Skocz do zawartości

KLUB FOTO


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądnąłem sobie galerię Taka ryba i muszę powiedzieć, że właściwie nie ma się czego czepić. Trochę mi nie pasują tu ryby amerykańskie. Poza tym w porównaniu z innymi uważam że jest ok!

Natomiast wiele do życzenia pozostawiają opisy. A przecież w artykule jest dokładnie napisane co powinno być pod zdjęciem. Dobrze choć, że w 90% honorowane jest słowo kluczowe gdzie ma być nazwa ryby. Ta prawdziwa tzn. np. szczupak a nie szczupaczek bo takiego w naszych wodach nie ma. Natomiast długość ryby - już nie zawsze jest podawana,a to niestety uniemożliwi stworzenie rankingu. Tak więc jeżeli chodzi o tą akurat galerię należało by więcej pilnować opisu jak pojedynczych mniej udanych obrazków.

Myślę, że w przyszłym roku na kolejnym Zlocie trzeba by uhonorować w jakiś sposób najlepszego łowcę roku 2009. A może również i 2008? Wszystko w rękach sponsorów. Może warto by więc otworzyć oddzielny wątek lub temat poświęcony właśnie galerii TAAKA RYBA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj robiłem przegląd galerii pod tym kątem co ty Wifer.. Wnioski podobne-tylko kilka fotek mi ewidentnie nie leży.Zwróćcie uwagę na to,że w momencie ich publikacji nie istniał regulamin. Ktoś może więc powiedzieć- to po co nam nowy "sztywny" regulamin. Ano po to aby w przyszłości uniknąć podobnych dyskusji(na pewno w dużo większym gronie wiec dużo dłuższych).Wifer pisze aby pilnować opisów a nie pojedynczych zdjęć-będzie regulamin to obydwie kwestie będą upilnowane. Tak już jest na tym świecie, że wszędzie panują jakieś zasady, więc głosujcie by potem nie narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jak od czasu do czasu zdjecie Bassa dam to chyba nie bedzie zniesione ,duzo bym dal zeby polowic na Sanie i okolicach zlapac jakiegos Klenia czy Brzane, no ale narazie nie da rady..Mysle ze nikt nie ma Przeciwko zeby od czasu do czasu Amerykanska Ryba sie pokazala na galeri "Taaka Ryba"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jak od czasu do czasu zdjecie Bassa dam to chyba nie bedzie zniesione ,duzo bym dal zeby polowic na Sanie i okolicach zlapac jakiegos Klenia czy Brzane, no ale narazie nie da rady..Mysle ze nikt nie ma Przeciwko zeby od czasu do czasu Amerykanska Ryba sie pokazala na galeri "Taaka Ryba"..

Nie mam zamiaru wyrzucać zdjęć amerykańskich rybek. Pamiętajcie tylko że galeria nazywa się Taaka Ryba i nie wrzucajcie fotek każdej złowionej ryby.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubch24 - nie chciałbym abyś pomyślał, że jestem przeciwko zamieszczaniem przez Ciebie zdjęć z rybkami amerykańskimi. Zdjęcia są bardzo ciekawe i tylko pozazdrościć takich przygód. Jednakże uważam że skoro promujemy podkarpacie to w tym miejscu powinny się pokazywać ryby wyłącznie z NASZCH wód. Natomiast nie widzę przeszkód aby TAAKA RYBA nie została podzielona na dwie galerie z rybami np. "Z naszych wędrówek". Poza tym Jakub - chętnie bym poczytał jak tam jest u Ciebie, jak łowisz te potwory, jak nas znalazłeś itp. Innymi słowy zachęcam Cię do napisania artykułu bogato ilustrowanego swoimi fotkami. I naprawdę może to być nawet cały cykl typu "jak łowię amerykańskie ryby". Gorąco zachęcam do pisania, myślę że każdy chętnie by coś takiego poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii formalnej.Jako że czas głosowania minął kilka dni temu można zacząć konstruowanie tych 7 przykazań fotografa.Ze szczególnym uwzględnieniem słów "lub czasopisma" icon_wink.gif .

