą nawet tykać się kulek rożnego rodzaju, tylko w moim wypadku kukurydze i to naprawdę spore ryby - dziwi mnie to, bo obok mają zawsze zestaw z kulką ....

pozdrawiam

Edit:Litości...Znaki interpukcyjne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma w tym nic dziwnego, ryby biorą na kukurydze bo widocznie większość wedkarzy łowi i nęci kukurydzą :) Może być tak, że karp jest nie przyzwyczajony do kulek :) Równie dobrze może być tak, że Twoje zestawy odstraszaja te wieksze karpie :) w takim wypadku, jak ryby ewidentnie biorą na kuku możesz spróbować nęcić i łowić na malutkie kulki o zapachu kukurydzy :)

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zrobiłem kulki o smaku kukurydzianym, zalałem atraktorem kukurydzianym i zero, a wolały zwykłą kukurydze albo najczęściej kukurydze z moim tajnym składnikiem, ale on to już ścisła tajemnica :o

możliwe, bo ja na zestaw z kukurydzą dawałem na przypon żyłkę

a na zestaw z kulką przypon był z plecionką .. i ona nie była najlepsza trochę pływała

Edytowane przez sum7754
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię na zestawy wyłącznie przelotowe, bo w moich łowiskach są często amury. A z tą śruciną masz rację. Amury tylko na przelotowy można złowić ? Jak to jest ?

Tak, często łowię na taką mieszankę, tylko daje najpierw kukurydza, później kulka, bo używam kukurydzy z puszki, a ona jest za miękka, teraz będę kupował od znajomego rolnika co uprawia kukurydze i sam będę ją gotował np. w wanilii, truskawce lub miodzie, czyli kulka jest na końcu zestawu, a kukurydza na przy haczyku.

Edytowane przez sum7754
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem zapinam amury na zestaw samozacinajacy, a na karpie uwazam to jako zestaw numer 1 :) a wracajac do tematu, to moze sprobuj zmienic taktyke, nęć samą grubą zanęta, może w tym tkwi problem, ze łowisz i sypiesz drobnymi rzeczami i zanim przyjdzie duży karp na dnie juz nic nie ma :)

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.