Skocz do zawartości

POWER PRO vs STREN SONIC BRAID


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zakupiłem nową świeżutką PP o oznaczeniu 0,13mm i wytrzymałości 8kg, zakupioną w dużym polskim sklepie wędkarskim. PP 0,13mm używałem raz i zdążyłem "odstrzelić" ponad 5 przynęt na główkach 5-9g. Pletka strzelała też przy mocniejszym zacięciu ryby :(

Porównam ją do mocno zjechanej dwuletniej STREN SONIC BRAID 0,13mm o wytrzymałości 4,5kg (10lb) zakupionej w USA. Średnica niby ta sama a wytrzymałość z oznaczenia znacznie mniejsza :D Wytrzymałość faktyczna nieporównywalna na korzyść oczywiście STRENa. Używam tej plecionki od 2 sezonów i takich cudów jak z PP nigdy nie miałem. PP to tasiemka, cienka i płaska, STREN okrągły na całej szerokości. W załączeniu przykładowe fotki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem na PP8lb przez poprzednie półtora sezonu i muszę powiezieć że świetna linka.Najwięcej czasu spędziłem z nią nad Sanem,a woda ta niesie masę różnych zanieczyszczeń i da radę każdej lince.Co prawda po tym okresie straciła swoje parametry ale i tak oceniam ją wysoko.Była to plecionka przwieziona z USA przez kolegę.Na opakowaniu nie było podanej grubości tylko wytrzymałość i długość.Zresztą podawanie grubości plecionki moim zdaniem to trochę przekręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to plecionka przwieziona z USA przez kolegę.

To wszystko tłumaczy :) Ja swoja kupiłem w PL. Miałem kilka lat temu amerykańską PP dokładnie taką samą, nie za bardzo ja lubiłem bo miała tendencje do plątania ale za to była bardzo wytrzymała, to co kupiłem teraz zupełnie nie przypomina amerykańskiej PP z przed lat.

Na opakowaniu nie było podanej grubości tylko wytrzymałość i długość.Zresztą podawanie grubości plecionki moim zdaniem to trochę przekręt.

U nas dalej podaje się średnicę (co jest bezsensowne, przykładem jest moja PP) i wytrzymałość wyssaną z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tłumaczy :) Ja swoja kupiłem w PL. Miałem kilka lat temu amerykańską PP dokładnie taką samą, nie za bardzo ja lubiłem bo miała tendencje do plątania ale za to była bardzo wytrzymała, to co kupiłem teraz zupełnie nie przypomina amerykańskiej PP z przed lat.

U nas dalej podaje się średnicę (co jest bezsensowne, przykładem jest moja PP) i wytrzymałość wyssaną z palca.

Ale w Polsce PP też da się kupić oryginalną. Sam użytkuje już prawie drugi sezon i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie miałem PP 0,13 i faktycznie badziew niesamowity urwałem całą szpulę w miesiąc. Kupiłem ją w Karinie mimo że sprzedawca mi odradzał i polecał znacznie tańszego Dragona. Niestety uparłem się na bardziej znaną markę i wyrzuciłem w błoto ok. 120zł(Dragon kosztował ok. 80zł). Później kupiłem Cupido 0,22 i nie była zła a teraz łowię plecionką Daiwy 0,17 i jak na razie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.