Skocz do zawartości

Ciekawe miejsca


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Nasunął mi się taki temat aby nieco rozruszać wątek fotografii na naszym forum .A więc ,jeżeli znacie jakieś ciekawe i niebanalne miejsca w okolicach Rzeszowa, i nie tylko to wrzucajcie je w tym temacie. Chodzi głównie o miejsca "nieoklepane" jak np. Łańcut ,gdzie można spędzić kilka godzin z aparatem,łącząc to z aktywnym wypoczynkiem pieszym czy rowerowym:). Dobrze by było aby określić charakter takich miejsc ,podać krótki opis,dojazd, można także pokusić się o zaznaczenie ich na mapie albo podać współrzędne GPS.

Myślę ,że przyda się taki wątek na naszym forum ,szczególnie teraz ,kiedy już za kilkadziesiąt dni zacznie się okres wakacyjnych wypadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny pomysł :) Nieraz siedzę i myślę gdzie się wybrać w niedzielne popołudnie i totalny brak pomysłów... Jak się wypogodzi chcę wybrać się w parę ciekawych miejsc, jeśli któreś z nich będzie się nadawało na forum to zapodam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś interesuję się historią polecam miejscowość Blizna niedaleko Ropczyc.

Wieś Blizna w gminie Ostrów, w powiecie ropczyckim, w północnej części województwa podkarpackiego jest jedną z bardziej znanych miejscowości, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. Tutaj bowiem w latach okupacji hitlerowskiej, w latach 1943-1944 montowano i wystrzeliwano niemieckie latające pociski V-1 i rakiety V-2, tajną broń Hitlera, której tajemnice wykradł polski ruch oporu. Pozwoliło to na ocalenie życia wielu ludzi w bombardowanej Anglii. Blizna była też, wprawdzie mimo woli, poligonem doświadczalnym dla przyszłych technik, które umożliwiły pokojowy podbój kosmosu. Obecnie działający tu Park Historyczny Blizna służy pamięci i pojednaniu narodów polskiego i niemieckiego, które przeszły trudną i tragiczną drogę w historii swojego sąsiedztwa.

www.parkhistorycznyblizna.pl/o_parku.html

Kolejne historyczne miejsce to Pustków gdzie SSmani urządzili sobie poligon.

http://pustkow.republika.pl/historia.html

na koniec coś mało historycznego http://www.bolestraszyce.com/

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.