Skocz do zawartości

Namiot dla wędkarza i nie tylko


Gochu

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sezon już ma się ku końcowi. Media zapowiadają w przyszłym tygodniu pierwsze opady śniegu a ja już nie mogę się doczekać weekendowych ( a najlepiej dłuższych) zasiadek nad wodą. Jednym z nieodłącznych elementów takich "imprez" jest namiot i odnośnie tego chciałbym poznać wasze opinie i spostrzeżenia. Jakiego sprzętu używacie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czego się wystrzegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz łowienia sandaczy i szczupaków,moją drugą pasją są także karpie a dobry namiot to podstawa przy kilkudniowych zasiadkach.Przez kilka lat "przerobiłem" kilka namiotów.Ten,którego obecnie używam jest bodaj czwartym jaki miałem.Obecnie na rynku jest masę świetnych namiotów a jaki wybierzemy zależy od naszych wymagań jak i grubości portfela.Ja na dzień dzisiejszy używam tego

http://www.carp.com/carp-forum/viewtopic.php?t=39158

i z całym przekonaniem mogę Ci polecić właśnie tą firmę.Namiot cenowo przystępny (średnia półka),jakość wykonania bez zarzutu.Jestem z niego bardzo zadowolony;).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie namiotu?

-Wielkość.Nie polecam namiotów 1-dno osobowych ani dużych namiotów typu "igloo".Pierwsze są zbyt małe na dłuższe zasiadki (trochę gratów przecież zabieramy) a drugie mało stabilne przy silnym wietrze i dość "zimne" w chłodne dni.Reasumując najlepszym rozwiązaniem jest namiot dwu osobowy.Spokojnie wstawimy dwa łóżka;) i zostanie jeszcze trochę miejsca na klamoty.

-Szybkość rozkładania.Konstrukcja w 100% oparta na zewnętrznym stelażu ,duża wygoda i szybkość w czasie rozkładania jak i składania.Kto używa takich namiotów wie o co chodzi.

-Odpinana podłoga.W dobie notorycznych zakazów jakie obowiązują na niektórych zbiornikach rzecz wielce praktyczna aby obejść chore przepisy.

-Zewnętrzna narzuta (Winter Skin).Ważna rzecz.Po pierwsze,dzięki narzucie unikniemy kondensacji pary wodnej(kropelek) w sypialni,która będzie nam się "odkładała" pod narzutą.Po drugi izolacja cieplna.Kilka lat temu siedzieliśmy na zasiadce kiedy w nocy było -5°C.W namiocie przy włączonym piecyku(oczywiście z katalizatorem!),można było siedzieć w koszulce.

-Wysokość namiotu.Tutaj opinie są podzielone.Mniejsza wysokość to stabilność podczas silnych wiatrów i łatwiejsze "nagrzanie" kubatury.Wyższe namioty to na pewno wygoda podczas przebywania w nich.Ja proponuję ten pierwszy.

Warto przy zakupie namiotu zwrócić również uwagę na to aby nasz namiot miał z tyłu okno,zapewni nam ono latem dobrą wentylację.Warto również sprawdzić jakość zamków ,jeżeli plastikowe to darujmy sobie taki zakup.Nie polecam przy wyborze namiotu kierować się ceną,jeżeli kupujemy to raz a dobrze.Przy tanich namiotach wszelkie mankamenty wynikające z jego ceny szybko dadzą o sobie znać.Namiot musi być pewny!Pogoda nie raz płata różne figle, woda kapiąca na łóżko to nic przyjemnego a porywisty wiatr od razu zweryfikuje nasz zakup:D.Jest kilka sprawdzonych firm,które produkują solidne namioty Trakker,Ethmans czy JRC.Ja za swój JRC Quad 2 Man + Narzuta zapłaciłem 850zł (okazyjnie;)).Sezon już się kończy, na alledrogo na pewno będzie można coś fajnego "wyhaczyć" za rozsądne pieniądze a więc życzę udanego zakupu.

Jeżeli masz jakieś pytania to pisz,postaram się coś rozsądnego doradzić;).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli chodzi o namiot to z czystym sumieniem mogę polecić Prologica Spider Man 1 czy nowsza wersję Green.Dużo i często bywam nad wodą i zabieram naprawdę sporo rzeczy i nie mam problemu ze zmieszczeniem wszystkiego.Kupiłem go na wyspach 4 sezony temu i katuję go do dziś po dobre kilkadziesiąt razy do roku.

Do tego namiotu bezproblemowo zmieścimy wyrko karpiowe i stolik bądź krzesełko (mi wchodzi jedno i drugie). Pisze oczywiście o namiocie z narzutą,bo bez niej ciężko w jesienne dni.Kolega @Manek posiada 2 osobową wersję i jest to już hangar w którym można stanąć,ale czasami na nierównym terenie jest problem z prawidłowym rozbiciem i naciągnięciem narzuty.Aha w 1 osobowym od biedy zmieści się 2 wyrka jest przejście między nimi,ale torby trzeba upychać.Natomiast w 2 osobowym spaliśmy na 3 łóżkach karpiowych i jakieś miejsce na torby jeszcze było.

Jeżeli chodzi o wynalazek z linku powyżej to moim zdaniem szkoda kasy na takie coś,bo jak przyjdzie mocniejszy wiaterek to ta kajuta będzie fruwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam nie chce zakładać nowego tematu interesuje mnie opinia odnośnie takiego parasola zabudowanego PARASOL WĘDKARSKI NAMIOT OSŁONA TERMOIZOLACYJNA (4142053835) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Może posiada ktoś coś podobnego i może doradzi coś innego,czy jest sens dawać 200zł za takie coś dodam ze pewnie będę go używał z 10razy w sezonie.A może ma ktoś na sprzedaż i chce się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parasol nie ma dodatkowych okapników wstawek z materiału które zakrywają zamki,przy deszczu woda będzie lała się właśnie na zamkach mocujących boczne ściany,wiem bo przerabiałem już to podczas ulewy,z tańszych polecam jaxona który przynajmniej nie cieknie

Edytowane przez nsevo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci zależy na bokach czy nie ale może warto rozważyć zakup takiego parasola:

Quantum Radical Parasol Mega Brolly 3m - Quantum Radical - Siedziska parasole namioty Namioty i parasole Parasole - Sklep Wędkarski TakaRyba.com

Widziałem go na żywo i w tym roku zamierzam kupić taki bo moim zdaniem warto. A 3 metry to naprawdę sporo, dodatkowo masz możliwość przytwierdzenia go do podłoża za pomocą linek oraz śledzi. Budżet nieco większy ale jak kupować to raz, a dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxona jedyna rzecz jaka mam z tej firmy,nie cieknie i tez na śledziach dodatkowo mozna zamocować,zabezpieczyć przed wiatrem co by go nie porwało:D Minus to rurka która wbija się w ziemie,trzon parasola,dobrze samemu coś pokombinować i trochę to wzmocnić,kwestia podłoża w które się wbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.