Skocz do zawartości

Zig Rig


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie znalazłem na forum tematu poświęconego tej metodzie to można by tutaj pisać :)

Moje pierwsze pytanie co użyć na przypon? Wiem że są specjalne materiały czy to z NASHa czy z Gardnera ale może użyć by plecionki neutralnej lub pływającej? Zakupiłem Mistralla Shiro 0,19 nada się to to? Czy może koledzy spinningiści polecą jakąś dobrą,wytrzymałą pływającą plecionkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z plecionką mogą występować problemy ze splątaniem zestawu podczas rzutu, wiadomo długi nazwijmy to przypon. Łowiłem kilka razy na Ziga i jakoś pływająca żyłka (ta z NASH'a) bardziej mi podeszła. Próbowałem też plecionki ale tak jak pisze plątanie się zestawu. Co do Zig Riga to złowiłem na niego 2 małe karpiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi sezon łowię na NXT i jak dla mnie to idealny materiał do takiego łowienia.Dawniej łowiłem na cienki fluorocarbon i też było ok.Może łowiąc między obfitą roślinnością plecionka była by dobrym wyborem,natomiast na otwartej,czystej wodzie zestaw wiążę na specjalnych żyłkach przeznaczonych do tego typu łowienia:beer:.

Dlaczego chcesz łowić na plecionkę Michał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio z racji tego, że kompletnie nie mam czasu na dłuższe zasiadki to łowię praktycznie tylko na Zig Riga. Powiem tyle, bardzo skuteczna metoda. Trochę byłem sceptycznie nastawiony do tego tematu, ale to jednak działa. Łowię z użyciem żyłeczek NXT Zig Flo, oraz pływającego fluo Ultimy który jest nieco sztywniejszy. Używałem haków Kordy Kurv Shank nr 10, ale miałem dużo brań nie zaciętych, teraz wiążę zestaw na Chod Twisterach nr 6 firmy Nash i skuteczność prawie że 100% :) Skuteczne przynęty to póki co, małe pop upy fluo i pływające ziarno Enterprise i ESP wiązane na bardzo krótkim włosie, na Zig Bugsy naturals niestety się brania nie doczekałem (nie wiem jak u was z tymi robaczkami...). Trzeba wyczaić, gdzie w danym momencie ryba się znajduje, bo czasem obniżenie/podniesienie przynęty o 30cm w toni gwarantuje brania :) Nęcę tylko zupą zanętową, niestety póki co brania z samej powierzchni się nie doczekałem, a szkoda:p Może to jeszcze nie czas:D Metoda na sukces z Zig Rigiem jest jedna, nie bać się kombinować i postawić oby dwa kije w toń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem,że to nie jest dobra metoda.Łowię już tak chyba 4 czy 5 sezon,złowiłem naprawdę sporo fajnych ryb i wiele razy obserwowałem żerujące karpie czy amury.Pobierając pokarm z powierzchni do przynęty wychodzą od dołu.Zdarzało mi się wiele razy (ostatnio pokazałem ocb koledze @Sander) że najmniejszy błąd w zestawie spowoduje,że ryba wyjdzie do niej,ale 2 cm przed zawróci,zrobi kocioł i nie wyjdzie drugi raz na 100%. Będziesz patrzył jak ryby zbierają przynęty w koło,serducho będzie łomotać jak szalone a one zjedzą wszystko oprócz twojej hehe:D i popłyną w siną dal. W łowieniu z powierzchni jest jeszcze kilka myków;),ale wszystkiego nie da się napisać.

Aha nie łowię na mniejsze haki jak 6 a do tego typu łowienia używam Mixy Kordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenox, dokładnie. Zaliczałem sporo wyjść, i nic z tego. Dziś z rana zaliczyłem kolejny wypad którego celem było łowienie z samej powierzchni, za radą @lenoxa pokombinowałem z zestawem i zdecydowałem się na ten w załączniku. Niestety wypad na mój leśny zbiorniczek zaowocował wejściem w moją zanętę stada... kaczek:D które skutecznie uniemożliwiły mi tego typu łowienie. Umieściłem zestaw 30cm pod powierzchnią, co zaowocowało małym amurkiem. Łowiłem na zestaw identyczny co na obrazku w załączniku, tyle że wiązany na Zig Float Fox'a. Szukam czegoś dłuższego. Wie ktoś która firma oferuje podobny zestaw?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O powierzchni zaczynam myśleć ok.11-12,dobre brania miałem również pod sam wieczór.Nie stosuję zanęty smużącej,a jedynie Riser pellet oraz kawałki pieczywa;czasami karmę dla futrzaków:D.No i podstawa to zachowanie na brzegu:im mniej widoczny tym lepiej:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenox, dokładnie. Zaliczałem sporo wyjść, i nic z tego. Dziś z rana zaliczyłem kolejny wypad którego celem było łowienie z samej powierzchni, za radą @lenoxa pokombinowałem z zestawem i zdecydowałem się na ten w załączniku. Niestety wypad na mój leśny zbiorniczek zaowocował wejściem w moją zanętę stada... kaczek:D które skutecznie uniemożliwiły mi tego typu łowienie. Umieściłem zestaw 30cm pod powierzchnią, co zaowocowało małym amurkiem. Łowiłem na zestaw identyczny co na obrazku w załączniku, tyle że wiązany na Zig Float Fox'a. Szukam czegoś dłuższego. Wie ktoś która firma oferuje podobny zestaw?

@Mateusz91 sam ten spławik zrobiłeś czy można go zakupić?:> Jak sam to z czego go zrobiłeś?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Staram się łowić średnie (czasem większe) karpie od 3 lat, albo typowymi karpiówkami albo od czerwca 2014 dostosowaną do średnich karpi "Feeder Method". Niedawno dowiedziałem się o "Zig Rig" i chciałbym w przyszłym roku poświęcić jej trochę czasu. Mam dwa (może trzy) łowiska (karpie i amury 10+) gdzie ta metoda może być wręcz idealna, szczególnie z powierzchni albo z głębokości do ok 0,5m. Problem, że za mało o niej wiem. Mam prośbę o linki do poradników oraz o listę podstawowego sprzętu do tej metody (wędki. kołowrotki mam). Z moich znajomych wędkarzy chyba nikt nie ma o tym pojęcia, bo nie widziałem aby ktoś to stosował. Na jednym z łowisk potrzebne są rzuty ok 70 - 90 m, na drugim wystarczą do 50 m, często krótsze.

mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.