Skocz do zawartości

Naprawa starego kija okuma 2106


rybok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym naprawić moją pierwszą wędkę bardzo dobrze mi się na niej łapie do dziś sprawdziła mi się przy spławiku, spiningu i gruncie.

Zaznaczę na początku że nie mam doświadczenia w naprawianiu kijów.

Czy ten element do trzymania kołowrotka na kiju jest wymienialny ? Mój popękał i boje się że kiedyś odpadnie.

Jakie przelotki polecilibyście do tej wędki ? Chciałbym założyć jakieś lepsze.

Jaki klej polecacie ?

Chciałbym wymienić też ostatnią części kija (szczytówkę) która jest już dość zużyta. Idzie coś takiego dokupić i co polecacie ?

Dokładniej o kiju. Okuma 2106 CARBON MIXTURE 80% CASTING WT: 80-120g LENGHT 2.1 SECTION:6

Poniżej zdjęcia znalezione w sieci ale kij mam identyczny. Nawet kołowrotek gdzieś taki mam :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotki musisz powierzyć średnicę na każdym elemencie i dobrać odpowiednie i wkleić ... ale jak nie są zużyte to nie warto... chyba ze chcesz robić wymianę na np batsonowskie Hardy to może się i da.. co do uchwytu kolowrotka... cóż wymiana polega na zniszczeniu starego ' zdjęciu pianki i wklejenia nowych tych elementów... ewentualnie możesz zalać miejsce pęknięcia żywica o ile się da bo fotek nie widzę ... najprostsza rzecz to wymiana szczytowki... ściągasz przelotke szczytowa i od strony rękojeści wyjmuje sz top... bierzesz go w rękę u idziesz do sklepu i odbierasz podobny srediciowo i o podobnej charakterystyce...

Podsumowując koszty z przelotkami i nowa rękojeścią to jakieś 100 pln (batson hard plus pianka i uchwyt) o ile zrobisz to sam... jeśli nie to cena x 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Nie wypowiem się w temacie bo widzę że już dawno nieaktualny, a na naprawach się nie znam, ale również mam wędkę Okuma. Model 2106 carbonmixture, 40-60g, lenght 2.1 i używam jej jako spinning. Świetnie się sprawdza. W sieci wszędzie piszą, że tandeta, podróba i najgorsze co może być, ale ja ją również bardzo lubię  Wedka ma ok 30 lat, a ojciec chyba ja przywiózł że Stanów jeśli pamięć mnie nie myli...

Działa i łowi 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.