Jump to content

Dobór wędki Feeder.


Recommended Posts

Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem wędki do łowienia głównie na method feeder ( czasem zwykły koszyk). Mam wielki dylemat, ponieważ nie wiem co kupić. Wiem, że picker jest przeznaczony do łowienia na wodzie stałej natomiast feeder jest bardziej na rzekę.

Łowie tylko na wodach stałych, głównie na stawach w Werynii, czyli lepszym wyborem byłby picker jednak z wiekiem, gdy będę zdobywał wiedzę będę chciał łowić coraz większe ryby i nie wiem czy ten picker mi wystarczy na takie 5 kilowe karpie i inne rybki.

Zależy mi także na finezji oraz na tym, żeby się fajnie rzucało.

Teraz mam karpiówkę Jaxon Black Arrow 3,5 lbs i jest to jak dla mnie trochę "pała" wcale nie pracuje podczas walki z takimi 35cm karpikami i karasiami.

Zastanawiałem się na razie nad dwoma feederami, ponieważ nie wiem czy pickerami da się łowić większe ryby.

A mianowicie Mikado Trython Feeder - 100gr C.W. oraz Mikado UltraViolet - 90gr C.W.

Chciałbym łowić finezyjnie i dowiedzieć się od was czy picker będzie wystarczający? Jeśli tak to prosiłbym o jakiś konkretny model, ewentualnie C.W itp.

Chciałbym także wiedzieć co sądzicie o tych dwóch feederkach, które podałem powyżej.

Z góry dzięki !

Link to comment
Share on other sites

Mikado Trython Feeder - 100gr mam taki o długości 390 łowie nim głównie w wisłoku ale czasami na mniejszej rzeczce o spokojnym nurcie z najmiększą szczytówką no i muszę przyznać że sprawuje się bardzo dobrze. Wykonanie bez żadnych zastrzeżeń. No i przy większej rybce fajnie pracuje. Ale na stawach nim nie łowiłem .

Link to comment
Share on other sites

Feeder Jaxona miałem w ręce i łowiłem, powiem krótko straszna pała, o Mikado nic nie powiem bo nie miałem w ręce, ciekawe kije mają w swojej ofercie Mitchelle i Trabucco, może coś z tego. Jak masz kase to polecam Shimano Beast Master lub Prestona.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy