Skocz do zawartości

KLUB FOTO


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Aparaty cyfrowe z racji swojej ceny, niewielkich rozmiarów czy opcji w innych urządzeniach, stały się niemal podstawą ekwipunku wędkarza. Stąd też pojawia się coraz więcej fotek ciekawych i tych mniej ciekawych. O tym jak zrobić ładne zdjęcie i co dalej, piszemy w tym wątku.

Również i tu będziemy wyjaśniać w jaki sposób umieścić swoje zdjęcia na naszych wszystkich galeriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografem nie jestem, więc na zdjęciach się nie znam. Ale myślę, że warto wprowadzić jakieś zasady dodawania zdjęć z rybami np:

1. Ryby powinny być wymiarowe.

2. Nie robić zdjęć ryb w domu.

3. Nie dodawać zdjęć ryb ewidentnie martwych.

4. Ryby nie powinny być uwalone piaskiem, trawą, liśćmi itp.

5. Nie powinny leżeć na glebie.

Reszta fotek na pewno mi się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, małe rybki można umieszczać w galerii nad wodą. Galeria Taaka Ryba jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona dla ryb większych. Wiem, że wielkość (chodź nie jestem kobietą) to pojęcie względne. Dla jednego 50cm szczupak będzie osiągnięciem życiowym, dla innego marnym przyłowem. Dlatego niech do galerii Taaka ryba trafiają ryby, które dla nas nie są codziennością naszych wypadów. Oczywiście uwzględniam w tym osiągnięcia początkujących wędkarzy.

Co do 5 przykazań fotografa PSW. To można to zmienić stylistycznie i umieścić w jakimś widocznym miejscu aby każdy kto chce dodać zdjęcie mógł się najpierw z tym zapoznać. Unikniemy nie potrzebnych dociekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografem nie jestem, więc na zdjęciach się nie znam. Ale myślę, że warto wprowadzić jakieś zasady dodawania zdjęć z rybami np:

1. Ryby powinny być wymiarowe.

2. Nie robić zdjęć ryb w domu.

3. Nie dodawać zdjęć ryb ewidentnie martwych.

4. Ryby nie powinny być uwalone piaskiem, trawą, liśćmi itp.

5. Nie powinny leżeć na glebie.

Reszta fotek na pewno mi się spodoba.

Ja bym dodał jeszcze dwa punkty :

6. Jedna ryba jedno zdjęcie

7. Zdjęcia powinny być opisane czyli : miejsce, czas połowu oraz metoda/przynęta.

Zdjęcie które nie będzie spełniało wszystkich warunków zostanie zdjęte z galerii.

Do wątku dołączyłem ankietę (wymaga zalogowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie omyłkowo oddałem głos na NIE. Dokładnie w taki sam sposób Kaczyńscy doszli do władzy icon_twisted.gif Tym razem jestem przekonany, że mój głos nie wpłynie na wynik.

Siksa przyznaj się że jesteś przeciwny regulaminowi icon_wink.gif W końcu sam go zaproponowałes icon_smile.gif))

Ja ze swojej strony wyrzucam z galerii jedną moją fotkę : rybki na glebie a inna podmienię icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za wzorem naszego wspaniałego Noblisty powiem że: jestem za a nawet przeciw takiemu regulaminowi. (Jeszcze kilka takich złotych myśli a może i mnie przypadnie nagroda icon_biggrin.gif )

Uzasadniam:

Jeżeli obwarunkujemy dodawanie zdjęć radykalnymi barierami to albo większość się na nas "wypnie" albo Oktawian założy szkołę fotograficzną dla wędkarzy. (Sam bym się do niej zapisał icon_biggrin.gif )Uparci natomiast - a jesteśmy narodem uparciuchów - będą wrzucać takie fotki które teoretycznie zgodzą się z powyższymi punktami ale będą dalekie od naszych zamierzeń. Przykładowo - wielokrotnie oglądałem zdjęcia dużych sumów wiszących na trzepakach. Nie jest to zdjęcie w kuchni ani na glebie, mogło by ewentualnie podpaść pod punkt 3, ale jeszcze by gorzej było gdyby w ten sposób powiesić żywego.

Generalnie chodzi mi o to że jeżeli określimy sztywne bariery to zawsze będzie je można obejść a jeszcze szybciej zniechęcić potencjalnych łowców do pochwalenia się swoim sukcesem, bo naprawdę niewielu potrafi zrobić dobre zdjęcie złowionej przez siebie rybie i to jeszcze w chwilach gorących emocji. Trzeba brać pod uwagę jeszcze to, że najczęściej okazy łowimy samotnie. Nie zawsze jest więc możliwość zrobienia fotek na poziomie Oktawiana.

Zdjęcia Siksy czy Wiślaka też udowadniają że jak się ma trochę wyobraźni i wyczucia to jednak można, ale podkreślam że nie zawsze.

Dlatego wszystkie pięć pierwszych punktów zastąpił bym jednym: zdjęcia powinny być wykonane w miejscu połowu na tyle sprawnie aby ich wykonanie nie zagrażało życiu ryby, jeżeli ma zostać wypuszczona.

Natomiast to czy takie zdjęcie będzie nam się podobało czy nie możemy i powinniśmy wyrażać oddając swoje głosy. I tu można dodać kolejny punk: zdjęcia które otrzymają X punktów od x użytkowników zostaną z galerii wycofane. Tym sposobem nie stracimy potencjalnych łowców a poziom powoli lecz sukcesywnie będzie rósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wszystkie pięć pierwszych punktów zastąpił bym jednym: zdjęcia powinny być wykonane w miejscu połowu na tyle sprawnie aby ich wykonanie nie zagrażało życiu ryby, jeżeli ma zostać wypuszczona.

Natomiast to czy takie zdjęcie będzie nam się podobało czy nie możemy i powinniśmy wyrażać oddając swoje głosy. I tu można dodać kolejny punk: zdjęcia które otrzymają X punktów od x użytkowników zostaną z galerii wycofane. Tym sposobem nie stracimy potencjalnych łowców a poziom powoli lecz sukcesywnie będzie rósł.

Popieram w 100% przedmówcę. Dlatego oddaje głos na NIE, ale dla takich akurat punktów. Uważam za zbyt twarde zasady, które widnieją w ankiecie. icon_smile.gif Wspólną drogą (lub przez kilkuosobową grupe) powinny zostac skonstruowane jakies zasady i wtedy poddane głosowaniu. icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby ustawienie samowyzwalacza w aparacie było takie trudne i nie do przeskoczenia nad wodą. Wifer przecież nie będziemy wymieniać na czym nie powinno robić się zdjęcia ryby, ponieważ zawsze ktoś coś głupiego wymyśli. Nie powiesz mi, że zdjęcia suma na trzepaku jest fantastyczne i powinno być w galerii? Zasady jakie podałem nie są sztywnie. Z resztą nie będę pisał, jest ankieta i to ona zdecyduje w jaką stronę pójdzie Serwis. Szkoda jedynie mego omyłkowego głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację Siksa że ustawienie samowyzwalacza nie jest problemem, ale nie mierz wszystkich swoją miarką. Jedni noszą nad wodę lustrzanki inni komórki. Pewnie są i tacy co mają w kieszeni i tradycyjne kliszówki. Problem jest w tym że każdy ma trochę inny punkt widzenia i bardzo dobrze bo inaczej wszystkie zdjęcia byłyby robione w taki sam sposób a to było by nudne dla wszystkich.

Dlatego tworzenie jakiegoś sztywnego regulaminu że tego nie wolno a co inne jest konieczne, mija się z celem. Jasne że każdy powinien kierować się pewnymi zasadami, również i administratorzy udostępniający miejsce na serwerze. Ale niech to będą zasady proste i jasne a nie zestaw wielu punktów które samą ilością staną się dla wielu barierą nie do pokonania.