Tak na poważnie: był czas na głosowanie- niewielu skorzystało z tego przywileju, myślę że na niewielu forach to użytkownicy decydują o wyglądzie galerii.Więc z przestrzeganiem nie powinno być problemu.Trzeba go ostatecznie doszlifować i wdrożyć w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu-moje zdanie jest takie ze nietrzeba oddzielac ryb na Amerykanskie i Polskie ,ryba jest ryba ,niewarzne gdzie zostala zlapana ,czy na sanie kolo Starego Miasta czy na mazurach na jeziorze Wigry.Wazne jest to ze ktos chcial pokazac swoj okaz wszystkim uzytkownikom tego portalu i zwrocil rybie wolnosc.RYBI RASIZM-zartowalem icon_biggrin.gif Pamietajmy ze jest to galeria Taka Ryba , a nie Galeria Ryb z Potkarpacia........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tym pewnie można zakończyć temat galerii TAKA RYBA. Fotek coraz więcej, każdy opisuje wg swojej fantazji, zniknęło słowo kluczowe. Co do regulaminu - pytanie - kto go ma pilnować. Wydaje mi się, że tak na prawdę poziom prezentowanych fotek może podnieść tylko aktywny system ocen i komentarzy oraz łatwa możliwość usuwania swoich zdjęć. Resztę pozostawiłbym ambicjom autorów.

Wiele tu napisaliśmy o tej jednej konkretnej galerii, ale przecież jest możliwość umieszczania innych swoich fotek w pozostałych galeriach. Pewnie mało kto czytał poniższy artykuł.

http://www.fishing.org.pl/index.php?option=com_content&v iew=article&id=75:na-niebie-i-ziemi-wasze-galerie&ca tid=2:artykusy&Itemid=12

bo jak do tej pory nikt nie przesłał mi swoich fotek. Być może nie jesteście zainteresowani przedstawionymi tam tematami. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie aby otworzyć taki temat galerii jaki sobie wymyślicie; np. "Moja dziewczyna" icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry pomysł ale jakiś regulamin powinien być aby nie było później pretensji dlaczego moja fotka została usunięta. Nawet taki ogólny wskazujący drogę zrobienia dobrej foty. Np teraz Dawid złamał co najmniej 2 punkty regulaminu. Ryby nie miały leżeć na ziemi i jedna ryba jedno zdjęcie. Wifer na pewno czasem zaglądasz do galerii na WCWI i wiesz jak wygląda "aktywny" system komentowania tamtejszych zdjęć. Niby jest tam powiedziane jakie zdjęcia powinny trafiać do galerii ale nie ma tego nigdzie napisanego, więc trafia tam wszystko. Nas jest za mało aby zrobić taki syf pod zdjęciami ale myślmy perspektywicznie, kiedyś nas będzie więcej. Już z sandaczem brata Tuny była zadyma i głupie komentarze. Ludzie nie dają danych pod zdjęciami bo informacja o tym jest słabo widoczna. Bodajże jest o tym napisane tylko w Twoim artykule o tej galerii. Jak przed dodaniem wyskoczyła by informacja, która by mówiła o konieczności dodania takich danych, ponieważ takie zdjęcie zostanie usunięte to wszyscy by tego przestrzegali. Jest nas na razie 51 osób, zapanować nad taką grupą to nie problem ale co będzie jak będzie nas 250. Bez jakiś zasad nawet ogólnych ciężko będzie nad tym zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jestem przeciwny zasadom. Dlatego przy innych galeriach są bardzo rygorystyczne i sam ich będę pilnował. NA pewno nie znajdą się tam fotki gorsze od moich, ale w moim subiektywnym odczuciu. Taka Ryba jest jednak udostępniona wszystkim i każdy może wrzucić co chce. Dla jednego płotka będzie wielkim sukcesem i ok! niech będzie, dla innego metrowy sum to dzieciak. Nie każdy wie, że jak robi fotkę z rybą w ręku wyciągniętą w stronę obiektywu, to ryba jest nieproporcjonalnie wielka. Dlatego aby pokazać wielkość ryby dobrze by było aby pokazać ją na tle czegoś co obrazowało by jej faktyczną wielkość. Jeżeli jest fotografowana na tle nieba czy wody, proporcje giną. Tym sposobem można z ryby niewymiarowej zrobić medalowego potwora. I jak to się będzie miało do regulaminu? Ryba upaciana błotem i zakrwawiona faktycznie nie wygląda ciekawie. Jednak jeżeli leży na trawie obok wędki nie powinna wzbudzać negatywnych odczuć,no i zachowane są proporcje poza tym z pewnością do wody wróci w lepszym stanie jak ta ściskana w garści. Dlatego uważam, że punkt mówiący o "glebie" należało by odpowiednio sprecyzować. Ale jak stworzymy za duże bariery i od razu będziemy oczekiwać dzieł sztuki to ilu będzie prezentowało swoje sukcesy? Dwóch, trzech...

