Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem


cyniu5

Rekomendowane odpowiedzi

tak więc w lecie kupiłem feedera i kałowrotek do tego oczywiście żyłka tonąca i tu sie zaczyna mój problem , nie wiem czy to wina kołowrotka czy zyłki ale żyka po miesiącu jest tak skręcona że czasami nawet przy wyżucie koszyczka zanętowego potrfi mi się zaczepić o przelotki i zerwać zestaw nie mówiąc już o tym że jeśli otworze kabłąk to od razu powstają na żyłce kołtony (pląta się) nie wiem czy to moja wina czy może źle nawinąłem żyłke nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia. Dodam od razu że w wwszystkich zestawach stosuje krętliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek o stałej szpuli skręca żyłkę, co wynika z zasady jego działania, ale nie w tym stopniu.Możliwe że podczas szybkiego ściągania zestawu kreci się koszyk zanętowy i skręca żyłkę na zasadzie obrotówki, a im cieńsza żyłka tym bardziej podatna na skręcanie.I tak jak w przypadku wirówek krętlik niewiele pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłka na kołowrotku nie powinna sięgać kantu szpuli ale kończyć się jakieś 2minimetry przed nim. To może powodować spadanie nawojów po otworzeniu kabłąka i powstawanie bród. Nie spinningowałeś czasem tą żyłką przy użyciu wirówek a bez krętlika? Myślę, że nie chodzi tu o kręcący się koszyczek, ponieważ zastaw przerzucamy co kilkadziesiąt minut a więc takie skręcanie żyłki nie wchodzi w rachubę. Może masz zbyt luźno wyregulowany hamulec w kołowrotku co powoduje, że podczas holu kręcisz korbką a ryba stoi w miejscu. Powoduje to bardzo szybkie skręcenie się żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kupilem nie dawno kolowrotek okuma travertine 45 gdzie producent podaje, ze zylki 0.25 ma wejsc 310m. Wybralem dragona camou karp 0.25 w szpulach 300m i po /rowniutkim nie powiem/ nawinieciu na mlynek na szpuli zostalo jeszcze ok.35-40m zylki. Na drugim nawijalem" ciasniej" ale efekt ten sam. Mam pytanie:1. czy producent mylnie podaje pojemnosc szpuli, 2.zylka tak pogrubiona, 3.na szpuli bylo wiecej niz deklarowane 300m. Mial ktos podobny przypadek ? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.