Skocz do zawartości

Picker/quiver pomoc w wyborze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie pickera/quivera

Chcę zakupić 2 sztuki 270 lub 300 cm od razu mówię że nie chcę feedera.

Będę łowił na Sulejowie i na rzekach takich jak Grabia, Widawka, Bzura gdzie uciąg wody jest bardzo słaby.

Ryba na które się nastawiam to leszcz, płoć, kleń.

Chciałbym uzyskać od Was pomoc w doborze tych kijów. Mój budżet to 250 zł za sztukę ewentualnie 280 zł ale kij musi być naprawdę lepszy. Z tego co znalazłem w internecie wpadły mi w oko 3 modele: Daiwa Laguna Quiver do 30g, Daiwa Windcast Picker, Dragon Thytan Quiver do 40 lub 50g i Team Dragon Silver Edition Quiver do 50g ale nie wiem czy warto dopłacać a nie brać czegoś tańszego.

Jakie kije polecacie?

Wymieniałem w spinningach kołowrotki i zostały mi 2 sztuki Zauberów 3000 więc bedą podczepione pod quivera/pickera.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kilkanaście lat temu, kupiłem wtedy dwa pickery 2,7 i 3,0 m, wszystko było OK ale życie szybko zweryfikowało mój wybór, otóż okazało się że pomimo iż łowię ryby niewielkie do kilograma na rzeczkach których szerokość wahała się od 4 do 10 m, to krótka wędka nie zawsze się sprawdzała, szczególnie w trudniejszych warunkach brzegowych, bardzo szybko przekonałem się że optymalna długość to 3,3 i 3,5 m, obecnie najchętniej na małych rzekach używam wędek 3,5 do 3,6 m, na większych 3,9 m. Miałem federka 4,2 m ale dla mnie troszkę za długi i nieporęczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Zdecydowałem się na zakup pickera. Ale pojawił się odwieczny problem: jaki kij wybrać?

Byłem dziś kupić w sklepie pickera i padło na Daiwa Windcast 2,7m i Cormoran Speciland 2,7m .

Jestem bardzo ciekawy jak sprawują się powyższe kije, zwłaszcza Cormoran - jak wygląda sprawa rzucania lekkim koszyczkiem zanętowym?

Jaki kij do 200 zł jest wart zainteresowania? Zdecydowałem się na 2,7m, chciałbym mieć możliwość rzucania lekkimi koszyczkami. W jakim sklepie w Rzeszowie, Dębicy można ewentualnie obejrzeć taki kij.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowane przez matwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.