Skocz do zawartości

Metoda Na Koszyk Fedeer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie już pisaliście o tym ale mam parę pytań na temat połowu karpi.

łowiłem dłuższy czas na feeder i nie żałuje bo ta metoda jest super ale chodzi mi o koszyk lepiej na karpia zastosować tradycyjny kwadratowy czy ten z foremka.

Ogłądałem już dużo art. jak i filmów na youtuba i każdy ma swoje inne zdanie.. Pisze od was że byście mi doradzili na jaki koszyk lepiej łowić i czy na stałe czy przelotowy??

Dodam że karpie są do 8 kg

Łowie najczęściej w Jeziorach jak i w dużych stawach komercyjnych.

A i czy na haczyk stosować pelet czy kulki Pop Ap czy zwykłe i czy najlepiej stosować od 8mm do 12mm kulki bo tak słyszałem ze takie pasują na leszcza jak i Karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często łowię karpie na koszyki ESP jak chcę nęcić punktowo, zamiast zwykłego zestawu i PVA to zanęta albo pellet do koszyka i jazda;) Jeżeli chodzi o wybór koszyka to co kto lubi, znajomy w zeszłym sezonie złowił 10+ na zwykłą sprężynę więc też się da, ważne tylko żeby była dobrze dociążona i nastąpiło samozacięcie więc zestaw na stałe. Generalnie zestaw wygląda podobnie do zestawu karpiowego z ciężarkiem centrycznym tyle że do tego ciężarka można napchać zanęty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie cytować poprzedniego postu

Na te woreczki juz łowiłem i sczerze jakos nie jestem przekonany ale to uznanie gustu. a co do zestawu to tak mysłałem ze na stałe jednak daje wieksze mozliwosci złapania ryb. A co do kulek czy peletu jak jade na karpie takie do 10kg to stosowac kulki do 12 mm czy wieksze bo miałem pare przypadków ze i duży leszcz tez sie zachaczył. W ubiegłym roku łowiłem tylko na zanety i pelet domieszany ale teraz przekonaliscie mnie do metody z koszykiem z foremka i na pelet oczywiscie jakas mieszanka kulek prot... i moze sztuczne kanapki zawsze cos nowego a moze i bedzie wiekszy okaz:D:D

Jesli hcecie Połowic w Okolice Pojezierze Brodnickie to chetnie podam lokalizacje pare łowisk z

pstragami

karpiami

leszczami

jesiotr

amur

A I mam pytanie bo łowie też szczupaka ale szczerze przez 4 lata miałem tylko 2 szczupaki wstyd sie przyznac ale makabra . Miałem tez taki przypadek ze łowiłem z kumplem i rzycalismy w te samo miejsce prawie te same przynety sztuczny wobler imitacja okonia 7cm 12g i on złowil 3 szt a ja zadnego mimo tej samej lokalizcji . Nie wiem czy ja mam takiego pecha czy robie cos nie tak. Ale znowu białe ryby wyniki mam doskonałe jesli chodzi o ubiegły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem z dobrym rezultatem stosując te koszyki:

http://skleptrabucco.pl/koszyk-esp-mega-method-feeder-e-s-p/

W linku masz chyba sam koszyk ja kupiłem zestaw z formą 70g i nie narzekam. Do tego haczyk nr 6 i na włosie mała kulka 10-12mm lub trzy ziarenka kukurydzy i wyniki przeważnie zawsze miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje upodobanie co do zestawu i feedera ja mam 6 szt rózne rodzaje szczytówek róznej getkosci i teraz kolejne pytanie czy załozyc ta najtwardsza czy srednio feeder 3,9 100-120gr Marki Cupido kołowrotek Jaxon 5000 z przednim i tylnym chamólcem

W chwili obecnej mam założóna miekka i powiem ze przy zazucie koszyka marki Jaxon 20 gr troszke sie bałem ze mi to peknie bo juz czuc jakie jest obciaszenie.

Warto moze załozyc ta twardsza a pod żyłke zakladac sygnalizator bran???

I pytanie kolejne przy nowym lowisku nie znamym jak dotad przez wedkarzy to zanecac karpie przez pare dni czy mozna od razu sprubowac?? tylko ciekawe czy cos sie złapie??? :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem z dobrym rezultatem stosując te koszyki:

http://skleptrabucco.pl/koszyk-esp-mega-method-feeder-e-s-p/

W linku masz chyba sam koszyk ja kupiłem zestaw z formą 70g i nie narzekam. Do tego haczyk nr 6 i na włosie mała kulka 10-12mm lub trzy ziarenka kukurydzy i wyniki przeważnie zawsze miałem :)

Ogładałem juz je predzej mam zakupione 4 szt koszykow.Mam kilka rodzaji ciezkosci mi polecali te od 20gr do 50 gr W sklepie wedkarskim tez swierdzili ze to sa jedne z lepszych koszyów które nie utrudniaja zaplatania sie przynety w koszyk jak i jej samej wypuszczeniu podczas rozkładu peletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie kolejne przy nowym lowisku nie znamym jak dotad przez wedkarzy to zanecac karpie przez pare dni czy mozna od razu sprubowac?? tylko ciekawe czy cos sie złapie??? :):):)

Ja bym się nie odważył jechać na karpie bez jakiejkolwiek znajomości łowiska, a co dopiero na dziką nieznana wodę...ale, co tam podobno świat należy do odważnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, albo coś złowi albo nie...

Otóż właśnie to. Jak dla mnie część esencji wędkarstwa - wypoczynek nad wodą i "wypranie" głowy z problemów codziennych.

Ja bym się nie odważył jechać na karpie bez jakiejkolwiek znajomości łowiska, a co dopiero na dziką nieznana wodę...

Parafrazując klasyka:

"To jak zacząć Panie Kolego, jak zacząć??"

Z racji tego, że nie mam zbyt dużego doświadczenia z karpiarstwem, a porównując się z niektórymi Kolegami można powiedzieć żadnego - musiałbym nie jeździć na ryby bo większości łowisk po prostu nie znam. Myślę, że posiłkowanie się NASZYM forum, radami Doświadczonych Kolegów, jak np. w sprawach method feeder - @mapet77, czy fish007, czy w sprawach karpiarstwa Innych Kolegów + doświadczenia własne nad nieznaną z początku wodą daje całkiem niezłe efekty.

:beer::beer: Panowie.

Jak dla mnie zastosowanie wielu cennych rad zaprocentowało zarówno w zeszłym roku, jak i już w tym naprawdę fajnymi rybkami.

I niekoniecznie "znałem wodę".

Jeszcze raz :beer::beer::beer::beer: dla Tych Wszystkich Co Mają Chęć Się Podzielić.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, jeśli i ja mogę coś dorzucić to powiem tak:

Osobiście łowię jednym feederkiem i jedną karpiówką. Obydwa kijki uzbrojone w koszyki drennanowskie.

Feeder - koszyk 56g zamocowany na sztywno, mieszanka mixów trapera, drobnego pelletu lorpio, crush pelletu lorpio (różnie: black, red halibut, green betaina), czasem trochę konopii, haczyk nr 6 - 8, i żywa przynęta typu biały ,czerwony, czy też pinka.

Karpiówka - ciężej - koszyk 100g, do koszyka podobnie jak przy feederze, haczyk ok. 4 do 6, włos i tu już kombinacje: kulki, kukurydza, pellet. Co się uda.

Raz sukces na jednej wędce, raz na drugiej... A jak rybka nie wybrzydza to i na obu po równo.

Rzadko łowię na komercjach, i raczej w niewielkiej odległości od Rzeszowa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.