Skocz do zawartości

Ograniczenia - zakazy - wymiary


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz racje, heh nie raz musiałem wypraszać pana ze spławikiem, który jak twierdził łowi JAPOŃCE. Dzwoniłem na PSR, ale panowie stwierdzili, że są za daleko i żebym upomniał jegomościa to pewnie się oddali hehe co uczynił. Dwa tygodnie później spotkałem go znowu:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, w tym okresie spokojnie "spławikowcy" mogą łowić kropki ;=))

Nie wiem jak ludzie to robią, ale ostatnio na Łączkach widziałem opakowanie po czerwonych robakach:mad: Także spławikowcy są wszędzie. Więc jak mogą być rybki, jak kłusownictwo się szerzy nawet na odc. na których kontrol można spotkać dość często. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Takich przypadków jest masa, chociażby ostatnio w Mrzygłodzie gdzie jest woda górska gość legalnie z dwoma gruntówkami siedzi nie zdziwił bym się jakby na końcach zestawów rosóweczka wisiała, odezwałem się że woda górska, że zakaz a ten tylko burknął coś pod nosem. Wlazłem w miejsce gdzie łowił celowo rzecz jasna, woda pod pachy, zmoczyłem wszystkie przynęty, ale cel osiągnąłem:D gość zaklął i po niedługiej chwili pozwijał wędki. Nie zdziwił bym się jakby karty w ogóle nie miał. Musimy reagować panowie. Na pewno nie zaszkodzi, chyba że jest obawa o własne życie bądź zdrowie:cool:

Zdjęcia robić trzeba i na forum... lub do PSR wysłąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam może tak kolegów z forum(bo przemyślalem tak, pzw dała furtke dla wedkarzy by przebywac nad rzeka górska jesienia, mozna z muszka na klenika naprzykład, a jak uwiesi sie kropek to delikatnie wychaczamy)jak uważacie czy muchowanie w tym okresie jest etyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etyczne? Nieetyczne? Co za różnica skoro ludzie łowią na robaki na wodach górskich i biją w głowę pstrażki nie większe od dłoni. Według mnie na pytanie, czy jest to etyczne czy nie każdy sam sobie odpowiada i albo łowi albo nie łowi w ogóle bądź odpuszcza okresy w których rybki się miłują:D. Dodam tylko tyle, żeby każdy przestrzegał wg. wielu "CHORY" regulamin PZW na naszych wodach na pewno było by lepiej, jak by to jeszcze wszystko połączył z lepszą gospodarką i przestrzeganiem przepisów ochr. środowiska, zaostrzył kontrole i zwiększył mandaty powiedzmy kilkukrotnie to już mielibyśmy Irlandię pewnie:D

Dla mnie wędkarstwo to miłe spędzanie czasu na łonie natury, a nie pozyskiwanie białka, muszkarze którzy wypuszczają rybki, myślę że aż takiej strasznej krzywdy im nie robią, szczególnie gdy używaja haków bezzadziorowych, muszkarzem nie jestem ale czasmi coś pośmigam.

Panowie nie popadajmy w skrajności, jak uznalibyśmy, że to nie etyczne trzeba by wprowadzić zakaz bezwzględnego używania wędki i wtedy już tylko przyjemności by zostały:D:beer:

Co mają powiedzieć ludzie, którzy łowią tylko na muszkę? Kilka miesięcy bez wędki?

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.