Skocz do zawartości

Rajszula Żołynia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Tomaszu jesli chodzi ci o Rejszule to trzeba bylo zalozyc nowy watek a nie pisac w "Tama- Żołynia" bo to calkiem inne zbiorniki.po pierwsze jest to zbiornik z dodatkowa licencja czyli trzeba zaplacic aby bylo mozna na nim lowic. po drugie moj znajomy ma wykupiona licencje i tam lowi raczej bez wiekszych okazow(chociaz kilka lat temu bylo tam o wiele lepiej). a w lecie to tam raczej ludzie na wypoczynek przyjezdzaja(camping, namiot, itp) po trzecie popraw swoj blad ortograficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nigdy tam nie łowiłem ale z tego co słyszałem poza karpiem jest szczupak i sandacz. Pewnie wiesz że jest to łowisko specjalne dodatkowo płatne, niestety w sieci ciężko znależć coś więcej na temat tego łowiska poza regulaminem :

http://old.pzw.org.pl/45/szablon.php?ids=1269

Koło w Żołyni widocznie mało zinformatyzowane jest :D

Chętnie bym się też dowiedział jakie sa opłaty na ten rok dla tego zbiornika, ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 czerwca podobno organizowane są zawody na rajszuli ma ktoś jakieś informacje na ten temat? chętnie bym się wybrał :)

Witam

Na tablicy nad zbiornikiem jest ogłoszenie o zawodach 28.05.

Ale są to zawody o mistrzostwo koła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bylem dzisiaj na rajszuli. dniówka cena 20 zl. złowiłem jednego leszcza ok 30 cm i na tym tyle. u każdego prawie cisza. jeden wędkarz koło 23 ciągnął coś większego przeszedł na tzn cypel aby miał więcej miejsca do holowania i w sumie podążał za ryba, ale haczyk nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

planuje kilkudniowa zasiadke na tym zbiorniku bo slyszalem ze warto poswiecic troszke czasu dla niego ale szczerze mowiac niewiele wiem na jego temat...

Chodzi mi o to czy jest sens wogole tam jechac i czy rzeczywiscie mozna tam polapac (interesuja mnie karpie i amury) ale przede wszystkim czy spokojnie mozna spedzic tam noc bez przykrych niespodzianek w postaci imprez, grilow, golfow gt itp bo wiadomo po alkoholu kazdy jest niesmiertelny i roznie moze byc... :/

Chcialbym wiedziec jak wyglada dno zbiornika tzn czy jest to gleboki zbiornik czy raczej plytki no i przede wszystkim czy sa jakies lepsze i gorsze miejsca...

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi...

pozdrazwiam

ps. wiem tylko ze jest to lowisko specjalne i sie placi za wedkowanie na nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. W kwietniu mój znajomy był na rajszuli i wyciagna ładnego 8kg karpia. Wiadomo ze teraz jest tam duzo kapiacych sie na tym akwenie. Polecałbym wybrac miejsce przy samym koncu tam gdzie nie ma ludzi. Nie wiem czy ostatnio cos tam wiekszego złowili. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w tamtym roku łapałem na Rajszuli jak dobrze pamiętam to od 23 do 10 rano efektem było z 20 leszczy ale bardzo małych 20-15 cm a znajomy wyciągnął karpia niestety nie wymiarowego ;[ myślę że nie ma tam dużej ryby Szpilka a słyszałeś o jeziorze w Rogożnie ?? http://www.pzw.org.pl/j.rogozno/wiadomosci/32083/60/jest_juz_pierwszy_okaz_naszego_lowiska PS:Admin przydał by się nowy temat ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

bylem wczoraj na zwiadach na Rajszuli i w sumie mam mieszane uczucia na jego temat...

po pierwsze duza liczba kapiacych sie co jak na lowisko specjalne dla mnie jest nie do pomyslenia... :/

zbiornik wg mnie godny uwagi ale tylko w jego wezszej czesci w "lesie" (duzo splawow pod wieczor) i ogolnie duzo ciekawych miejsc w tej czesci zbiornika...

tak czy inaczej od wtorku do czwartku pewnie tam zawitam i mam nadzieje ze bedzie padalo :P

a orientujecie sie moze jak wyglada dno i jego glebokosc ? jest bardzo duza warstwa mulu ?

ps. odnosnie J. Rogóżno to nie slyszalem o nim ale juz sama wiadomosc o tym karpiu 24 kg jest bardzo zachecajaca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest tam duża ryba i nie raz już słyszałem ze łowiący nie dali rady wyciągnąć okazów. na pewno jest dyzy sum duży karp i amur co do leszczy to tak pod 30 i myślę ze czasem trafi się coś większego. słyszałem tez o węgorzach a o płociach nie trzeba wspominać natomiast karasia brak. ponoć sum wszystkie karasie po degustował.

