Skocz do zawartości

Wedzisko i kołowrotek na grunt do 300 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

:)Witam forumowiczów.

Zdaje sobie sprawę że temat powielany na forum ale mimo to chcę Was poprosić o poradę. Otóż w tym roku zamierzam zacząć łowić na metodę gruntową i z tego powodu zamierzam zakupić moje pierwsze wędzisko i kołowrotek do w/w metody. Na zakupy zamierzam wydać 300 zł ewentualnie cena może delikatnie przekroczyć zamierzony budżet. Jak już wspominałem jestem początkujący w metodzie więc "do nauki" nie chciałbym od razu wydawać pieniędzy na sprzęt z tych większych półek. Dodam że 70% zamierzam łowić na wodach stojących 30% chciałbym spędzić na dobrych miejscówkach na rzece. Dzięki za cenne porady. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zapytanie nie jest do końca sprecyzowane :) Na grunt można łowić karpie, liny, amury, sumy, szczupaki i wiele wiele innych gatunków ryb co dorastają do sporych rozmiarów, a można skupić się na małych rybach typu krąpie, leszczyki, płotki itp ...

Nie mniej jednak sprzęt diametralnie się różni do połowu tych ryb, więc doprecyzuj swoje pytanie jakie gatunki ryb zamierzasz łowić i czy będziesz używał sygnalizatorów mechanicznych/elektronicznych czy np. interesuje Cię metoda feederowa z drgającą szczytówką ...

Na pewno ułatwi to udzielenie Tobie odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście interesują mnie te większe okazy ryb co jest pewnie marzeniem każdego wędkarza, co do dalszego sprecyzowania pytania interesują mnie bardziej mechaniczne sygnalizatory brań gdyż raczej częściej jestem przy wędce i raczej nie łowię po nocach. Na forum wyczytałem że na wody stojące nadają się ponoć lepiej federy na długość 3.60 a na rzeki na długość większą np 3.90. Myślałem bardziej o federze długości 3.90 na którym idzie dalej wyrzucić zestaw wędkując na wodzie stojącej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się prześledzić ten wątek http://www.fishing.org.pl/f17/lowienie-ryb-metoda-angielska-method-feeder-4187/.Myślę ,że metoda połowu jaką jest method feeder spełnia w 100% Twoje założenia o ile chcesz większość czasu spędzać na zbiornikach..Zacznij od mniejszych ryb takich jak płoć ,karaś czy leszcz ,są stosunkowo "łatwiejsze" do złowienia i mniej wymagające tak "przynętowo" jak i "sprzętowo" .Da Ci to sporo wiedzy na początek o tej metodzie połowu ,pozwoli aktywnie spędzać czas nad wodą (ilość brań) oraz wypracować odpowiednie podejście do wędkarstwa gruntowego z myślą o większych rybach takich jak karp czy amur.Zaproponowana wyżej metoda połowu doskonale sprawdza się w wodach stojących a poprzez nieznaczną jej modyfikację, da Ci możliwość łowienia również w rzekach.Sprzęt do tych metod czy to na wody stojące, czy to na rzeki jest bardzo podobny,różnice są niewielkie i wynikają jedynie ze specyfiki tych łowisk i skupiają się na zastosowaniu innych zestawów końcowych.Przy odpowiednim doborze wędziska jak i kołowrotka będziesz miał sprzęt spełniający Twoje założenia a nie rujnujący kieszeni.Na specjalizację przyjdzie czas później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, byłem dzisiaj w sklepie wędkarskim w moim mieście w którym akurat są w zimie rabaty na Wędziska i kołowrotki i postanowiłem skorzystać, zakupiłem sobie Wędzisko Trabucco Precision Feeder 3.90 a odnośnie kołowrotka jest nim Okuma Travertine TRB 30. Także jak zrobi się cieplej zaczynam "sezon":). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.