Rzeczywiście najlepiej by było gdyby automat nie publikował fotek nie odpowiadającym regulaminowi. W małej części jest to możliwe. Np w części opisu. Jest wpis zdjęcie przyjęte. Brak wpisu - zdjęcie się nie ładuje. A co z resztą? ktoś to musi pilnować i nad tym czuwać. No i muszą być na wierzchu opisane kryteria, aby ktoś wiedział dlaczego jego fotka nie wchodzi. Do artykułu dzisiaj już nikt nie zagląda a przecież tam są kryteria jakimi powinny odpowiadać fotki. Boję się że to samo stanie się z regulaminem. Będzie funkcjonował tak długo jak długo będziemy o nim mówić.

W każdym razie został przegłosowany i trzymajmy się woli większości. Jednocześnie nie pozwólmy aby przykryły go inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Namawiam wszystkich do wzbogacania naszych galerii zdjęciowych. Użytkowników mamy coraz więcej i na pewno każdy z nas ma jakieś fotki wędkarskie. Nie muszą to być aktualne zdjęcia, ale pamiętajcie o zasadach. Foty ryb powinny być zrobione nad wodą, no i jeśli ktoś zabiera rybę to powinien sfotografować ją za życia. Zdjęcia na których odczujemy brak szacunku dla ryb zostaną usunięte.

pozdrawiam Oktawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca na zdjęcia jest sporo, namawiam również do uzupełniania galerii Łowiska podkarpackie, jezeli posiadacie w swoich kolokcjach zdjęcia łowisk, których nie ma w galerii prosze o napisanie o tym fakcie w tym wątku z podaniem nazwy lowiska a wówczas otworzę taką galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
Panowie i Panie !!! Przypominam wszystkim użytkownikom PSW, poszperajcie po swoich komputerach w poszukiwaniu wędkarskich zdjęć. Jak już wcześniej pisałem, mogą to być stare fotki, tylko pamiętajcie o naszych fotograficznych zasadach. Galerie czekają na Wasze fotki.

Teraz mamy opcję tworzenia autorskich albumów, więc poszperajcie po kompach i twórzcie własne galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie za bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić ale myślę że tu się podepnę:D

Jak ryba nie bierze to człowiek ma czas na myślenie;).Wpadł mi dzisiaj do głowy taki oto pomysł.Wędkując samemu z pontonu czy łódki,wielu z nas ma kłopot jak samemu sobie,zrobić fotkę z rybą,którą akurat chcielibyśmy uwiecznić na zdjęciu.Często ,łowione ryby kwalifikują sie do naszej galerii "Taka Ryba" ale zdjęcia nie spełniają kryteriów ponieważ nie ma na nich ich łowcy.Ustawianie aparatu czy nawet telefonu komórkowego nie należy do łatwych a podczas silniejszego wiatru,kiedy dość dobrze buja ,staje się wręcz niemożliwe.I tutaj z pomocą przychodzi nam uchwyt do nawigacji samochodowej.Najtańszy jaki uda nam się kupić,byle miał przyssawkę oraz regulowane ramię.Uchwyt przyklejamy do ławeczki w naszym pontonie,ustawiamy aparat w odpowiedniej pozycji i nie pozostaje nam nic innego jak włączyć samowyzwalacz.Myślę że taki uchwyt nie zajmie dużo miejsca w naszej torbie spiningowej a my nie będziemy zmuszeni do spływania z rybką i proszenia kogoś aby zrobił nam zdjęcie.Można by było również po skończonej "sesji" ,uchwyt po prostu przykleić od spodu ławeczki aby nie przeszkadzał nam w wędkowaniu;).Co szanowni koledzy o tym sądzą?A może macie jakieś swoje sprawdzone patenty w tym temacie?

post-57-14545020079269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapala patent z uchwytem do telefonu ciekawy, muszę go przetestować. Co w sytuacji gdy chcemy pstryknąć zdjęcie w pojedynkę np. z większego kompaktu czy lustrzanki ? Ideałem byłby niewielki statyw lub głowica mocowana np. do ławeczki pontonu, w połączeniu np. ze zdalnym pilotem wykonanie w miarę dobrego zdjęcia nie powinno sprawiać większych trudności. Problem tylko z zakupem takiego statywu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.