Jump to content

Publikowanie zdjęć złowionych ryb


Recommended Posts

Wydzielone z wątku "Aktywny użytkownik"

Jak zwykle się CZEPIAM ale co do zdjęć to mi osobiście nie podobają się zdjęcia ryb pieprzniętych na trawę lub kamienie i nie podoba mi się brak reakcji na takie zdjęcia adminów :rolleyes: o zdjęciach ryb trzymanych (ściśniętych) jedną ręką z wbitymi paluchami w skrzela lub brzuch nie wspomnę. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Panowie, zbaczacie z tematu... To jest temat "Aktywny użytkownik"

Kolego temat zdjęć w tym wątku rozpoczęli ADMINI więc chyba wszystko w porządku.

Kombinuje i ... trzeba" pieprznąć" rybę na trawę lub kamienie aby rybce pstryknąć zdjęcie

Widać kiepsko u Ciebie z kreatywnością przecież można rybę w podbieraku położyć w płytkiej wodzie i pstryknąć zdjęcie wtedy i wilk syty, i owca cała, a nie upaprana w trawie czy poobijana w kamieniach. Myślenie nawet nad wodą nie boli.

Link to comment
Share on other sites

Tak brodząc w wodzie po pas przy 3 metrowych stromych brzegach łatwo zrobić rybce zdjęcie trzymając podbierak w zębach aparat w reku (wędkę puszczam z prądem aby nie przeszkadzała przy poszukiwaniu płycizny).

Miedzy czasie przeklinam pod nosem swój brak kreatywności..Następnym razem to przemyśle(myślenie nie boli)i zostanę w domu:beer:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie jedną fajną rybę nie fotografowałem z uwagi na jej dobro, wolę ją mieć w pamięci całą i zdrową niż na zdjęciu w błocie czy piasku bo nikt by mi nie uwierzy:) Łowisz dla siebie czy dla kogoś? Nie chwaląc się w tym sezonie złowiłem trochę ponad 20 boleni, sfotografowałem może 6 bo reszty nie chciałem męczyć po i tak wyczerpującej walce. C&R to nie tylko wypuszczenie ryby do wody..

Link to comment
Share on other sites

... wędkę puszczam z prądem aby nie przeszkadzała przy poszukiwaniu płycizny ...

Tak jak napisał kolega ryba7 nic na siłę wszystko młotkiem, czyli albo rybka albo akwarium. W tym sezonie (marnym dla mnie) udało mi się złowić kilka ładnych rybek niestety brak foto z powodu braku możliwości zrobienia zdjęcia bez szkody dla rybki.

Link to comment
Share on other sites

Też już odpuściłem. Pamiętam jak w Rzemieniu jeden "wędkarz" złowił szczupaka na 50cm i maszerował z nim na drugi brzeg stawu żeby zrobić zdjęcie. Ponury widok. Dobrze że znajomy był na tamtym brzegu to go troche przemusztrował.

Link to comment
Share on other sites

Jak grochem o ścianę..jeśli jest możliwość położenia ryby na brzegu i bezpieczne pstrykniecie fotki to w czym problem???

Masz rację jak grochem o ścianę, a problem jest właśnie w położeniu ryby na brzegu, na trawie, na kamieniach i większym lub mniejszym uszkodzeniu powłoki ochronnej (uszkodzenie śluzu zmniejszenie odporności ryby) niż w przypadku zrobienia zdjęcia w wodzie lub zaniechaniu zrobienia zdjęcia. Czy to tak trudno zrozumieć?

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, że niektórzy użytkownicy robią wielkie "halo" na ten temat. NIe każdy jest "SWIĘTY" i nie każdy był "ŚWIĘTY" i robił w swojej przeszłości różnie - prawda ??? OK ale nie o "ŚWIĘTOŚĆ tu chodzi, a o moralne zachowanie sie podczas robienia zdjecia swojej zdobyczy lub też jej złowienia.

Napewno najlepszym rozwiazaniem było by nie wyciaganie ryby wogóle z wody.

Najlepszym rozwiazaniem bylo by wogóle ,aby ta rybka trafiła nam odrazu do aparatu, a najlepiej sama myśl jej złowienia była by najlepsza, wówczas nasze mysli moglibyśmy opisywać jak BRZECHWA w swoich bajeczkach.

Ale Panowie troszeczkę dystansu NIE DAJMY SIE ZWARIOWAĆ.

NAPEWNO KAŻDY z nas chce jak najlepiej i NIKT z nas TU nie jest bezdusznym :DRANIEM: PRAWDA:)!!!

I napewno każdy z NAS chce jak najlpiej dla złowionej rybki. Dlatego napewno wiele osób tu stosuje HAKI bez zadziorowe :) napewno z nas ma haczyki takie ze jak rybka sie bedzie chciała spiać to haczyk poprostu mieknie i rybka odchodzi.

NIE JEST TAK :) ????

Reasumując każdy z nas ma coś za pazurami jesli by tak wymianiać i sie czepiać :mad:.

Bo rózni są wędkarze i różne metodu połowu. Czasem poprostu sie inaczej nie da - sami dobrze o tym wiecie.

ALE NAPEWNO chcemy dobrze i rybka wraca do wody cała i zdrowa. I to jest cały urok tego co nas tak fascynuje:):):

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam szanownych kolegów czytając posty odnoszące się do fotografowania złowionego ładnego okazu proponuje trzymać rybkę po złowieniu w podbieraku i w wodzie oczywiście w tedy rybce nic się nie stanie i uspokoi się a i będzie można sobie pstryknąć fotke ? to taka mała moja sugestia w końcu prawie a podejrzewam iż każdy ma smartfona który jest zazwyczaj wyposażony w dobrej jakości aparat wiec ino odrobina chęci i rybce nic nie będzie a i fotka będzie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A co z ryba ktora chce zjesc? Czy moge jej zrobic zdjecie na trawce czy piasku badz suchym kamieniu? W tym wypadku to chyba wsioradno. :D

Link to comment
Share on other sites

W tym wypadku to chyba wsioradno. :D

Jeżeli wsioradno to świadczy to tylko o poziomie kogoś, kto takie zdjęcie wykonuje, a apotem rozpowszechnia w sieci.

Zdjęcie rybie robi się na pamiątkę, także jako trofeum które jest obecnie dużo popularniejsze niż suszony rybi łeb na ścianie. Mając cokolwiek zmysłu i gustu estetycznego łatwo można dojść do wniosku, że najlepszym dla złowionej ryby tłem jest jej najbliższe, naturalne otoczenie czyli woda i jej bezpośrednie okolice.

Każdy, kto aspiruje do miana wędkarza powinien wykazywać szacunek do przyrody, a zwłaszcza ryb które stanowią główny obiekt jego zainteresowań. Nie widzę powodu, dla którego rybę którą ktoś zamierza zabić i zjeść należałoby wytytłać w piachu, błocie itp. Również i taką zabitą rybę należałoby traktować jak rybę, a nie jak ochłap mięsa.

Nikt nikomu nie zabroni robienia zdjęć na tle chociażby deski klozetowej, ale dzielenie się takimi zdjęciami jest już w wielu miejscach w sieci zabronione ponieważ uderza właśnie w poczucie estetyki i szacunek dla ryb które wykazują inni wędkarze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy