Skocz do zawartości

Na grzyby


cyniu5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłem wybrać się na grzyby (strzelnica koło Głogowa) i

tak zbieram sobie podgrzybki. Nagle smród jak nie wiem ,można powiedzieć że jak ślepa kura ziarno tak nawet w lesie wędkarz rybę znajdzie.

Niestety w tym przypadku była to nieprzyjemna niespodzianka.

Najprawdopodobniej jakiś wędkarz nie miał co zrobić "ścierwem"i wywalił do lasu

głowa miał jakieś 40cm i pewnie koło 3-4kg musiało być niezłe bydle

ale mimo wszystko chamstwo do sześcianu.

( apropo nie padł na Lipiu ostatnio jakiś rekordowy amur to chyba najbliższy zbiornik?)

post-33-1454501785887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem wybrać się na grzyby (strzelnica koło Głogowa) i

tak zbieram sobie podgrzybki. Nagle smród jak nie wiem ,można powiedzieć że jak ślepa kura ziarno tak nawet w lesie wędkarz rybę znajdzie.

Niestety w tym przypadku była to nieprzyjemna niespodzianka.

Najprawdopodobniej jakiś wędkarz nie miał co zrobić "ścierwem"i wywalił do lasu

głowa miał jakieś 40cm i pewnie koło 3-4kg musiało być niezłe bydle

ale mimo wszystko chamstwo do sześcianu.

( apropo nie padł na Lipiu ostatnio jakiś rekordowy amur to chyba najbliższy zbiornik?)

nic nie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Marcinem i ojcem wybraliśmy się dziś na grzyby. A to wynik 6 godzinnego zbierania. Do tego trzeba doliczyć pokaźnej wielkości kosz jaki uzbierał Marcin. Oczywiście wszystko C&R. Dobrze, że nie musiałem tego do rejestru wpisywać bo Staszek całą noc by telefony odbierał:D

post-7-14545017886364_thumb.jpg

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Odświeżę trochę zapomniany już temat. Ponieważ Wisłoka brudna, w Rzemieniu nic się nie dzieje na spinna, a kolejny trzeci tegoroczny wyjazd do Starego Sącza dopiero w fazie planów więc wybrałem się w niedziele z dziewczyną do lasu. W efekcie w ciągu jednej godziny znaleźliśmy całą siatkę siniaków ( podgrzybków) 2 prawdziwki ( borowiki szlachetne) i pełno kurek. Wszystkie grzyby były zdrowe i młode. Prawdopodobnie to pierwszy wysyp w okolicach Mielca tego roku. Ostrzegam tylko przed stadami bąków. Komarów nie widać ale bąków jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Woda na rzekach jeszcze dość wysoka i brudna,agonia Wilczej nadal trwa:D, więc może na grzybki?Wczoraj mój znajomy donosił że pojawiły się prawdziwki w okolicy Bratkowic i Bud Głogowskich;).Jego wynik to ok.80 "prawdziwnych";) A jak z grzybem w Waszej okolicy?

P.S.Orientuje się ktoś z kolegów czy grzybki wyskoczyły również w okolicy Kuryłówki,Naklika,Siegiełek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie omieszkam przystanąć w okolicach Magnuszewa.

Przystanąłem:) - miejsce na "chybił - trafił". Efekt 1 godzinnego spaceru z żoną - po reklamoówce podgrzybków i 1 szt. prawdziwka. Było by lepiej, ale ubiór był "wyjściowy":D

A co w regionie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzekami każdy wie jak jest,nie połowi.Na szczęście jest drugie hobby w którym po przestoju zaczęło się coś wreszcie dziać :)Dwie godzinki biegania po lesie bo jak tylko przystanąłem to komary zaciekle atakowały:mad: ale zanosi się na coraz lepsze grzybowe zbiory.

post-38-14545020159618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem z kumplem we wtorek w okolicach Bratkowic i łącznie znaleźliśmy kilkanaście kurek, kilka prawdziwków i podgrzybków i jednego kozaka. Ogólnie kiepsko, trochę za mokro.

jua byłem tam w Poniedziałek

pełno poprzewracanych grzybów

mega presja jest w Bratkowicach, nawet w weekend się nie wybieram tam, bo po doświadczeniach z ostatnich lat nie warto, auto przy aucie, pełno ludzi, każdy byle był wcześniej zanim inni przyjadą itp, pewnie pół grzybiarzy z Rzeszowa tam jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się z rana po paru leśnych "miejscówkach";). W lasie pomiedzy Głogowem a Wysoką Głogowską - nędza - parę fajnych miejsc zniszczone przez wycinkę:mad:.

Za Przewrotnym trochę podgrzybków, 1 szt. kozak czerwony i ponad 20 prawdziwków od małych po duże. Dziwi minie mała ilość kozaków:confused:Coś się pokazuje w lesie, ale trzeba się nachodzić.:rolleyes:

post-453-14545020177364_thumb.jpg

post-453-14545020178091_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szału grzybowego nie ma,byliśmy wczoraj z Siksą połazić po lesie w okolicach Raniżowa i kiszka,na dwie godziny łażenia mieliśmy ogólnie ze 6 grzybów co jest porażką okrótną;).Jakby ktoś się wybierał na grzyby to zalecam dobre nasmarowanie się ultrathonem bo komarów miliony:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.