Skocz do zawartości

Jaki spining kupic? Prosze o porady.


skowron555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Planuje kupić spining taki na pstraga , klenia 2,7 długi ,do 15 lub 18 gram wyrzutu, o akcji parabolicznej z dużymi przelotkami. Posiadam budżet 300 zlotych. W sklepie leader w Rzeszowie jest Savagear parabellum spin wędka niestety droga kosztuje 420 zł. Może któryś z Kolegów z forum mógłby mi polecić jakiś kij w moim budżecie lecz taki spełniający podane przeze mnie parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się na Kongera, a do 300zł te kije nie mają sobie równych. Pomacaj sobie jeszcze Team Kongera do 15g. Korek lepszej jakości niż w Dancerze czy Impulsie. Wizualnie też na korzyść Team Kongera. Jest też troszkę szybszy od Dancera, a to ważne ponieważ moim zdaniem Dancer jest trochę za wolny. Jeżeli lubisz w międzyczasie porzucać za bolkiem czy szczupakiem na lekko, to Impuls będzie w sam raz. Jest jeszcze Team Konger do 21g, ale nie wiem jak on radzi sobie z małymi kleniowymi woblerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej team konger 7-21 gram. Fajny i pod klenia i bolenia na lekko. Miękka góra i mocny dół więc bez problemu pogodzi te ryby. Ubrany w uchwyt fuji dps silver co też cieszy w tym przedziale cenowym. Mój był w długości 255 cm. Jest o tym samym ciężarze wyrzutu ale 270 cm. Czy jest podobny do krótszego ? Nie wiem.

Oktawian jaka jest długość Twojego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić Konger Iri Lucky. Mam akurat 3.05m c.w do 10gr. ale myślę że 2.70m byłby dla Ciebie dobry. Jak trzeba, to i obsługuje woblery Boleniowe, a malutkimi do 3cm potrafi nieźle wyrzucić. Ale musisz koniecznie go wziąść do ręki zanim kupisz, bo możesz się zrazić do dość długiej rękojeści, przynajmniej w wersji 3.05m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktawian jaka jest długość Twojego ?

Pozwól ,że odpowiem za Oktawiana na to dwuznaczne pytanie:D - 2,7 m.

Posiadam Team Kongera do 21 gram od trzech sezonów. W międzyczasie poleciłem go Oktawianowi, a potem dokupiłem na naszym forum wersję do 15 gram. Nic lepszego w tej chwili nie potrzebuję. Skoro piszesz, że oprócz klenia jeszce pstrąg więc polecam wersję do 21 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić Konger Iri Lucky. Mam akurat 3.05m c.w do 10gr. ale myślę że 2.70m byłby dla Ciebie dobry. Jak trzeba, to i obsługuje woblery Boleniowe, a malutkimi do 3cm potrafi nieźle wyrzucić. Ale musisz koniecznie go wziąść do ręki zanim kupisz, bo możesz się zrazić do dość długiej rękojeści, przynajmniej w wersji 3.05m

Moim zdaniem łowienie na Lucky'go boleniowymi to lekka przesada. Owszem jest naprawdę fajny ale do wobków 4cm o niebzyt agresywnej pracy. Większymi, cięższymi i o mocniejszej pracy nie łowi się już tak komfortowo. Do kleniowo-jaziowych wabików jak najbardziej. Co do pstrągów to wydaje mi się być za miękki. Kilka propozycji padło. Pomacaj i wybierz, niech służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przesada?Przecież wobler boleniowy nie stawia dużego oporu w wodzie?bardziej czuję na wędce malutkiego Bonito niż 10-cio gramowego woblera boleniowego, a co do ryb to daje radę spokojnie.Nie jest to typowo kleniowa "klucha" tylko wędka o troszke szybszej akcji, coś jak wklejka, więc dla mnie na rzece jest bardzo uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem że kij jest na klenia bardzo dobry, pstrąga też wyciągłem więc jest ok, ale jak siądzie Boleń na luckiego to żyłki nożyczkami nie utne tylko będe go holował. Ale założyciel tematu nie szuka kija na Bolenia tylko na Klenia, więc ten mu mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje Wszystkim za podzielenie się swoimi opiniami. Wybór ostatecznie padł na Savage gear Parabellum 3-16 2,79m. Przekroczyłem budżet który zakładałem, ale pewnie każdy zapalony wędkarz jest w stanie "dorzucić parę groszy to swojego hobby" ;)

Mam nadzieję, że kijek się sprawdzi i będę z niego zadowolony.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za udział w dyskusji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.