Skocz do zawartości

Ventus R a Ignis


ciopson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kolego , nie zdecydowałem się na IGNISA z prostych powodów .Kij do żyłki musi być szybki ( jak dla mnie) a nawet bardzo szybki.

MIałem już składać Ignisa ale wstrzymałem się po rozmowie z Łukaszem Ostafinem.

Tak Siksa ma racje Ignis 9 stopowy jest dużo szybszy niż 11 stopowy ignis ( to był by już całkiem inny kij ) oczywiście tak samo koszty.

Czuje lekki niedosyt z mojego 11 stopowego Ventusa w klasie 3 , dalej jest dla mnie trochę za wolny.Ideałem był by dla mnie F w klasie 3.

Na pewno dużym plusem ignisa będzie hol niedużych ryb gdyż kij będzie głęboko się uginał i kapitalnie trzymał ryby ( pamiętaj ,że takim kijem przy 1,5 -2 turbinach możesz praktycznie zapomnieć , będzie mu brakowało mocy )

Ale z podaniem przynęt na małych główkach na wolnym kiju jest już troszku problemem o wietrze nie wspomne,dlatego F 11 stopowa #3 była by ideałem,oczywiście odbiło by się to na mniejszej przyjemności z holu .

Szczytówka po wyrzucie przynęt , ma się praktycznie w ogóle nie ruszać od taki to właśnie dla mnie jest ideał.

A ventus F #4 nadaje się na Dunajec jak i San ale na dużej wodzie , sam wiesz o czym pisze bo posiadasz taki kij i jest potwornie mocny , podejrzewam , że i ryby mniejsze się odbijają Tobie od niego.

Zaznaczam , że to jest tylko moje zdanie a zrobisz jak uważasz , kij ma Tobie leżeć.

Proponuje zadzwonić do Krzyśka Zielińskiego , powiedzieć jaką akcje kija lubisz ,kiedy będziesz kijem łowił w jakich warunkach itp.

Sprecyzuj się od A do Z, żeby dobrze dobrał Ci blank , zresztą co ja Ci będę pisał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.