Uważam, że najlepszym sposobem eliminowania nieciekawych zdjęć i jednocześnie podniesienia jakości galerii tej czy innej, jest system obiektywnych ocen oglądających. Jeżeli większość stwierdzi że szczupak na szubienicy jest ok to trudno. Mnie się to nie podoba ale uszanuję wolę większości. Po prostu częściej otworzę jakąś fotkę np. Oktawiana która będzie oddziaływać na mnie kojąco a nie drażniąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszane mam uczucia co do tych nakazów, ale po głębszym przemyśleniu sprawy zmieniam zdanie i jestem za wprowadzeniem reguł wymyślonych przez Siksę. Jest to galeria "TAAKA RYBA" więc ryby tam pokazywane powinny być NIE MAŁE. Mam też nadzieję że te reguły wpłyną na poprawę estetyki fot i galeria będzie bardziej przyjazna dla oka. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieoficjalnych źródeł wiem,że w nowych galeriach wymagany będzie podpis na fotce.Jak go zrobić?

Najprościej można to zrobić to w programie graficznym np. gimpie (polecam jest to darmowy program o bardzo dużych możliwościach). Klikamy na ikonkę A i dodajemy tekst na zdjęciu wcześniej wybierając rozmiar i kolor czcionki.

Znacznie lepszym sposobem będzie skorzystanie z programu FastStone Image Viewer.Możemy tym narzędziem "hurtowo" dodać znak wodny do naszych fotek lub zmienić ich rozmiar.

Jedna uwaga fotki do galerii "Nad Wodą" powinny mieć rozdzielczość 800x600 i ustawiona kompresję (jakość) na 85% tak aby fotka "ważyła" nie więcej jak 200-250kb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ryby powinny być wymiarowe.

2. Nie robić zdjęć ryb w domu.

3. Nie dodawać zdjęć ryb ewidentnie martwych.

4. Ryby nie powinny być uwalone piaskiem, trawą, liśćmi itp.

5. Nie powinny leżeć na glebie.

Ad1. Sprawa oczywista bo mówimy o galerii Taaka Ryba. Jeśli ktoś cyknie fajne zdjęcie małej rybce to są na to inne galerie bądź takie zdjęcie można dodać w załączniku do wiadomości na forum.

Ad.2 Zdjęcie ryby w domu nie ma żadnych walorów artystycznych.

Ad3. Czytaj punkt 2. Dotyczy to ryb, które ewidentnie są martwe.

Ad4. Żaden problem rybę wkładamy do wody i ją delikatnie czyścimy. Jeśli mamy obawy, że ryba nam ucieknie a chcemy ją zabrać do domu to rybę zabijamy i od razu robimy jej zdjęcie.

Ad5. Sprawa banalna. Rybę doholowujemy na płyciznę i robimy jej zdjęcie. Jeśli martwimy się, że nam ucieknie to na brzegu ustawiamy samowyzwalacz i po sprawie. Jeśli nie posiadamy takiej opcji to robimy tak jak na załączniku.

index.php?t=getfile&id=42&private=0

Poza tym mówimy o galerii, więc czymś co powinno sobą coś reprezentować. Przecież nikt nie wprowadza zakazu publikowania takich zdjęć. Jeśli zdjęcie nie spełnia regulaminu to wystarczy dodać je w załączniku do wątku "Gdzie biorą" oczywiście jakieś granice dobrego smaku powinniśmy zachować. Nie dodawałem do tych zasad, zasad podanych przez Krzycha bo nie jestem ich autorem, chodź się z nimi 100% zgadzam.

W opisie zdjęcia w galerii Taaka ryba według pierwotnych zmierzeń powinien znajdować się opis zdjęcia typu: długość ryby, łowisko, metoda połowu, przynęta, pora dnia/godzina. Proponowałbym aby wymienienie łowiska było dobrowolne. Wiemy co potrafi stać się z łowiskiem gdy zbyt duża ilość osób dowie się, że można połowić. Nie ma sensu zmyślać łowiska dla bezpieczeństwa innego.

post-7-14545016373825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.