Skocz do zawartości

Na grzyby


cyniu5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oderwałem się dziś od ryb i zaglądnąłem do lasu.Wiadomo,jest sucho ale nie odstrasza mnie takie tłumaczenie :)W typowym dębowym czy iglastym lesie faktycznie nie ciekawie ale las brzozowy miło mnie zaskoczył młodymi kozakami szarymi,nie jest to rewelacyjny zbiór ale na sos i do suszenia starczy ;)

post-38-14545020717294_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widze...

Prawdziwki to jeszcze będą i mam nadzieję że jak popada ze dwa dni ostro to zaczną się prawdziwe grzyby:)Dziś poprawiłem wczorajsze zbiory kozaków i warto się wybrać w las brzozowy,warunkiem jest borowina,mech i trawy(w miarę wilgotno) i można trafić na kozaczki:rolleyes:

post-38-14545020751371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jako że wczoraj miałem trochę czasu wybrałem się na spacer ( z zamiarem sprawdzenia czy są grzyby). I ku mojemu zdziwieniu jeszcze są zielonki. Jest to wynik 30 minutowego spaceru po lesie. Wiadomo że zielonki jaki i kurki rosną zawszę w tych samych miejscach dlatego jeśli macie swoje miejsca na zielonki to oczywiście polecam spacer po lesie.

post-290-14545021213775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy mieliśmy rację:

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%85ska_zielonka

Są to bardzo smaczne grzyby rosnące na piaszczystej glebie. Bardzo często ukryte pod góreczkami. Trzeba je bardzo dobrze wypłukać pod bieżącą wodą gdyż rosną na piasku i pod blaszkami mają go bardzo dużo. Są to bardzo specyficzne grzyby do których raczej podobnego trujaka nie ma. Bardzo lubie te grzyby gdyż smażone smakują jak rydzę.

A to są te drugie które teraz się zbiera: http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%85ska_niekszta%C5%82tna

Jednak ostrzegam że do tych grzybów siwych są bardzo podobne trujące. Dlatego te nie polecam zbierać jeśli ktoś ich wcześniej już nie zbierał i nie zna ich. Zresztą na podanej przezemnie stronie są podane grzyby podobne.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo najwidoczniej deszczowa ciepła aura dała nowe możliwości. Już kiedyś chodziłem po swoich miejscach za tymi grzybkami jednak na próżno - chyba było za sucho. W najbliższym czasie będzie trzeba zorganizować się na przechadzkę z aparatem i scyzorykiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.