Co do głębokości nie sondowałem dna ale wiem ze w węższej części zbiornika kolo lasu jest od 1.5 do 2.2 około rynna lub jak inni mówią koryto płynie bliżej prawej części patrząc na wprost od wjazdu. i tam właśnie ciekawe miejsca. co do plaży ( po lewej patrząc od wjazdu) jest dość płytko okolo 1.5 do 1.9 przy płytach. Przy spuście wody głębokość będzie trochę większa.

PS. co do kapiących, czasem przyjeżdża policja i rozgania towarzystwo. ale wiem ze dużo osób się tam też kąpie pływa itp czasem ciszej czasem głośniej, ale myślę kilku dniowa zasadzka ma tam sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale to jest woj. lubelskie a nie podkarpackie, czy się mylę? :)

Nie jest to zbiornik typu Rajszula płacisz za wędkowanie proszę :Odległość między miastami Łańcut - Rogóżno k/Łańcuta 11.17 km info wziołem z odległośći.pl ;] PS: Szpilka połamania kija oby ci się udało jakiegoś kolosa wyholować ;] Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ok :)

tak czy inaczej dzieki Muniek a mowic cypel to masz na mysli ten po lewej stronie od wjazdu ? w sumie jest tylko jeden ale wole sie upewnic :P a sam jakbys mial siadac na karpia na 3 dni to gdzie bys usiadl ?

pozdrawiam

tak ten po lewej od wjazdu. ja bym siadł bliżej tarliska początku zbiornika to jest na przeciwko wjazdu tam na końcu. w razie czegoś większego wyjdziesz na cypel. a szczerze mówiąc kieruj się intuicja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

no ja myslalem siasc na przeciwko tego cypelka po drugiej stronie tak zeby miec do oblowienia ten wezszy odcinek jak i glowny zbiornik...

fakt faktem po przyjezdzie na Rajszule podejme ostateczna decyzje...

jeszcze raz bardzo dziekuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Szpilka z tamtej strony jest przeważnie dużo kąpielowiczów, i imprezowiczów. tak było w piątek. ja póki co proponował bym się skupić na tym zwężonym fragmencie zbiornika ;) ale próbuj gdzie chcesz;) jak to się mówi gdzie jest woda tam i jest ryba ;) połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

tak jak planowalem od wtorku wieczora bylem na Rajszuli...

siedzialem na tym wezszym odcinku przed drzewami po prawej stronie patrzac na wprost od wjazdu...

oczywiscie kapiacych sie bylo co nie miara wiec spokojnie sie rozbilem postawilem namiot a zestawy poszly do wody dopiero kolo 20...

pierwsze branie mialem lekko przed 24 i na pellet skusil sie 3 kg karpik...

drugie branie bylo juz kolo godziny 3 nad ranem i na owocowke skusil sie tez 3 kg karpik...

druga noc minela juz niestety bez bran...

Ogolnie co moge powiedziec wiecej na temat tej zasiadki to to ze pierwsza noc bylem chyba jedynym wedkarzem na zbiorniku i lapalem na male kulki takie 14 mm...

w druga noc byl juz lekki ruch na wodzie i obok mnie i na przeciwko ale nie slyszalem zeby komus cos pojechalo...

jezeli chodzi o moje zestawy to mialem te same (samozacinka) ale kulki duzo wieksze (22 mm)

ogolnie jestem bardzo zadowolony i na pewno zawitam jeszcze na ta wode :)

pozdrawiam

ps. jako ze zestawy ladowaly w wodzie 3-4 metry od brzegu na przeciwko wszystkie brania mialem do brzegu...

ps.2 zdjecia wrzuce jak zgram na komputer...

ps.3 oczywiscie wszystkie ryby wrocily do wody... :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.