Skocz do zawartości

Klenie-gdzie ich szukać


MB.karp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że zaczynam przygodę ze spiningiem mam do Was jedno zasadnicze pytanie. Nie znalazłem za wiele odpowiedzi na ten temat na forum. Brzmi ono tak. Gdzie szukać kleni, w jakich miejscach łowić? Chodzi mi również o to w jakich miejscach są w różnych porach roku bo wiadomo że na wiosnę inaczej a lato inaczej. Opinie odnośnie miejsca są różne i tak naprawdę wychodzi na to że cała woda jest super zawsze i wszędzie :D Jedni że napływy inni przelewy, warkocze, rafy, główki, spowolnienia, blisko brzegu, daleko itd. Miałem ostatnio na kilku wypadach na Wisłokę w okolicach mostu Wola Mielecka-Mielec prawdziwy problem, bo nie mogłem złowić tego klenia. W końcu wczoraj się udało ale nie porażał wielkością, padały same okonie jako przyłów. Jeśli ktoś nie zna tego odcinka to piszę w skrócie. Łowię spacerują po opasce (brzeg umocniony kamieniami na odcinku ok. 1000m) są i przelewy, jest pień w wodzie za którym tworzy się warkocz; szybszy nurt, i marszcząca się woda idzie od mojej strony a po drugiej stronie miejscami występuje wolniejsza woda bez tych takich załamań wody i wirków, w innym miejscu jest spokojna woda o równym, wolnym uciągu, głębsza; jest też fajny przelew, gdzie dno usłane jest z kamieni i ten przelew przechodzi i ostry nurt, który jest zatrzymywany przez główkę. Co jakiś czas coś przegania drobnicę i się spławia. Gdzie mam tu łowić o tej porze czyli wrzesień, a gdzie w kwietniu-maju a gdzie w okresach wakacyjnych? Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.