Jump to content

Sum olbrzym w Jeziorze Rybnickim 241 cm i 103 kg


mar0002

Recommended Posts

241 cm i 103 kg - tyle mierzy i waży gigantyczny sum złowiony przez Reportera 24 Roberta. "Po 2,5 godzinach walki z rybą, udało mi się̨ wyciągnąć ją na brzeg" - napisał dumny ze swojej zdobyczy Robert.Niespotykanej wielkości okaz został złowiony w Jeziorze Rybnickim. Choć ciężko w to uwierzyć, nie jest to jedyny taki olbrzym w tym sztucznym zbiorniku wodnym. Jak usłyszeliśmy w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego nr 105 Silesia Rybnik, w tym zbiorniku pływają i większe okazy - dochodzące nawet do 300 kilogramów.

"Wędkarzem jestem od ósmego roku życia, czyli już 20 lat. Pasję wszczepił mi mój dziadek. Myślę, że jest to moja ryba życia, bo nie codziennie można złowić takie monstrum" - pisze Robert. "Suma wyciągnąłem z wody sam, bez niczyjej pomocy" - dodaje dumny wędkarz.

źródło:tvn24

Link :

http://m.onet.pl/_m/3fc44b8713e70d585bcf4bfcc4efdb13,18,1.jpg

Link to comment
Share on other sites

W dodatku takiego ciulowego mięcha. Nawet nie chcę myśleć jak taki smakuje :o

Masz racje ale moim zdaniem jest to tylko jeszcze jeden powód dla którego powinien zostać wprowadzony górny wymiar ochronny ryb w Polsce

(nie myślę o takich gatunkach jak karp i amur ) ale ryby które naturalnie rozmnażają się w naszych wodach powinny być w ten sposób chronione.

Link to comment
Share on other sites

Jak by facet zabrał metrowego suma, to jeszcze OK,

i tak w tedy by było gadania, że przecież mógł go zostawić, bo za rok by był większy, bo młody to jeszcze dużo potomstwa wyda itd. żadna wielkość do brania by nie była dobra.

Inna sprawa to, że raczej smakował nie będzie, ale on go złowił i zgodnie z przepisami sobie go wziął więc nie na miejscu jest pisanie, typu : "przez 20 lat nie zrozumiał co to tak naprawdę jest wędkarstwo" i "zabicie takiego okazu to morderstwo" szkoda że tego nie rozumiecie. Tym bardziej, że w sklepie od czasu do czasu kupujecie filet z ryby która np. mogła zostać złowiona jako 2-u metrowa sztuka i to w tedy jest dobrze na to się uwagi nie zwraca.

Link to comment
Share on other sites

justfilied233 chłopie, dlaczego Ty ciągle pod górkę idziesz na tym portalu? Wciąż Ci coś nie pasuje, szukasz pogawędki na różne tematy to zadzwoń na darmowy telefon zaufania, tam się wygadasz. Miałem się nie odzywać ale już mnie trzęsie. Admin zamknął Ci poprzedni temat to szukasz dymu w kolejnym.

ale on go złowił i zgodnie z przepisami sobie go wziął więc nie na miejscu jest pisanie, typu : "przez 20 lat nie zrozumiał co to tak naprawdę jest wędkarstwo" i "zabicie takiego okazu to morderstwo" szkoda że tego nie rozumiecie.

A propos regulaminu to właśnie dlatego powinien być zmieniony aby tacy jak Ty nie interpretowali wędkarstwa jako zajęcia, dzięki któremu zapakujemy nasze zamrażalniki do pełna.

Link to comment
Share on other sites

nie chodzi mi o robienie burdy na forum, ale skoro wszystko jest ok to pogratulować, że złowił zarąbiście dużą rybę a nie mieszać z błotem i porównywać tylko do swoich wartości. Twoje wartości to złowić wypuścić jego złowić coś dużego i wziąć ze sobą. Nie każdy musi robić tak jak grono dominujących ludzi na forum. KONIEC jak coś to PW

Link to comment
Share on other sites

Faktem jest że każdy wędkarz mógł wziąć tę rybę do domu bo ma takie prawo,

ale pytanie czy musi z tego prawa skorzystać bo skoro wiadomo że ryba ta jest cenna chociażby pod względem dalszej atrakcyjności łowiska a jej mięso nie jest najsmaczniejsze bilans jak dla mnie jest prosty. Weźmy na przykład Pstrążną i

Wielkiego Johna, myślę że takich symboli danego łowiska nie warto wkładać do zamrażarki ,szkoda prądu.

Link to comment
Share on other sites

Brak słów:mad:I w dodatku te zdjęcia,gość leży koło suma jakby miał zaraz...pornografia:mad:

Masz racje ale moim zdaniem jest to tylko jeszcze jeden powód dla którego powinien zostać wprowadzony górny wymiar ochronny ryb w Polsce

(nie myślę o takich gatunkach jak karp i amur )

A jaką widzisz różnicę między tym sumem a 30-sto kilowym karpiem czy amurem?

Faktem jest że każdy wędkarz mógł wziąć tę rybę do domu bo ma takie prawo,

ale pytanie czy musi z tego prawa skorzystać bo skoro wiadomo że ryba ta jest cenna chociażby pod względem dalszej atrakcyjności łowiska a jej mięso nie jest najsmaczniejsze bilans jak dla mnie jest prosty.

W jednym poście piszesz ze karp i amur są "be" a w drugim temu zaprzeczasz.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że powinniśmy najpierw chronić te ryby które od zawsze pływały w naszych wodach a Pstrążną podałem tylko jako przykład świetnego zarybienia w tym przypadku wiadomo że to łowisko typowo karpiowe.

Poza tym wcale nie twierdze że są ble po prostu od czegoś trzeba zacząć

Edited by cyniu5
Link to comment
Share on other sites

Nie ma co foty :cool::( - za coś takiego powinien być kamieniołom ;).

Co do samego zabrania ryby nie będę się wypowiadał ponieważ nie łowiłem tam i nie wiem jak jest z rybami tego jak i innego gatunku.Miał do tego prawo więc to zrobił,po co mu tyle mięcha nie wiem :confused:,jak i nie znam walorów smakowych takiego "bydlęcia" ale o smakach się nie dyskutuje :D.Myślę,że rekordzista czytając komentarze na necie po części zrozumiał,że dał du... i nie wielu mu pogratuluje okazu przez to jak go przedstawił,gdyby nie te żałosne fotki zebrał by na pewno grono oklasków.

Tak czy inaczej łowcy gratuluję i na przyszłość proponuję po złowieniu takiego okazu wylać na głowę kubeł zimnej wody.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy