Jump to content

Matagi TR76 Super Shore LL


krs

Recommended Posts

Kilka tygodni temu odebrałem od Roberta z BRC nowy kijek zbudowany na blanku Matagi TR76 Super Shore LL. Założenie było takie, połów okoni i ewentualnie szczupaków i sandaczy na lekko. Blank opisany jako 3-7g, 4-10lb, 230m, dwuczęściowy. Kijek ubrany w przelotki Fuji Alconite w systemie KR, blank do 10lb tak więc zastosowanie takich przelotek wydaje mi się odpowiednie, niewiele stracił na szybkości. Uchwyt Fuji KSKSS plus pianka, kijek jak widać na zdjęciach jest w całości czarny bez zbędnych ozdóbek i bajerów, tak jak lubię :) Wykonanie nienaganne, nie mam się do czego przyczepić.

Po kilku wyjazdach nad wodę mogę napisać że dostałem dokładnie to czego oczekiwałem, wyszła bardzo szybka wędka do połowu na mniejsze przynęty gumowe. Nie jest to kijek do paporchów, 3g główka plus 5,5cm predator Mannsa to moim zdaniem dolna granica komfortu, 5g + 3" Keitech Easy Shiner to jest to czego ten blank potrzebuje, ciężej nie próbowałem rzucać ale 7g-10g plus mała gumka też da radę. Bardzo dobre czucie przynęty i co ważne dalekie odległości rzutowe. Wędka jest bardzo czuła, mogę napisać że to mój najczulszy jak do tej pory kij, duża zasługa uchwytu KSKSS, cześć dłoni leży na samym blanku przez co lepiej czuć brania.

Dołączam kilka fotek, nie mam jeszcze zdjęć z ugięcia ale jak tylko zrobię to dorzucę do tego wątku.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Uchwyt Fuji SKSS plus pianka, kijek jak widać na zdjęciach jest w całości czarny bez zbędnych ozdóbek i bajerów,

Tak jak lubię:D

Przy najbliższej okazji (zlot?) musimy go porównać z S871-2 i fx 862-2.

Poszukiwania Świętego Grala nadal trwają ...

Link to comment
Share on other sites

Tak to Zauber 2000. Zgadza się lżejszy młynek byłby odpowiedniejszy do tego kija ale mi to kompletnie nie przeszkadza, do Mosquito też podpinam Zaubera 2000 i łowi się bardzo dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Kijek zważony. Nie spodziewałem się takiego wyniku - 78g powiedzmy że błąd wagi to +/- 2g, niech będzie 80g. Porównywałem z Phenixem Mosquito od Z. Kawalca - 2,20m do 3,5g i wyszło ~90g, tutaj różnica jest w rękojeści, Mosquito ma inną cięższą rękojeść, w Matagi jest sama pianka i uchwyt. Zgodzę się ponownie z kolegą @esox34, że Matagi wymaga lżejszego młynka, będę się musiał rozglądnąć za czymś w granicach 200g :)

Link to comment
Share on other sites

To dobry wynik wagowych. Kijem naprawdę fajnie wygląda, myślę że też praca dobra. Osobiście preferuję jednośladów a co do kołowrotka polecam pflugera drugiego co do wielkości. Lub Stella 1000. Pozdrawiam

Przepraszam bo jakiś pisacz na mobila mi wszedł i błędy porobił.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Myślałem nad Rarenium 2500 ale ten młynek wygląda równie ciekawie, do mojego Matagi pasowałby w sam raz. Przy okazji chetnie oglądnę :)

[Tapatalk]

To Soare BB 2000 PGSS, wyłącznie na rynek japoński. Bardzo płytka szpula.

Jest też model Soare BB 2000 HGS o wyższym przełożeniu ale już cięższy (230g).

Wpadnij to przymierzysz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Trochę połowiłem Matagi`m i doszedłem do wniosku że może to być świetna... "sandaczówka" na lekko :)  do łowienia okoni nadaje się jak najbardziej, może nie na paproszki ale do przynęt 3-5 g w górę. W blanku jest moc czego możne nie czuć po pierwszych oględzinach. Mam zamiar przetestować go łódkowo do połowu podkarpackiej wielkości szczupaczków i sandaczy na przynęty gumowe na główkach do 10g. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy