Skocz do zawartości

Uchwyt do przetwornika echosondy


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Plantuję wykonać we własnym zakresie uchwyt do przetwornika echosondy, obecny który posiadam nie nadaję się już do eksploatacji, plastikowe elementy niestety nie przetrzymały próby czasu :mad: Szkoda wydawać ponownie 100zł na byle co, nie jest to skomplikowane urządzenie, dlatego postanowiłem wykonać je własnoręcznie. Opinie, fotki, linki, itp. mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim samym pływałem ostatnio.Problem podstawowy to brak jakiejkolwiek stabilności.Myślałem trochę pokombinować z tym uchwytem do łodzi i przerobić go.Niemalże w każdym zestawie jest dodatkowy uchwyt.Myślę nad zakupem rurki z nierdzewki przymocowanie jej do dechy za pomocą śrub na motylek przez środek kabel i na końcu opaska lub po prostu przykręcę ten metalowy uchwyt na stałe.Po przymocowaniu jej pod jedną stronę(burty) mam zamiar ją składać po skosie po odkręceniu jednej z dwóch śrub.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam takiej konstrukcji Uchwyt do echosondy teleskopowy PL-AES220 - WABIK Sprzęt wędkarski...Może nie do końca takiej samej gdyż została już zmodyfikowana:D.Tak na szybko : Uchwyt ten ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne .Do tych pierwszych można zaliczyć : Dobre i stabilne mocowanie oraz trwała konstrukcja poza jednym elementem. Plusy ujemne to : Słabej jakości górne mocowanie oraz brak szybkiego dostępu do wysuwania wewnętrznego składu.Jest to dość uciążliwy feler ,ponieważ chcąc to zrobić trzeba sie wychylić za pawęż i lekko zanurzyć rękę w wodzie .I właśnie z tym trzeba się liczyć przy zakupie tego uchwytu.Oczywiście jest prostszy sposób na podniesienie czujnika a mianowicie ...Odpiąć go z pawęzi przy przybijaniu do brzegu.I to własnie z tego drugiego sposobu korzystam cały czas.Niestety ale raz zdarzyło się ,że o tym zapomniałem i będąc już blisko brzegu nie odkręciłem uchwytu co spowodowało wyrwanie górnego mocowania ,które jest zrobione z jakiegoś,marnej jakości odlewu.Nie chcąc silić się na zakup nowego uchwytu w prosty sposób poradziłem sobie z jego naprawą.Kilka minut zajeło mi wycięcie otworu w profilu ,dzięki któremu można nadal z niego korzystać ...Do wyciągania go z wody tam gdzie jest bardzo płytko już się przyzwyczaiłem ,choć nisko opuszczona kolumna silnika jest pewnego rodzaju przypomnieniem o płyciznach...Niedługo trzeba będzie wymienić śrubę:D. Na zdjęciach poniżej, uchwyt po modyfikacji.

P.S Kiedyś miałem również ten uchwyt Sklep Wędkarski "Rybi Ogon" www.rybi-ogon.pl*-*Uchwyt do przetwornika echosondy ale dzięki swojej niestabilności szybko zaległ gdzieś na półce regału.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.