Jump to content

Problemy ze sprzętem


cyniu5

Recommended Posts

tak więc w lecie kupiłem feedera i kałowrotek do tego oczywiście żyłka tonąca i tu sie zaczyna mój problem , nie wiem czy to wina kołowrotka czy zyłki ale żyka po miesiącu jest tak skręcona że czasami nawet przy wyżucie koszyczka zanętowego potrfi mi się zaczepić o przelotki i zerwać zestaw nie mówiąc już o tym że jeśli otworze kabłąk to od razu powstają na żyłce kołtony (pląta się) nie wiem czy to moja wina czy może źle nawinąłem żyłke nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia. Dodam od razu że w wwszystkich zestawach stosuje krętliki.

Link to comment
Share on other sites

Kołowrotek o stałej szpuli skręca żyłkę, co wynika z zasady jego działania, ale nie w tym stopniu.Możliwe że podczas szybkiego ściągania zestawu kreci się koszyk zanętowy i skręca żyłkę na zasadzie obrotówki, a im cieńsza żyłka tym bardziej podatna na skręcanie.I tak jak w przypadku wirówek krętlik niewiele pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Żyłka na kołowrotku nie powinna sięgać kantu szpuli ale kończyć się jakieś 2minimetry przed nim. To może powodować spadanie nawojów po otworzeniu kabłąka i powstawanie bród. Nie spinningowałeś czasem tą żyłką przy użyciu wirówek a bez krętlika? Myślę, że nie chodzi tu o kręcący się koszyczek, ponieważ zastaw przerzucamy co kilkadziesiąt minut a więc takie skręcanie żyłki nie wchodzi w rachubę. Może masz zbyt luźno wyregulowany hamulec w kołowrotku co powoduje, że podczas holu kręcisz korbką a ryba stoi w miejscu. Powoduje to bardzo szybkie skręcenie się żyłki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kupilem nie dawno kolowrotek okuma travertine 45 gdzie producent podaje, ze zylki 0.25 ma wejsc 310m. Wybralem dragona camou karp 0.25 w szpulach 300m i po /rowniutkim nie powiem/ nawinieciu na mlynek na szpuli zostalo jeszcze ok.35-40m zylki. Na drugim nawijalem" ciasniej" ale efekt ten sam. Mam pytanie:1. czy producent mylnie podaje pojemnosc szpuli, 2.zylka tak pogrubiona, 3.na szpuli bylo wiecej niz deklarowane 300m. Mial ktos podobny przypadek ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Witam.Posiada ktoś z was bata jaxon xt-pro 8m lub genesiss limited też 8m . Potrzebuję pomacać takie coś. Bo chce kupić na necie a u nas w sklepach nie uświadczy takich badyli:) info priv.dzęki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy