Jump to content

Ciekawe miejsca


rapala

Recommended Posts

Nasunął mi się taki temat aby nieco rozruszać wątek fotografii na naszym forum .A więc ,jeżeli znacie jakieś ciekawe i niebanalne miejsca w okolicach Rzeszowa, i nie tylko to wrzucajcie je w tym temacie. Chodzi głównie o miejsca "nieoklepane" jak np. Łańcut ,gdzie można spędzić kilka godzin z aparatem,łącząc to z aktywnym wypoczynkiem pieszym czy rowerowym:). Dobrze by było aby określić charakter takich miejsc ,podać krótki opis,dojazd, można także pokusić się o zaznaczenie ich na mapie albo podać współrzędne GPS.

Myślę ,że przyda się taki wątek na naszym forum ,szczególnie teraz ,kiedy już za kilkadziesiąt dni zacznie się okres wakacyjnych wypadów.

Link to comment
Share on other sites

Idealny pomysł :) Nieraz siedzę i myślę gdzie się wybrać w niedzielne popołudnie i totalny brak pomysłów... Jak się wypogodzi chcę wybrać się w parę ciekawych miejsc, jeśli któreś z nich będzie się nadawało na forum to zapodam :D

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś interesuję się historią polecam miejscowość Blizna niedaleko Ropczyc.

Wieś Blizna w gminie Ostrów, w powiecie ropczyckim, w północnej części województwa podkarpackiego jest jedną z bardziej znanych miejscowości, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. Tutaj bowiem w latach okupacji hitlerowskiej, w latach 1943-1944 montowano i wystrzeliwano niemieckie latające pociski V-1 i rakiety V-2, tajną broń Hitlera, której tajemnice wykradł polski ruch oporu. Pozwoliło to na ocalenie życia wielu ludzi w bombardowanej Anglii. Blizna była też, wprawdzie mimo woli, poligonem doświadczalnym dla przyszłych technik, które umożliwiły pokojowy podbój kosmosu. Obecnie działający tu Park Historyczny Blizna służy pamięci i pojednaniu narodów polskiego i niemieckiego, które przeszły trudną i tragiczną drogę w historii swojego sąsiedztwa.

www.parkhistorycznyblizna.pl/o_parku.html

Kolejne historyczne miejsce to Pustków gdzie SSmani urządzili sobie poligon.

http://pustkow.republika.pl/historia.html

na koniec coś mało historycznego http://www.bolestraszyce.com/

Edited by ryba7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy