Jump to content

Pytanie o 3 zbiorniki wodne niedaleko Ostrowa i Borku


Recommended Posts

To pytanie do kolegów z Ropczyc. Nie jestem na 100% pewny, ale ten stawik na samym dole to chyba to stare koryto Wielopolki za Cukrownią. Ten duży to stawy w Ostrowie i o ile się nie mylę i tu i tu można wędkować. Jeśli to pilne to może jutro wieczorem zweryfikuję temat.

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa że mieszkam niedaleko tych zbiorników. Są to zbiorniki cukrowni w których woda po kampani cukrowniczej się oczyszcza.. Napewno nie ma tam ryb ,a i woda ma przykry zapach. To są te zaznaczone największym kwadratem . Ten zbiornik niedaleko nich jest w rękach prywatnych. A ten 3 u dołu to też anleży do cukrowni ropczyce i tam też raczej nie ma ryby.

Edited by mar0002
Link to comment
Share on other sites

Też mnie kiedyś zainteresowały te zbiorniki, odwiedziłem te trzy największe i ten prywatny. @mar0002 wyjaśnił wszystko odnośnie tej trójki więc nie będę powtarzał. Jeżeli chodzi o ten prywatny to jest tam wybudowana budka i zawsze gdy tamtędy przejeżdżałem kilka osób wędkowało a w budce ktoś siedział więc nie wykluczam, że można tam powędkować po wniesieniu jakiejś dodatkowej opłaty. Niestety szczerze powiedziawszy wątpię żeby była to jakaś hiper rybna woda. Nigdy nie widziałem tam żadnych spławów ani innych oznak żerowania. Nie widziałem również aby ktoś coś tam złowił. Dodatkowo zbiornik nie jest ogrodzony, więc za wiele pewnie właściciel tam nie wpuścił.

Jeżeli chodzi o ten południowy zbiornik to w wykazie z 2006r. jest "Zbiornik Ropczyce- Cukrownia"(powierzchnia 1ha) pewny nie jestem, ale to chyba to. W tej chwili nie ma już tej wody w wykazie.

Link to comment
Share on other sites

moderatora prosze o usunięcie poprzedniego mojego postu

1. Zbiornik Cukrownia (woda PZW)

2.Zbiornik na wodę poprodukcujną z Cukrowni Ropczyce

3.Stawy prywatne(Karp ,karaś kiedyś koło z Ropczyc zarybiło to karpiem kroczkiem ok 3 lata temu)

4.Wyrobisko żwiru

5. Stawy prywatne(Kiedyś należały do pzw ta tołpyga na zdj poniżej to tam była złowiona)

6. Staw w którym ze względu na zakwity glonów ciężko w lecie łowić ale teraz można próbować (opiekuję się tym stawem koło z Ropczyc kiedyś było jako łowisko specjalne a teraz już nie )

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś wie co to za zbiorniki?? Prywatne a może do PZW należą?? Czy jeszcze coś innego. Będę wdzięczny za inf. bo jak dotąd nie znalazłem nic na ich temat.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7aac828ed4553b7a.html

witam tak sie sklada ze odwiedzilem 1 z tych zbiorników ten prywatny 10zł za dobe wedkowania bez wzgledu na to ile jest wedek. Z tego co mowia miejscowi to raz na rok ktos tam wyciaga okaz najczesciej karpia takiego pod 15kg sa tam tez podobno medalowe karasie widzialem ze miejscowi łowia na spininig wiec powinien byc drapieznik osobiscie zlowilem tam 2 sumy po 70cm lecz duzej ryby jest tam bardzo malo i mysle ze bez tygodniowej zasadzki by sie nie obeszlo na 1 dzien to mozna tam jechac sobie zywca nalapac.pzdro

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie :) o takie odpowiedzi mi chodził, teraz trzeba się tymi prywatnymi zainteresować.

P.S ten prywatny kółko 5 to płacisz i łowisz czy prywatny ale nie do łowienia ??

P.S2 byłem dziś zobaczyć te największe stawy to już po samym wyglądzie wody wydawało mi się że ryb nie ma :(

Link to comment
Share on other sites

Szkoda :(

a wykorzystując temat do końca :D jeszcze chciałem zapytać o Stawy Podworskie. znajdują się one Buczynie w Górze Ropczyckiej. Jest tabliczka zakaz łowienia. Takie tam ryby pływają, że aż żal nie zarzucić wędki. Tam jest bezwzględny zakaz łowienia?? bez wyjątków?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy